7 Mieczy

7 Mieczy 1

Karta 7 Mieczy

Siódemka, przez wielu z nas kojarzona jest ze szczęśliwą liczba, ale są też tacy, którzy uważają, że przypomina ona kosę, więc nie wróży nic dobrego. Jak to jest z Siódemka Mieczy w talii Tarota? Czy jej pojawienie się w układzie wróży nam coś dobrego? Czy wręcz przeciwnie, mamy być ostrożni i przygotować się na jakieś nieszczęście?

Tarot 7 Mieczy wygląd

Siódemka Mieczy w tradycyjnej talii kart Tarota, przedstawia mężczyznę, który niesie pięć mieczy, tuż za nim widać pozostałe dwa. Patrzy on na nie łapczywie, można śmiało stwierdzić, że też z przebiegłością. Postać ta skarada się na palcach, więc przywodzi na myśl złodzieja, który ucieka ze swym łupem, ale jego wzrok zdaje się mówić – jeszcze tu wrócę po resztę kosztowności. W innych taliach postać ubrana jest w ciemny strój i otacza ją mrok nocy, robi więc ona coś w ciszy i ukryciu. Tak, aby nikt nie zauważył jej obecności.

Karta 7 Mieczy znaczenie

Sam wygląd karty wiele o niej mówi, mówi o jakimś działaniu w ukryciu, które może przynieść niemałe zyski. Postać na karcie niesie ciężkie miecze,uginając się pod ich ciężarem, może więc oznaczać to, że czujemy się przytłoczeni ciężarem własnych myśli, być może też kłamstwami. Kłamie każdy z nas, a Siedem Mieczy odnosi się właśnie do takich osób, który używają kłamstwa po to, aby wpłynąć tym sposobem na innych. Czasem są to małe kłamstwa, czasem większe, ale każde z nich ma taki sam cel – własne korzyści. Oczywiście w zależności od tego jakie zostało zadane pytanie – może dotyczyć nas samych lub osoby, która pojawia się w naszych myślach.

7 Mieczy znaczenie pozytywne

Siódemka Mieczy nie jest dobrze postrzeganą kartą, ale w zależności od tego jakie inne jej towarzyszą – może też mieć oczywiście znaczenie pozytywne! Może zwiastować powrót oraz zwycięstwo nad kłamstwem. Mówi też o odzyskaniu czegoś, może jakiejś relacji, którą już uważaliśmy za straconą? A może dotyczyć to też jakiejś rzeczy, która nam zaginęła czy została skradziona. Co ważne, z reguły karta w prostym położeniu ma znaczenie pozytywne, w przypadku Siódemki Mieczy, jest to położenie odwrócone.

7 Mieczy znaczenie negatywne

Siódemka Mieczy w pozycji prostej nie wróży nic dobrego. Mówi ona przecież o kłamstwie i jakimś podstępie, być może ktoś z naszego otoczenia knuje przeciwko nam jakąś intrygę i możemy na tym wiele stracić. W układzie miłosnym też nie ma dobrych wieści, świadczy bowiem o osobie, która działa tylko dla własnych korzyści, nie przebierając w środkach i używając kłamstwa do manipulacji. Jeżeli pytamy o naszego partnera czy partnerkę, to siódemka mieczy świadczy o tym, że ta osoba nie ma wobec nas uczciwych zamiarów.

Karta dnia 7 Mieczy

Tarot 7 Mieczy uczucia

Karta 7 Mieczy praca