As Mieczy

As Mieczy 1

Karta As Mieczy

Miecze w Tarocie mają nawiązanie do Żywiołu Powietrza, dlatego też w kolorystyce kart dominuje kolor niebieski. Barwa ta kojarzy się z niebem, ale też z chłodem i spokojem. Takie też między innymi jest znaczenie Asa Mieczy, który jest pierwszą kartą z cyklu, więc symbolizuje rozpoczęcie jakiegoś nowego etapu, ale najpierw odcięcie się od starego – niczym ostrym mieczem. Chłodne odcienie niebieskiego na karcie, to też symbol analizy „na zimno”, czas pozbyć się złudzeń i życia w sferze marzeń. Pora na realne spojrzenie na swoje życie.

Tarot As Mieczy wygląd

W tradycyjnej talii, karta As Mieczy przedstawia ogromny miecz, na którego czubku wbita jest korona. W tle natomiast, widać jeźdźca na koniu, z jego postawy można wywnioskować, że lęka się tego, co widzi przed sobą. Koń staje dęba, a jeździec nerwowo ściąga wodze, można więc pomyśleć, że próbuje tym samym zawrócić konia i rzucić się do ucieczki. Może być też zdziwiony widokiem, który widzi przed sobą.

Karta As Mieczy znaczenie

As Mieczy to karta, która radzi, aby podejść do sprawy „na zimno” i włączyć logiczne myślenie, bo przecież miecze w Tarocie to symbol strony duchowej człowieka – jego wiedzy oraz rozwoju. As może też sugerować nam, aby odciąć się od starych spraw, aby mogło zdarzyć się coś nowego. Pojawiający się w rozkładzie może też symbolizować nowe możliwości, ale raczej w sferze zawodowej. W układzie miłosnym, As Mieczy nie ma raczej dobrych wieści, bo radzi nam, aby pozbyć się złudzeń.

As Mieczy znaczenie pozytywne

W pozytywnym znaczeniu As Mieczy jest symbolem intelektu i logicznego myślenia, może więc świadczyć o tym, że dzięki naszej wiedzy i inteligencji, uda nam się sfinalizować jakieś przedsięwzięcia czy pojawią się nowe kontrakty w pracy. Wszystko oczywiście zależy od tego, jakie są karty towarzyszące. W uczuciach As Mieczy nie ma raczej dobrych wiadomości, bo mówi o chłodzie w związku czy związku bez uczuć, takiego, w którym tkwimy z rozsądku. Biorąc pod uwagę, że miecz kojarzy się z ostrym narzędziem, za pomocą którego jednym cięciem możemy się od czegoś odciąć czy uwolnić – może sugerować nam, że to pora na to, aby zakończyć taką relację.

As Mieczy znaczenie negatywne

Odwrócony As Mieczy to przestroga dla nas, bo może wskazywać na to, że ktoś będzie próbował nas oczernić, a my będziemy zmuszeni bronić się lub dochodzić swoich racji. Może mówi też o jakichś przeszkodach czy też o konflikcie – w pracy czy w związku. Wszystko zależy od tego, jakie pytanie zostało zadane kartom.

Karta dnia As Mieczy

Tarot As Mieczy uczucia

Karta As Mieczy praca