Diabeł

Diabeł 1

Karta Diabeł

Diabeł w tarocie oznacza, że nastała najwyższa pora, by przestać się błaźnić i zacząć poważnie traktować życie. Dlaczego? Często pod wpływem impulsu robimy rzeczy, których później żałujemy i mają one negatywny wpływ na naszą karmę. O tym za chwilę.

Tarot Diabeł wygląd

Karta w zależności od talii, jaką posiadamy, może obrazować postać diabła z rogami i widłami. W innej talii z kolei, może to być obraz śmierci, kostuchy lub ducha z czaszką zamiast twarzy, który rozpościera mgłę i patrzy na krzyczących z przerażenia ludzi.

Karta Diabeł znaczenie

Jeśli do tej pory sobie folgowaliśmy i nasze życie było dalekie od ideału, ta karta właśnie to przedstawia. Niemoralne postępowanie, nałogi – wszystko, co destrukcyjne, Diabeł wywleka na światło dzienne i od razu ostrzega. Gdy nie zmienimy swojego zachowania, mogą nas czekać straszne konsekwencje, nie tylko ze strony karmy, ale i losu, który tak potoczy sprawy, by nam zaszkodzić.

Diabeł znaczenie pozytywne

Diabeł nie ma takiego znaczenia dosłownie, ale jeśli pytamy o kogoś ta karta powie nam, że jest światełko w tunelu dla zmiany jego postępowania i odkupienia czynów, które skalały jego życie. Możemy być pewni, że wcześniej czy później ta osoba zapłaci za krzywdy, jakie wyrządziła.

Diabeł znaczenie negatywne

W negatywnym znaczeniu, człowieka czeka kara za wszystko, co złe. Nie ma co liczyć na łaskę przeznaczenia tylko trzeba się zmierzyć ze swoją karmą raz na zawsze. Nie możemy unikać zapłacenia za swoje czyny, ponieważ im bardziej krzywdzimy innych i przy okazji marnujemy swoje życie, tym gorszą zapłatę przyjdzie nam uiścić.

Karta dnia Diabeł

Tarot Diabeł uczucia

Karta Diabeł praca