Wisielec

Wisielec 1

Karta Wisielec

Karta z talii Tarota Arkan Wielkich, oznaczona numerem XII to jedna z tych, które budzą niemały niepokój, mowa tu o Wisielcu. Jakie ma znaczenie kiedy pojawia się w układzie? Czy rzeczywiście jest się czego bać?

Tarot Wisielec wygląd

Karta ta przedstawia mężczyznę, który wisi powieszony za prawą nogę. Patrzy on w bok,a w rękach trzyma sakwy. Zadziwiające jest to, że na jego twarzy nie widać cierpienia ani zrezygnowania. Przeciwnie, wydaje się być wręcz spokojny i sprawia wrażenie, że znalazł się w tej nienaturalnej pozycji z własnego wyboru. Pojawiają się też talie, w których mężczyzna ten jest nagi.

Karta Wisielec znaczenie

Karta Wisielec, która pojawia się układzie, z reguły oznacza jakieś zawieszenie, stagnację. Przekazuje nam, że utknęliśmy w martwym punkcie, co zdarza się każdemu człowiekowi. Biorąc pod uwagę to, że postać na karcie jest do góry nogami – takie zawieszenie w życiu, może również oznaczać zmianę punktu widzenia.

Wisielec znaczenie pozytywne

W pozytywnym znaczeniu Wisielec przekazuje nam, że punkt życia, w którym się znaleźliśmy, sprawia, że jesteśmy szczęśliwi. Karta ta oznacza nie tylko zastój czy zawieszenie, ale również ustabilizowane życie. W układzie na miłość, będącym w związku mówi, że uczucie to jest stabilne i trwałe, ale singli Wisielec nie ma dobrych wieści. Oznacza, że osoba, o którą pytamy, nie wykona żadnych ruchów w naszym kierunku i znajomość ta będzie stała w miejscu. Karta Wisielec pojawiająca się w innych układach, radzi, aby spojrzeć na życie z innej perspektywy.

Wisielec znaczenie negatywne

W negatywnym znaczeniu, Wisielec mówi o zmęczeniu i spadku kondycji. Podobnie jak w przypadku innych kart, w zależności od tego jakie mu towarzyszą, może też świadczyć o tym, że zaczynamy szukać w nałogach ucieczki od problemów życia codziennego. Mówi o smutku i rezygnacji z jakiegoś celu, który obraliśmy. Krótko mówiąc, Wisielec przekazuje nam, że tkwimy w martwym punkcie i nie mamy sił, aby wybrnąć z tej sytuacji.

Karta dnia Wisielec

Tarot Wisielec uczucia

Karta Wisielec praca