10 Mieczy

10 Mieczy 1

Karta 10 Mieczy

Dziesiątka Mieczy to karta kończąca serię Mieczy i jest właśnie jedno z jej znaczeń – koniec, który pojawia się tak gwałtownie, że aż sprawia ból. Każdy koniec oznacza przecież też początek, a początek to zmiany. Ludzie się ich boją, dlatego widok Dziesiątki Mieczy w układzie budzi lęk. Czy naprawdę jest się czego bać?

Tarot 10 Mieczy wygląd

Dziesiątka Mieczy tradycyjnie przedstawia postać – leży lub klęczy, a jej plecy przeszyte są dziesięcioma mieczami. Człowiek nie jest w stanie się podnieść, ból go przyciska do ziemi, nie pozwalając nawet spojrzeć przed siebie. Jest więc pogodzony ze swoim losem, nie może już zrobić nic, aby uciec czy cokolwiek zmienić.

Karta 10 Mieczy znaczenie

Dziesiątka Mieczy oznacza koniec, który nadejdzie szybko i gwałtownie, przeszyje nas niczym te miecze, zadając niemały ból. Nie ma już odwrotu, nie możemy już zrobić nic poza pogodzeniem się z nową sytuacją i swoim losem. Coś się kończy, ale też coś się zacznie, ból kiedyś minie. Karta ta jest też więc poniekąd nadzieją, bo być może etap, który się zacznie, będzie o wiele lepszy. Po czasie bólu i łez, może nadejdzie czas radości. Często też takie gwałtowne zmiany są konieczne po to, byśmy mogli spojrzeć na swoje życie inaczej, docenić co mamy i co możemy stracić. Dziesiątka Mieczy może też więc być traktowana jako ostrzeżenie.

10 Mieczy znaczenie pozytywne

Dziesiątka Mieczy w pozytywnym znaczeniu to czas zmian, odbudowy czegoś co zdawało się być stracone lub budowy czegoś nowego. Karta ta w każdym układzie symbolizuje koniec czegoś, ale nie musimy się jej bać. Może oznaczać koniec toksycznego związku i siłę na uwolnienie się z tej relacji. Może też być zwiastunem zmiany pracy, która nas nie satysfakcjonowała. Te I inne zmiany, choć zdają się być ciężkie i bolesne – są konieczne.

10 Mieczy znaczenie negatywne

Dziesiątka Mieczy w negatywnym znaczeniu to również gwałtowny koniec, ale już niekoniecznie czegoś złego. W układzie miłosnym to nagły koniec związku i niespodziewane odejście partnera. W zależności od tego jakie karty towarzyszą Dziesiątce Mieczy, może ona zwiastować nieszczęścia i cierpienie.

Karta dnia 10 Mieczy

Tarot 10 Mieczy uczucia

Karta 10 Mieczy praca