Sprawiedliwość

Sprawiedliwość 1

Sprawiedliwość karta dnia

Sprawiedliwość tarot

Karta Tarota, należąca do Arkan Wielkich i oznaczona numerem XI, to Sprawiedliwość. Nazywana jest kartą karmy – przyjdzie nam zapłacić za nasze czyny, a to co zasialiśmy, wkrótce zostanie zebrane, ściślej mówiąc, dosięgnie nasz sprawiedliwość za nasze poczynania. Co jeszcze zwiastuje XI karta Arkan Wielkich?

Karta Sprawiedliwość wygląd

Karta ta najczęściej przedstawia kobietę siedzącą na tronie, ubrana jest w długą szatę, w jednej dłoni trzyma miecz, w drugiej zaś – wagę. W niektórych taliach kobieta ta ma zasłonięte oczy, pojawiają się też wersje, w których karta sprawiedliwość przedstawiana jest jako Temida.

Sprawiedliwość co oznacza?

Sprawiedliwość to ta karta, która mówi o sile człowieka, płynącej z jego intuicji, ale z tej racjonalnej części umysłu. Tej części, która umożliwia uniknięcie stronniczości w osądach i pozwala na sprawiedliwe rozpatrzenie wszystkich argumentów. Sprawiedliwość mówi też o tym, że każdy z nas posiada swój własny rozum oraz system wartości, dzięki któremu może odróżnić dobro od zła. Symbolizuje też takie wartości jak równość i uczciwość.

Sprawiedliwość znaczenie pozytywne

Karta ta pojawiająca się w układzie, mówi o tym, że nadszedł czas na uporządkowanie życia i uregulowanie wszelkich spraw, z którymi zwlekaliśmy. W układzie na karierę oraz finanse, sugeruje, że to już pora na podpisanie ważnych umów. Może też zwiastować awans lub to, że nasza ciężka praca zostanie doceniona. W układzie miłosnym, Sprawiedliwość wskazuje, że nasz partner lub partnerka to osoba odpowiedzialna, która kieruje się przede wszystkim rozumem. Dla singli, oznacza to, że taka osoba wkrótce pojawi się w ich życiu, wprowadzając do niego porządek i harmonię. Oczywiście przypomina nam też o byciu uczciwym, zawsze i wszędzie.

Sprawiedliwość znaczenie negatywne

Odwrócona karta mówi, że spotkamy się z ostrą krytyką oraz niesprawiedliwością. Może też oznaczać zemstę oraz mściwość kogoś z naszego otoczenia. Ostrzega nas przed tym, ze nadchodzą ciężkie dla nas czasy, w których pojawi się chaos. W rozkładzie miłosnym, odwrócona Sprawiedliwość, może świadczyć nawet o zdradzie i rozwodzie. Wszystko zależy od tego jakie karty jej towarzyszą.

Sprawiedliwość uczucia

Sprawiedliwość praca