Księżyc

Księżyc 1

Karta Księżyc

Tęsknota, smutek, żal i rozpacz, chęć ucieczki do przeszłości – księżyc w tarocie, czyli całkowite przeciwieństwo słońca budzi mieszane uczucia. Wynosi na światło dzienne nasze tęsknoty prosto z odmętów skołowanego serca i emocji. Jak go rozszyfrować, gdy pojawi się w układzie?

Tarot Księżyc wygląd

Karta przedstawia kobietę, która stoi na tle księżyca i pławi się w jego blasku. W dłoni trzyma pochodnię, dającą jej światło na drodze między drzewami. Zmierza do las, zagląda w głębinę leśnej głuszy.

Karta Księżyc znaczenie

Karta oznacza, że tęsknimy za czymś co przeminęło z wiatrem i już na pewno nie wróci. Mówi, że nie umiemy żyć tym co jest i cieszyć się z chwili obecnej. Warto więc zrobić podsumowanie swojego życia i jednak odciąć się od przeszłości, bo ta nas przytłacza i nie daje żadnego rozwoju. Poza tym symbolizuje szukanie dziury w całym i porównywanie obecnego stanu do przeszłego – nikomu i niczemu to nie służy.

Księżyc znaczenie pozytywne

Pozytywny nastrój jaki przedstawia to tęsknota za domem rodzinnym. By ta jednak nie wpędziła nas w marazm i melancholię, warto przywołać tylko i wyłącznie pozytywne wspomnienia z naszego domu. Być oczami wyobraźni w pachnącej sernikiem kuchni i uszami przy słuchaniu rad babci lub mentorki rodu. Nie warto jednak rozpamiętywać przykrych wydarzeń z tego okresu naszej egzystencji.

Księżyc znaczenie negatywne

Negatywne znaczenie tej karty to głowa w chmurach i wewnętrzne bycie dzieckiem, co nierzadko wiąże się z brakiem odpowiedzialności i zrzucaniem winy na trudne dzieciństwo lub zły los, który omamił nas w przeszłości.

Karta dnia Księżyc

Tarot Księżyc uczucia

Karta Księżyc praca