3 Mieczy

3 Mieczy 1

Karta 3 Mieczy

Trójka Mieczy pojawiająca się w układzie mówi o bólu i cierpieniu – nie tylko w życiu miłosnym, ale w każdym innym aspekcie życia. Wszystko przecież zależy od tego, o co pytamy karty. Czy Trójka Mieczy to tylko złe wieści?

Tarot 3 Mieczy wygląd

W tradycyjnej talii Tarota, Trójka Mieczy przedstawia serce przeszyte trzema mieczami. W tle widać chmury i spadające krople deszczu, które przywodzą na myśl łzy, smutek i cierpienie. W nowszych taliach, Trójka Mieczy przedstawia kobietę, która ma trzy miecze wbite serce.

Karta 3 Mieczy znaczenie

Patrząc na wygląd karty, nie trzeba być specjalistą żeby domyślić się, że nie ma ona dla nas zbyt dobrych wieści. To ból serca i cierpienie, znalezienie się w sytuacji, która znacznie odbiega od tego jak sobie ją wyobrażaliśmy. Mimo naszych starań, sprawy przybrały swój obrót i nie jest on taki, jakbyśmy tego chcieli. Trójka Mieczy może świadczyć też o bolesnych wspomnieniach, na myśl o osobie, która w przeszłości nas skrzywdziła. Te złe momenty ciągle gdzieś w nas siedzą, w kółko przeżywamy przeszłość.

3 Mieczy znaczenie pozytywne

Chociaż Trójka Mieczy nie kojarzy się dobrze, pojawiająca się w każdym układzie mówi najczęściej o bólu i cierpieniu, to jednak nie jest bardzo złą kartą i ma też znaczenie pozytywne. W zależności od tego kto jej towarzyszy, Trójka Mieczy może wskazywać na to, że pora uwolnić się od przyszłości, zamknąć ją za sobą i nie wracać już do bolesnych wspomnień. Jak? Wybaczając – sobie czy osobie, o którą pytamy. Serce na karcie jest przeszyte mieczami na wylot, więc tak głębokie rany potrzebują czasu, aby się zagoić. Może więc radzić nam, aby przeżyć swój ból, dać upust emocjom, ale nie wracać w kółko do tego co było złe, bo to już minęło. A analizując bolesne chwile i zamykając się w swoim cierpieniu, zamykamy się na coś nowego i sprawiamy, że te trzy miecze nieprędko opuszczą nasze serce.

3 Mieczy znaczenie negatywne

Trójka Mieczy w znaczeniu negatywnym, czyli pojawiająca się odwrócona, mówi o stracie i rozpaczy. W układzie na miłość zwiastuje rozwód czy rozpad związku, sugeruje też, że relacja, w której jesteśmy nie ma żadnej przyszłości. W układzie na finanse mówi o rozczarowaniu, braku możliwości awansu, a nawet o utracie pracy.

Karta dnia 3 Mieczy

Tarot 3 Mieczy uczucia

Karta 3 Mieczy praca