Król Mieczy

 

Król Mieczy 1

Karta Król Mieczy

Król Mieczy to postać w Arkanach Małych, który dzierży władzę sądowniczą. Dzięki temu, że w ręce ma wielki miecz, może oszczędzić komuś bólu, poprzez odcięcie go. Jednak, jak wiadomo, miecz może służyć tez innym celom. Co więc jeszcze niesie ze sobą ta karta?

Tarot Król Mieczy wygląd

Na tronie zbudowanym z kamienia lub marmuru i bogato zdobionym, zasiada bajecznie ubrany Król, z ogromną koroną na głowie. W prawej ręce trzyma duży miecz, w którym odbija się światło słońca. Na jego lewicy (w zależności od talii) siedzi ptak, prawdopodobnie jest to kruk.

Karta Król Mieczy znaczenie

Karta Król mieczy to przede wszystkim władza, siła i odwaga. Może sugerować, że twoja chęć do działania oraz zdolności przywódcze, pomocą ci nie tylko osiągać swoje cele i marzenia, ale i przy okazji, ułatwić to innym. Masz intuicję i dobrych przyjaciół, podobnie jak Król na karcie, ma swojego Kruka. Oni zawsze Ci doradzają, a twoje trzecie oko, widzi to, czego nie dostrzegają inni i próbuje czasami dojść do głosu, po wygranej batalii ze zbyt miękkim, i wystraszonym  sercem.

Król Mieczy znaczenie pozytywne

Pozytywne znaczenie Króla mieczy to to, że zyskasz nowe siły i energię, którą możesz spożytkować na dowolnie obrany i ważny dla ciebie cel. Poza tym to również okres, w którym pojawi się jakaś intratna okazja. Nowa praca, dom do kupna, spadek, a może awans? Miej oczy szeroko otwarte, by tego nie przegapić!

Jeśli pytasz o zdrowie, możesz narzekać na różne dolegliwości, ale wszystko zależy od tego, jakie karty sąsiadują z królem mieczy. Miłość? Odetniesz swojego pasożytniczego partnera lub w końcu przejrzysz na oczy i porzucisz swoją niespełnioną miłość, na cześć wolności, i niezależności oraz bycia szczęśliwym człowiekiem.

Król Mieczy znaczenie negatywne

Król mieczy, który w układzie jest odwróconą kartą, zwiastuje spadek sił, motywacji i wszystko, co złe, na polu energetycznym. Zdrowie może ci nie dopisać, więc koniecznie udaj się na badania lub kontrolną wizytę do lekarza.

Karta dnia Król Mieczy

Tarot Król Mieczy uczucia

Karta Król Mieczy praca

Inne karty: