5 Pucharów

5 Pucharów 1

Karta 5 Pucharów

Piątka kielichów mówi o przygnębieniu, stagnacji i depresji oraz smutku. Chce nam przekazać, że nieszczęście w naszym życiu zaszło za daleko. Czas coś z tym zrobić i raz na zawsze pozbyć się niezadowolenia ze swojego życia. Dobrym pomysłem będzie dostrzeżenie, że nasza bratnia dusza chce nam pomóc, więc posłuchajmy jej rad, a wyjdzie nam to na dobre.

Tarot 5 Pucharów wygląd

Piątka kielichów to karta z wizerunkiem kobiety. Ubranej w żałobne ubranie, zgarbionej, ze spuszczoną głową. Za nią widzimy rozbite kielichy. Obrazek na karcie symbolizuje nie tylko utratę, ale i tęsknotę za czymś niedoścignionym.

Karta 5 Pucharów znaczenie

Przede wszystkim piątka pucharów mówi o zawieszeniu w czasoprzestrzeni. Nie możemy pogodzić się z jakąś stratą, więc ciągle rozpamiętujemy daną sytuację i w myślach odtwarzamy inne scenariusze. To sprawia, że nie potrafimy być tu i teraz, więc ciągle jesteśmy przygnębieni, wypatrując szczęścia z przeszłości, które już dawno uleciało. Miłość w piątce pucharów jest trudna, ponieważ wkrótce możesz ją stracić. Jeśli chodzi o sprawy rodzinne, możliwe, że wkrótce ktoś z twoich bliskich straci życie albo części familii będzie skłócona. Zdrowie będzie szwankować, szczególnie w obrębie układu nerwowego. Spodziewaj się bólów głowy i kłopotów z menstruacją.

5 Pucharów znaczenie pozytywne

Pozytywny aspekt piątki kielichów to odzyskanie nadziei po stracie oraz pogodzenie się z tym, co było i na pewno już nie powróci. Dzięki temu zyskamy nową perspektywę, która pozwoli nam wieść spokojne i satysfakcjonujące życie z dala od problemów.

5 Pucharów znaczenie negatywne

Negatywne znaczenie piątki pucharów – rozczarowanie, depresję, kompulsywne zachowania i wydarzenia, śmierć i choroba.

Karta dnia 5 Pucharów

Tarot 5 Pucharów uczucia

Karta 5 Pucharów praca