9 Mieczy

9 Mieczy 1

Karta 9 Mieczy

Dziewiątka Mieczy, czyli strach przed życiem i stres. Karta ta, chyba jak większość mieczy, nie jest zbyt dobrze kojarzona ze względu na swój wygląd. Jeśli jednak lepiej się jej przyjrzeć, to można dostrzec i pozytywne strony Dziewiątki Mieczy.

Tarot 9 Mieczy wygląd

Dziewiątka Mieczy najczęściej przedstawia postać, która ukrywa twarz w dłoniach i siedzi na łóżku. Nad nią unosi się dziewięć mieczy, które zdają się przytyłaczać człowieka pod nimi.

Karta 9 Mieczy znaczenie

Wygląd Dziewiątki Mieczy nie napawa optymizmem i może budzić lęk, kiedy pojawia się w układzie. Ogólne znaczenie tej karty to przytłoczenie sprawami, których być może wzięliśmy na siebie zbyt wiele. W kółko o tym myślimy, stwarzając przy tym problemy, których wcześniej nie było. Przez co czujemy coraz większy starch i niepokój myśląc o życiu, bojąc się, że nasze czarne myśli się spełnią. Dziewiątki Mieczy jednak nie należy się bać, bo ta karta próbuje nam przekazać, że to wszystko co złe, siedzi tylko w naszej głowie i jeśli przestaniemy skupiać się na czarnych myślach, to uda nam się dostrzec, że wcale nie jest tak źle jak się wydawało. A wszystkie obowiązki, które na siebie wzięliśmy, da się pogodzić. I jeśli tylko się postaramy, to uda nam się rozproszyć czarne myśli, które nad nami ciążą jak te ciężkie miecze.

9 Mieczy znaczenie pozytywne

Dziewiątka Mieczy w pozytywnym znaczeniu, można stwierdzić, że jest kartą radą. Daje nadzieję na to, że nasze lęki nigdy się nie spełnią i dobrych chęciach, damy radę się od nich uwolnić. To jakby sygnał dla nas, że pora przestać się zadręczać i uwolnić od ciężaru, który sami na siebie zarzuciliśmy. Ciągły stres, w którym żyjemy, to tylko wytwór naszych myśli, nic innego i żaden z tych czarnych scenariuszy się nie spełni, jeśli tylko to zrozumiemy i przestaniemy sami niepotrzebnie się zadręczać.

9 Mieczy znaczenie negatywne

Dziewiątka Mieczy w negatywnym znaczeniu, nie ma oczywiście dobrych wieści. To strata, ciągle wątpliwości, ból i zwątpienie. W układzie miłosnym mówi o rozpadzie związku czy relacji, która nie ma przyszłości. To cierpienie i brak miłości, zrozumienia i wsparcia. W układzie na finanse też nie wróży nic dobrego, bo zwiastuje jakieś niepowodzenia zawodowe, może nawet utratę pracy. Wszystko oczywiście zależy od tego jakie karty jej towarzyszą.

Karta dnia 9 Mieczy

Tarot 9 Mieczy uczucia

Karta 9 Mieczy praca