Głupiec

 

Głupiec 1

Karta Głupiec

Głupiec to pierwsza karta w Tarocie Arkan Wielkich, której znaczenie często jest mylnie interpretowane z uwagi na samą nazwę. Jakie jest prawdziwe znaczenie karty głupiec w tarocie? Czy rzeczywiście mówi o osobie niemądrej? Sprawdźmy.

Tarot Głupiec wygląd

Karta przedstawia błazna z kwiatem róży w dłoni i tobołkiem na ramieniu. Zadziera on głowę wysoko do góry i patrzy w niebo. Najczęściej karta jest zaprojektowana w zabawny sposób, by oddać prawdziwe oblicze królewskiego błazna.

Karta Głupiec znaczenie

Jakie jest prawdziwe znaczenie karty głupiec w tarocie? Jeżeli karta ta wychodzi nam w układzie miłosnym, to przedstawia mężczyznę lekkiego ducha, który nie stroni od rozrywek. Jest to typ imprezowicza, niebiorącego życia na serio.

Musimy więc dokładnie zastanowić się, czy związek z taką osobą będzie nam odpowiadał, ponieważ raczej nie myśli ona poważnie o żadnym miłosnym węźle. Najczęściej jednak głupiec w tarocie wypada, gdy stawiamy karty, pytając je o swój los i przyszłość. W takim wypadku możemy szeroko się uśmiechnąć 🙂

Zwiastuje on, że przyjdzie do nas szczęście, a los pozwoli zacząć kolejny etap egzystencji z czystą kartką. Wiele osób od razu po ujrzeniu głupca panikuje, ponieważ myślą oni, że decyzje, które podjęli, były niewłaściwe.

Karta sama w sobie nie chce nam powiedzieć, iż źle postąpiliśmy, bo… ona podpowiada, że każda wcześniejsza decyzja była dobra, gdyż dzięki niej otworzyliśmy się na nowe wyzwania i możemy iść do przodu bez obciążających nas problemów, związków, i ludzi. Głupiec może nam przekazać, by nie brać życia serio. Skoro znaleźliśmy się w tym momencie bytowania i pojawia się właśnie taka karta, daje nam do zrozumienia, iż teraz nadszedł czas na nowe doświadczenia i chwytanie życia.

Nie zmarnuj tej szansy i zrób w końcu to, na co tyle lat czekałaś. Postaraj się przeżyć jak najwięcej wspaniałych momentów i zapisz swoją czystą kartkę najcudowniejszymi wspomnieniami.

Głupiec znaczenie pozytywne

Głupiec mówi o nowym początku, czyli w znaczeniu pozytywnym podpowiada, by otworzyć się na nowe i w końcu zacząć smakować życia. Często też zachęca do nauki nowych rzeczy i wdzięczności za kolejną, czystą kartę od losu, której zapis jest zależny tylko, i wyłącznie od nas.

Głupiec znaczenie negatywne

Negatywną stroną głupca jest lekkomyślność lub naiwność. Czasami nie warto wierzyć mrzonkom i spojrzeć na daną sprawę poważnie. To pozwoli uniknąć nam wielu nieprzyjemności i niepowodzeń.

Karta dnia Głupiec

Tarot Głupiec uczucia

Karta Głupiec praca