8 Mieczy

8 Mieczy 1

Karta 8 Mieczy

Karta ta pojawiająca się w układzie, budzi różne odczucia, bo jej wygląd już dużo o niej mówi. Ósemka Mieczy to jakieś ograniczenia, coś w czym sami się uwięziliśmy i teraz ciężko jest znaleźć wyjście. Czy Ósemka Mieczy zwiastuje coś jeszcze poza tym co oczywiste, kiedy patrzy się na tę kartę?

Tarot 8 Mieczy wygląd

W każdej talii tarota, Ósemka Mieczy przedstawia związana kobietę, która ma zawiązane oczy i otacza ją mur zrobiony z ośmiu mieczy. W poszczególnych taliach Tarota różnią się tylko tła tej karty, w tej tradycyjnej za kobietą widać zamek, natomiast w innych jest to morze lub skały.

Karta 8 Mieczy znaczenie

Jak łatwo można się domyślić patrząc na Ósemkę Mieczy, karta ta mówi o kimś kto został uwięziony. Biorąc pod uwagę, że miecze symbolizują stan duchowy człowieka oraz jego myśli, to może to oznaczać, że staliśmy się więźniami właśnie swoich czarnych i złych myśli. Postać na karcie ma zawiązane oczy, więc oznacza to, że nie widzimy żadnej drogi wyjścia z więzienia, które sami dla siebie stworzyliśmy. Czy rzeczywiście jej nie ma? Niekoniecznie, bo w zależności od tego jakie karty towarzyszą ósemce, może ona oznaczać ucieczkę i odzyskanie wolności. Jednak nic samo się nie stanie, aby zburzyć mury więzienia, musimy sami zacząć postrzegać świat w innych barwach niż czarne i spojrzeć trochę dalej.

8 Mieczy znaczenie pozytywne

Ósemka Mieczy w pozytywnym znaczeniu mówi o uwolnieniu się z własnych uprzedzeń, czarnych myśli i w końcu ucieczce od nich. Karta ta próbuje uświadomić nam, że jeżeli stawimy czoła tej sytuacji, w której się znaleźliśmy i spojrzymy na nią inaczej, to zdołamy pokonać problemy i uwolnimy się z naszego więzienia. I to chyba na tyle jeśli chodzi o pozytywne Znaczenie tej specyficznej karty.

8 Mieczy znaczenie negatywne

Ósemka Mieczy w każdym układzie mówi o osobie, która stworzyła więzienie ze swoich złych myśli. Nie widzi ona drogi ucieczki ani wyjścia z sytuacji, w której się znalazła. Symbolizuje też jakieś psychiczne blokady, strach i niepewność. W układzie miłosnym mówi o osobie bardzo niepewnej siebie, która ma problem z wyrażaniem swoich uczuć- może to dotyczyć nas lub osoby, o którą pytamy. W układzie na finanse również nie wróży nic dobrego, bo mówi o złej organizacji pracy czy problemach z nią związanych.

Karta dnia 8 Mieczy

Tarot 8 Mieczy uczucia

Karta 8 Mieczy praca