Moc

Moc 1

Karta Moc

Następna karta Arkan Wielkich w Tarocie to Moc/Siła, oznaczana numerem VIII. Pierwsze skojarzenie, które przywodzi ona na myśl to oczywiście siła czy energia, która jest ukryta w nas lub w osobie, o którą pytamy. Jakie jest dokładne znaczenie tej karty?

Tarot Moc wygląd

Ta karta przedstawia kobietę, którą otaczają dzikie zwierzęta. Postać jest opanowana i spokojna, a zwierzęta leżące u jej stóp, są jej posłuszne i oddane. Widać, że ma nad nimi władze, ale nie dzięki sile fizycznej, ale jej spokój oraz opanowanie pozwoliły jej ujarzmić dzikie zwierzęta i przekonać je, że są bezpieczne w jej otoczeniu.

Karta Moc znaczenie

Karta ta pojawiająca się w układzie jest symbolem opanowania oraz siły, która jest ukryta w każdym z nas. Krótko mówiąc, Moc/Siła to energia, która drzemie w każdym człowieku i umożliwia mu pokonywanie trudów każdego dnia. W układzie miłosnym świadczy o kobiecie, która musi przejąć inicjatywę, silnej i odważnej. Mówi o ogromnej namiętności w związku oraz mocnym uczuciu. W negatywnym znaczeniu, może jednak świadczyć o zazdrości.

Moc znaczenie pozytywne

W pozytywnym znaczeniu świadczy o sile i wytrwałości w dążeniu do wytyczonych sobie celów. Mówi o odwadze i ogromnej sile woli, która w nas drzemie. Jeżeli pojawia się w układzie, w którym pytamy o przyszłość, radzi nam abyśmy uwierzyli we własne możliwości i odnaleźli w sobie tę moc, która da nam siłę do osiągnięcia wyznaczonych celi.

Moc znaczenie negatywne

Jak każda karta, również ta, ma też swoje negatywne znaczenie. Kiedy odwrócona pojawi się w układzie, świadczy o zarozumiałości lub zbyt dużej pewności siebie, która może nas zgubić. W zależności od tego jakie karty jej towarzyszą, może też ostrzegać nas przed problemami, z którymi ciężko będzie sobie poradzić. W układzie dotyczącym pracy oraz finansów oznacza brak wystarczających umiejętności i sił, aby zrealizować wytyczony cel. W układzie dotyczącym zdrowia, zwiastuje spadek kondycji, pogorszenie stanu zdrowia czy chorobę.

Karta dnia Moc

Tarot Moc uczucia

Karta Moc praca