Ametyst

Wyświetlanie jednego wyniku

Ametyst

Ametyst to niedoceniony kamień szlachetny, który może mieć ogromny wpływ na każdą część Twojego życia. Jego pozytywne działanie, opiera się przede wszystkim na wprowadzenie harmonii w ciele fizycznym i duchowym. Jeśli wybierzesz ametyst, by pozbyć się dolegliwości ze strony cielesnej, to na pewno już po kilku dniach odczujesz rezultaty tego dobroczynnego minerału. Ametyst to magiczny kryształ, używany w wielu rytuałach, ale również jako ochrona przed niekorzystnymi energiami.

Ametyst – właściwości kamienia szlachetnego

Pierwszą najmocniejszą właściwością ametystu jest wyciszenie emocji, uczuć, stresu i wszystkiego tego, co niekorzystne zarówno dla organizmu, jak i dla duszy. Kiedy czujesz, że Twoje życie przypomina emocjonalny roller coaster, to ametyst z pewnością wygłuszy negatywne odczucia i zharmonizuje czakramy w ciele astralnym oraz fizyczne następstwa długotrwałego podenerwowania.

 

Kryształ ametystu wpływa pozytywnie na skupienie, koncentrację, zapamiętywanie, efektywność i kreatywność. Jego prozdrowotne działanie jest większe, gdy znajduje się blisko naszego ciała. Dlatego warto sprawić sobie naszyjnik z ametystem lub bransoletkę. Kamień postawiony na biurku w domu lub w biurze, ułatwi wykonywanie zadań i podniesie jakość pracy.

Ametyst – zdrowotne działanie

Ametyst oddziałuje także na jakość snu. Cierpiąc na bezsenność, wybudzanie się w środku nocy i problemy z energią w ciągu dnia, dobrze jest sprawdzić na własnej skórze, jak ametyst wycisza nasz umysł i pozwala odpłynąć w objęcia Morfeusza. Jeśli migreny i lęki nawiedzają Cię regularnie i nie wiesz, jak się ich pozbyć, także wypróbuj ametyst. Na początku kup mniejszy kamień, by zobaczyć, jak jego energetyka podziała na Twój organizm.