Koło Fortuny

Koło Fortuny 1

Karta Koło Fortuny

Karta Arkan Wielkich w Tarocie, oznaczona numerem X to Koło Fortuny, czasami zwana także Kołem Szczęścia. Pierwsze skojarzenie związane z tą kartą to oczywiście stare przysłowie – fortuna kołem się toczy. Jakie w rzeczywistości ma ona znaczenie? I co zwiastuje pojawiając się w układzie?

Tarot Koło Fortuny wygląd

Karta ta najczęściej przedstawiana jest jako duże, ośmio-szprychowe koło, dookoła niego są dzikie zwierzęta, a na górze koła siedzi Sfinks. Są też jednak talie, w których koło trzymane jest przez kobietę z związanymi oczami, który stoi pośrodku i sprawia wrażenie jakby nim sterowała lub wprawiała je w ruch.

Karta Koło Fortuny znaczenie

Koło Fortuny zwiastuje zmiany i początek jakiegoś nowego etapu w życiu – zawodowym lub uczuciowym, zależy od tego jakie pytanie zostało zadane. Karta ta oznacza, że staniemy przed nowymi możliwościami i okazjami w życiu, które powinniśmy wykorzystać. Koło Fortuny może też wskazywać na to, że coś w naszym życiu zaczęło się dziać, zostało wprawione w ruch i wkrótce możemy spodziewać się tego efektów. Odwrócona karta, może jednak oznaczać niekorzystny zbieg zdarzeń oraz jakieś trudności.

Koło Fortuny znaczenie pozytywne

Kiedy pojawi się w układzie w pozycji prostej, zwiastuje dobre zmiany, lepszy etap w życiu oraz szczęście. Jeżeli więc pojawi się w układzie na finanse i pracę, to możemy spać spokojnie, ponieważ Koło Fortuny daje nam do zrozumienia, że zła passa minęła i czekają nas lepsze chwile. Może awans czy podwyżka. W pytaniach o miłość, jest symbolem zmian – dla osób samotnych może to więc oznaczać nową miłość, a dla tych będących w związkach, że złe czasy odeszły w niepamięć.

Koło Fortuny znaczenie negatywne

Odwrócona karta, która pojawi się w układzie, nie wróży nic dobrego. W tym przypadku zwiastuje zmiany na gorsze czy finansowe kłopoty. Jakieś niespodziewane wydarzenia mogą stanąć nam na drodze do realizacji swoich celów. W zależności od tego jakie karty pojawią się obok, Koło Fortuny może też świadczyć o tym, że w naszym panuje chaos, nad którym nie potrafimy zapanować.

Karta dnia Koło Fortuny

Tarot Koło Fortuny uczucia

Karta Koło Fortuny praca