5 Mieczy

5 Mieczy 1

Karta 5 Mieczy

Piątka Mieczy w Tarocie to symbol wstydu po porażce oraz bezsilność z nią związana. To jedna z tych kart, w których ciężko znaleźć coś pozytywnego, ale czy za każdym razem nie wróży nam nic dobrego?

Tarot 5 Mieczy wygląd

W tradycyjnej talii Płatka Mieczy przedstawia człowieka, który z miną zwycięzcy i pogardą, trzyma w ramionach pięć mieczy. W tle widać zniszczenia oraz skuloną postać. Można się tylko domyślać, że osoba ta, to właśnie ta, która odniosła porażkę w tej walce.

Karta 5 Mieczy znaczenie

Piątka Mieczy jest jedną z tych kart, które nie wróżą nic dobrego. Ciężko w niej znaleźć coś pozytywnego, bo zwiastuje ona porażkę oraz wstyd po przegranej. Zawiera ona w sobie to wszystko co smutne, bolesne i złe, a stopień tych nieszczęść zależny jest od tego, jakie karty jej towarzyszą.

5 Mieczy znaczenie pozytywne

Nie łatwo można znaleźć coś pozytywnego w tej karcie. Piątka Mieczy w pozycji prostej, to przecież klęska i porażka. To też zła, podstępna osoba, która komuś czegoś zazdrości – może mówić o nas samych lub o kimś kogo pytamy karty. W układzie miłosnym mówi nam o osobie, która nie kieruje się uczuciami, myśli tylko o sobie, więc związek ten nie ma przyszłości. Piątka Mieczy mówi o walce, która z góry skazana jest na przegraną – nie tylko w układzie miłosnym, ale też w każdym innym.

5 Mieczy znaczenie negatywne

Zazwyczaj odwrócona karta, symbolizuje przeciwieństwo tego, co mówi nam kiedy pojawia się w pozycji prostej. Dotyczy to również Piątki Mieczy, odwrócona zwiastuje przebaczenie, odnalezienie się w jakieś sytuacji i odbudowaniu czegoś, co zostało wcześniej zniszczone.

Karta dnia 5 Mieczy

Tarot 5 Mieczy uczucia

Karta 5 Mieczy praca