Numer arkanu: 20
Znak artologiczny: Ogień
Litera herbajska: Szin

Sąd ostateczny tarot

Sąd ostateczny niesie bardzo podobne przesłanie do Głupca. Oznacza odrodzenie, jakiś nowy rozdział w życiu. Czy jedna tylko same pozytywne aspekty idą za tą kartą w tarocie?

Karta Sąd ostateczny wygląd

W zależności od talii jaką posiadamy, kata przedstawia 3 mędrców lub mnichów w szatach, z kapturami na głowie. Wyciągają oni ku księżycowi w pełni, swoje dłonie. Stoją nad jeziorem, które znajduje się między górami.

Sąd ostateczny co oznacza

Sąd lub inaczej Zmartwychwstanie, oznacza dobre rzeczy które sprawią, że będziemy mogli zapoczątkować nowy rozdział w swoim życiu. Dzięki temu, spojrzymy na różne sprawy zupełnie inaczej, niż do tej pory. Będziemy mogli rozliczyć się z tego co do tej pory zrobiliśmy. Jeśli były to złe rzeczy, otrzymamy szansę na nową, czystą kartę, które sumienne uzupełnianie da nam dobrą karmę w niedalekiej przyszłości.

Sąd ostateczny znaczenie pozytywne

Sąd to sposobność do naprawienia wielu błędów, które do tej pory spędzały nam sen z powiek. To również znak, by złe czyny innych ludzi w stosunku do nas, puścić w niepamięć. One bowiem zasłaniają nam jasną wizję naszej przyszłości.

Sąd ostateczny znaczenie negatywne

W znaczeniu negatywnym ta karta mówi, że jeżeli nie wykorzystamy szansy, druga może się pojawić w bardzo odległym czasie lub praktycznie w ogóle nie nadejdzie. Dlatego nie czekajmy na przysłowiową gwiazdę z nieba, tylko bierzmy się do działania.

Karty Tarota spis: