Wieża

Wieża 1

Karta Wieża

Energia jaką emanuje karta wieży w tarocie często kojarzy nam się negatywnie. Wieża bowiem to inaczej pewnego rodzaju więzienie, trudno dostępny budynek, z którego nie ma łatwej drogi ucieczki. A jak jest naprawdę? Czy warto o coś się obawiać, gdy zobaczymy wierzę w rozkładzie?

Tarot Wieża wygląd

Zazwyczaj obrazek na karcie przedstawia ogromną wieżę, zatopioną w niebiosach. Dookoła jej panuje aura tajemniczości, nierzadko mroczna i wręcz depresyjna. Na wieżę może spadać korona lub płomienie z nieba. Z okien mogą skakać ludzie a za nimi unosi się dym.

Karta Wieża znaczenie

Karta wieży w tarocie oznacza przede wszystkim naszą wewnętrzną blokadę. Może symbolizować coś czego boimy się zrobić. Nierzadko też ostrzega przed nadchodzącymi wydarzeniami, na które nie będziemy mieli żadnego wpływu. Symbolizuje zamknięcie uczuć i prawdziwych pragnień w naszym wnętrzu i niedopuszczenie ich do realizacji. Totalna blokada myśli.

Wieża znaczenie pozytywne

Jeśli poddamy się wyroczni i zdecydujemy zmienić coś w swoim życiu, wieża mówi, że nie obędzie się bez trudności, ale jednocześnie wskazuje, że możemy być pewni, iż to co zrobimy wkrótce zaowocuje pomyślnymi zdarzeniami i odmieni nasz los. Oczywiście może to być nawet krok ku zakończeniu związku, co wielu osobom wyda się dziwne, ale może akurat tego potrzebujemy w swojej egzystencji?

Wieża znaczenie negatywne

Negatywne znaczenie wieży to strata pieniędzy, może nawet prawdopodobieństwo kradzieży lub zgubienia czegoś co wiąże się z finansami. Poza tym to symbol zmian na gorsze, planów, marzeń czy niepowodzenie w realizacji obranego celu. Pamiętajmy jednak, że nawet w takiej sytuacji nasze życie jest pod naszym wpływem. Niemożność zrealizowania punktu A oznacza, że punkt C będzie dla nas korzystniejszy.

Karta dnia Wieża

Tarot Wieża uczucia

Karta Wieża praca