Amulety i talizmany – co to jest i jak wykonać?

Amulety i talizmany to dwie różne magiczne rzeczy, które są bardzo często mylone. Jeśli zastanawiasz się, co to jest amulet lub talizman, i jak go wykonać, to ten artykuł jest dla Ciebie. Znajdziesz w nim wyczerpującą wiedzę na temat tych ezoterycznych akcesoriów.

Amulet – co to jest?

Często na samo słowo amulet, już mamy jakieś pierwsze skojarzenia. Najczęściej myślimy o ochronie i odpychaniu czegoś – słusznie. Amulet to inaczej przedmiot, za pomocą którego możemy odbijać od siebie negatywną energię, uroki, złe oczy i wampiry energetyczne. Pamiętajmy jednak, że jest to akcesorium ezoteryczne, nasiąknięte energiami. Z tego powodu amulety należy regularnie oczyszczać.

Amuletów nie radzi się łączyć ze sobą. Oznacza to, że gdy danego dnia masz przy sobie ochronę przed wampirem energetycznym, nie powinieneś jednocześnie zakładać amuletu chroniącego przed chorobą. Używamy tych gadżetów, które mają nam pomóc w jednej kwestii. Zbyt wiele ezo szpargałów przy naszym ciele, sprawi że możemy ucierpieć na zawirowania energetyczne i tym samym, jedynie sobie zaszkodzić, zamiast pomóc.

Talizman – co to jest?

Talizman przyciąga wszystko to, na co został zaprogramowany. Oznacza to, iż możemy za jego pomocą dostać podwyżkę, wymarzoną pracę lub prezent. Warto wspomnieć, że talizmany często są wykorzystywane do przyciągnięcia miłości lub związku. W tym miejscu muszę przypomnieć, że bez względu na to, czy masz przy sobie amulet, czy talizman, to jest to potężna energia. Raz zaprogramowany gadżet, emanuje wibracjami.

Dlatego tak ważne jest, by przed wykonaniem danego talizmanu dokładnie się zastanowić nad tym, na co konkretnie należy go zaprogramować. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wykonujesz go dla swojego pożytku, a nie odwrotnie. W kolejnych częściach wpisu pokażę Ci, jak wykonać amulet lub talizman, by był dla Ciebie dobrym narzędziem ezoterycznym.

Jak zrobić amulet?

Do zrobienia amulety potrzebny będzie minerał, tak zwany odpromiennik. W jego roli sprawdzi się czarny turmalin lub ametyst. Przed skonstruowaniem zawieszki, kamień zostawiamy na noc w soli. Następnie wystawiamy go na działanie promieni słonecznych i programujemy. Teraz możemy przykleić go, na przykład na klej na gorąco do łańcuszka.

Amulet możemy również kupić w sklepie ezoterycznym, z tym że wtedy powinno być to renomowane miejsce. Dzięki temu będziesz miał pewność, że kupujesz magiczną rzecz z prawdziwym minerałem.

Jak zrobić talizman?

W przypadku talizmanu, masz większe pole do popisu. Możesz wykonać go z rzeczy, które stricte kojarzą Ci się z marzeniem lub celem, który chcesz osiągnąć. Najczęściej talizmany to po prostu przedmioty, które nosisz przy sobie, bo podświadomie wiesz, że przynoszą Ci szczęście. Biżuteria, brelok, pluszak, zasuszone kwiaty w woreczku lub moneta w portfelu – to część talizmanów, które posiada każdy z nas.

Oczywiście można je stworzyć od podstaw, podobnie jak amulet. Ważne – muszą składać się tylko i wyłącznie z rzeczy, które sprawiają Ci radość. Powodzenia 🙂

Amulety i talizmany – co to jest i jak wykonać? 3
Marta
Ezoteryka fascynuje mnie od wielu lat. Zgłębiam tajniki kamieni szlachetnych i numerologii. W wolnych chwilach zajmuje się tarotem i drobnymi rytuałami magicznymi. Wierzę w dobrą energię i reinkarnację. Zodiakalny Skorpion, numerologiczna 11 i Słowianka. Miłośniczka średniowiecza i rodzimowierstwa Słowiańskiego. Pomagam innym odnaleźć swoją drogę i rozwijać się duchowo. Pytanie do kart? Problem energetyczny? Zły urok? U mnie znajdziesz pomoc.

Podobne

- Advertisement -

Popularne