Papież

Papież 1

Karta Papież

Piąta karta Arkan Wielkich w Tarocie, Papież, inaczej nazywany Arcykapłanem. Pojawiający się w układzie budzi różne emocje, bo przecież pierwsze skojarzenie z nim związane to kościół, duchowieństwo oraz wiara. Co oznacza Papież? I jaką przyszłość zwiastuje nam ten pełen spokoju mężczyzna?

Tarot Papież wygląd

Karta ta z reguły ukazana jest pod postacią mężczyzny, ubranego w strój, który przypomina habit czy sutannę. Na głowie ma on papieską tiarę, jedną dłoń trzyma uniesioną, w geście błogosławieństwa, natomiast w drugiej dzierży laskę z potrójnym krzyżem. Mężczyzna ten siedzi na tronie, pomiędzy dwoma kolumnami.

Karta Papież znaczenie

Karta to odnosi się do tej części człowieka, która odpowiada za uczucia, myśli oraz emocje. Co oznacza Papież w układzie miłosnym? To, że mieliśmy szczęście i trafiliśmy na partnera, który jest naszą pokrewną duszą! Świadczy o miłości na wyższym poziomie, ponieważ na tym duchowym. Papież oznacza często, że trafiliśmy na osobę, którą zdaje nam się, że znamy od lat, a nasze uczucia do niej są bardzo trudne do opisania i sprecyzowania. Osoba to jest nam bardzo bliska, nawet mimo dzielącej odległości.

Papież znaczenie pozytywne

W pozytywnym znaczeniu Papież mówi o osobie, która jest mądra oraz wrażliwa. Zwiastuje nam spokojne dni, w których otrzymamy jakieś dobre rady. Karta pojawiająca się w rozkładzie miłosnym, może zwiastować ślub kościelny lub chrzest. Papież pojawiający się w innych układach, mówi nam o osobie mądrej, w której mamy wsparcie i jest dla nas autorytetem.

Papież znaczenie negatywne

Karta ta, jak wszystkie inne w Tarocie, ma również swą negatywną stronę. Kiedy odwrócona pojawi się w układzie, daje nam do zrozumienia, że zmierzamy w złym kierunku, bo związek, który rozpoczynamy lub w którym tkwimy, jest toksyczny, w zależności od tego jakie karty jej towarzyszą, może świadczyć również o zdradzie. Papież ostrzega nas przed taką znajomością. Jeżeli pytamy o nas samych, to karta przekazuje nam, że np. narzucamy innym swoje poglądy lub jesteśmy wręcz fanatykami.

Karta dnia Papież

Tarot Papież uczucia

Karta Papież praca