Cesarz

Cesarz 1

Karta Cesarz

Cesarz to czwarta karta Tarota Arkan Wielkich. Pierwsze skojarzenia, które przychodzą na myśl, patrząc na nią, to potęga, władza i przepych. Czy rzeczywiście tak jest? Dziś dowiemy się, co oznacza ta karta namaszczona numerem IV.

Tarot Cesarz wygląd

Karta najczęściej przedstawia poważnego władcę, imperatora, który zasiada na tronie. Spogląda na swych poddanych z wyższością. Na głowie ma koronę, w jednej ręce dzierży berło, a w drugiej złote jabłko – symbole władzy.

Karta Cesarz znaczenie

Cesarz jak już wiemy, kojarzy się z potęgą, siłą oraz władzą. Karta pojawiająca się w rozkładzie, mówi więc o osobie zamożnej, poważnej, która cieszy się autorytetem. Najczęściej ludzie w Tarocie szukają odpowiedzi na pytania dotyczące relacji czy związku z drugą osobą. Cesarz w miłosnym układzie zwiastuje same dobre rzeczy! Mówi nam, że mamy do czynienia z osobą poważną, która rozsądnie podchodzi do związku. Obrazuje dojrzałego oraz godnego zaufania mężczyznę. Jeżeli w naszym rozkładzie pojawi się Cesarz, to możemy być pewni, że sprawy idą w dobrym kierunku, a człowiek, o którego pytamy, traktuje nas poważnie, ma szczere zamiary i zapewni nam stabilizację. A co kiedy nie pytamy o miłość, a np. o zdrowie czy naszą przyszłość? Cesarz również w tym układzie tarota ma bardzo dobre znaczenie, ponieważ świadczy o wspaniałym zdrowiu i wigorze! W pytaniu o przyszłość mówi nam, że czekają nas spokojne oraz stabilne dni. Ogólnie, wszystko będzie układać się po naszej myśli.

Cesarz znaczenie pozytywne

W pozytywnym znaczeniu Cesarz mówi o osobie dojrzałej, szczerej oraz godnej zaufania. Świadczy również o zwycięstwie czy czekających nas sukcesach w pracy lub w związku. Wszystko zależy od tego, jak zostało przez nas sformułowane pytanie, ponieważ może on mówić o nas samych, partnerze czy szefie.

Cesarz znaczenie negatywne

Negatywnym znaczeniem Cesarza jest zbytnia surowość lub egoizm. W układzie dotyczącym pracy oraz finansów, może świadczyć o tym, że czekają na nas kłopoty oraz niepowodzenia, być może nawet utrata etatu. Wszystko zależy od tego, jakie karty będą towarzyszyć Cesarzowi w układzie. Jeżeli pytamy o nas samych, to daje nam do zrozumienia, że powinniśmy zmienić podejście do innych, ponieważ nadużywamy swojej władzy, a to może doprowadzić do poważnych problemów!

Karta dnia Cesarz

Tarot Cesarz uczucia

Karta Cesarz praca