Pustelnik

Pustelnik 1

Karta Pustelnik

Karta w talii Arkan Wielkich w Tarocie, oznaczona numerem IX to Pustelnik, nazywany też Eremitą. Pustelnik kojarzy się z samotnością i odosobnieniem, dlatego kiedy pojawi się w układzie, budzi lekki niepokój. Jakie wieści niesie nam ten starszy, zamyślony mężczyzna?

Tarot Pustelnik wygląd

Karta ta najczęściej ukazana jest pod postacią mężczyzny, z długą brodą, ubranego w strój przypominający habit. Część twarzy ma ukrytą pod kapturem, ale można na niej dostrzec zamyślenie i zmęczenie. Wokół niego rozciąga się pustkowie, a ciemność nocy rozprasza jedynie światło lampy, którą trzyma w dłoni. W drugiej ręce trzyma on laskę.

Karta Pustelnik znaczenie

Pustelnik to starszy mężczyzna, typ samotnika, który jest skłonny do refleksji. Karta ta, pojawiająca się w układzie, sugeruje, że nadszedł czas na to, aby w ciszy i samotności zastanowić się nad sowim życiem. Mówi nam, że nadszedł czas refleksji oraz na to, aby zwolnić tempo i porzucić aktywne życie. Pustelnik może też ostrzegać i sugerować, aby zachować większą ostrożność w sprawie o którą pytamy.

Pustelnik znaczenie pozytywne

Karta ta, pojawiająca się w układzie, mówi nam o tym, że potrzebujemy chwili samotności, aby móc w ciszy i spokoju zastanowić się nad sobą. Sugeruje, aby być cierpliwym oraz ostrożnym. W zależności od tego jak było sformułowane pytanie, może też oznaczać, że w najbliższym czasie uzyskamy pomoc ze strony osoby od nas starszej, bardziej doświadczonej. A co oznacza Pustelnik, który pojawi się w miłosnym układzie?Dla osób nie będących w związku, nie zwiastuje żadnych zmian. Natomiast dla osób zajętych jest ostrzeżeniem, że są na drodze do oddalenia się od siebie.

Pustelnik znaczenie negatywne

Odwrócona karta Pustelnik mówi nam o lęku przed starością czy odrzuceniem. Zależy od tego w jakim układzie się pojawi, może też świadczyć o tym, że w marzeniach szukamy ucieczki przed problemami. Kiedy odwrócona pojawi się w układzie miłosnym, świadczy o tym, że oddalamy się od partnera i czujemy się osamotnieni w tym związku.

Karta dnia Pustelnik

Tarot Pustelnik uczucia

Karta Pustelnik praca