Czym są Czakry? Dlaczego tak dużo się o nich teraz mówi?

0

Czakra według wierzeń ezoterycznych jest jednym z ośrodków energetycznych w ciele człowieka. To miejsca, w których krzyżują się kanały energetyczne tak zwane NADI, a energia, która się w nich kumuluje to tak zwana PRANA.

Czakra odbiera, gromadzi i oddaję energię o wibracji dla swojej funkcji i przekazuję ją do odpowiedniej czakry, która istotna jest dla naszego życia. Rozwijanie i odblokowywanie czakr może dać nam dużo dobrego, doprowadzi nas do równowagi naszego ciała i umysłu, pozwoli na relaksację ciała i duszy.

Czakry główne

Każdy z nas ma 7 głównych czakr, każda odpowiada za inną część ciała i duszy

 • Czakra podstawy (muladhara) – przedstawiana jest zawsze w kolorze czerwonym, umiejscowiona jest u podstawy kręgosłupa i odpowiada za instynkt, przetrwanie i bezpieczeństwo.
 • Czakra sakralna (swadhiszthana) – jest ona przedstawiona w kolorze pomarańczowym, umiejscowiona jest 3 cm poniżej pępka i odpowiada za emocje, naszą twórczość i naszą seksualność.
 • Czakra splotu słonecznego (manipura) – to czakra koloru żółtego, umiejscowiona jest blisko pępka, delikatnie nad nim. Ta czakra odpowiada za nasze funkcje mentalne, moc, kontrolę, ambicję czy karierę.
 • Czakra serca (anahata) – jest czakrą przedstawioną w kolorze zielonym lub złotym, umiejscowiona jest na wysokości płuc. ta czakra odpowiada za nasze poświęcenie, miłość, a także współczucie.
 • Czakra gardła (wiśuddha) – to czakra w kolorze jasnoniebieskim, umiejscowiona jest pod kością grdyki. Odpowiedzialna jest za naszą mowę i samoekspresję.
 • Czakra trzeciego oka (Adźńa) – ta oto czakra przedstawiana jest w kolorze indygo. Znajduje się nad czołem blisko brwi. Odpowiada za naszą intuicję i tak zwany szósty zmysł.
 • Czakra korony (Sahasrara) – czakra ta przedstawiana jest najczęściej w kolorze fioletowy, rzadziej w kolorze białym. Umiejscowiona jest nieco nad szczytem głowy. Odpowiada ona za myślenie całościowe.

Dlaczego zablokowane czakry to problem?

Czakry są centrami naszej energii ciała, kiedy te energie są odblokowane, wirują w naszym ciele, i obracają się w pełnej harmonii, osiągamy tym stan optymalny w aspekcie duchowym, fizycznym i emocjonalnym. Jednakże czakry czasami mogą zostać zablokowane, co dzieje się wówczas? Najczęściej pojawia się stan złego samopoczucia, zaczynamy niewłaściwie postrzegać i błędnie interpretować rzeczywistość.

Każda czakra ma swoją częstotliwość i wir energii, który odpowiada poziomowi naszego stanu emocjonalnego. Przez życiowe doświadczenia, głównie te złe, bolesne lub bardzo negatywne, tracimy energie ciała i właśnie przez to nasze czakry są blokowane. Będąc w takich emocjach, czasami zupełnie się w nich zatracamy. Ta zła energia nas pochłania i powstają blokady energetyczne.

Jak odblokować czakry?

Nie ma człowieka, który nie przeszedłby w życiu przez coś traumatycznego, smutnego, negatywnego, które w mniejszym lub większym stopniu zablokowały nasze czakry. Bardzo ważne jest jak najszybsze odblokowanie czakr, które są zablokowane. Najczęściej spotykanym sposobem odblokowywaniem czakr jest joga lub medytacja lub ćwiczenia oddechowe. Każdy z nas powinien znaleźć dla siebie chwilkę, położyć, się odpocząć czy posłuchać relaksującej muzyki. Pamiętajcie, że równowaga duchowa i cielesna jest bardzo ważna dla każdego z nas. Moim ulubionym sposobem jest słuchanie muzyki relaksacyjnej i używania metody świadomego oddychania.

 

Dobra energia w domu – jak o nią zadbać?

0

Dobra energia w naszym domu jest bardzo istotnym elementem naszego życia. Często zdarza się nam o tym zapominać, przez pryzmat innych spraw jest to pomijane. Już od dawien dawna nasze prababcie dbały o dobrą energię w gospodarstwie domowym. Wierzyły, że za skrzypnięcia podłóg, stąpanie czy zaginione przedmioty odpowiadały drobne duszki i potworki, które chciały spłatać figla właścicielowi. Także jeśli rośliny szybko usychały lub nie pasowało im dane miejsce, wiedziały że to sprawka sił wyższych. Dlatego często starały się oczyszczać energię w domu i wprowadzać własny porządek. Do utrzymania dobrej energii w domu posługiwały się ziołami i różnymi roślinami, których zadaniem było odpędzanie duchów. Także często pozostawiały okruszki jedzenia w kącie, aby głodne duchy nie przysparzały kłopotów właścicielom. Dziś już coraz rzadziej praktykowane są takie metody, jednak dobra energia to podstawa w każdym domu. Zapobiega częstym kłótniom i niepowodzeniom. Jesteś ciekaw jak sprawić, żeby w domu utrzymać dobrą energię? Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się za sprawą jakich rośli i ziół zapobiegniesz figlom złych duszków.

Dobra energia w domu – jakie zioła pomogą nam ją utrzymać?

Aby zachować dobrą energię w naszym domu możemy zastosować zioła oraz rośliny. Za ich sprawą pasożyty oraz różne duszki nie będą nam zagrażać. Zioła wprowadzają pozytywna aurę i oczyszczają nasz dom z innych energii. Rośliny i zioła, które zapewnią nam pozytywną energię w kuchni to:

 • Wrotycz pospolity – jest to roślina polna, powszechnie występująca. Działa przeciwko pasożytom, swoim zapachem, który odstrasza komary, kleszcze i mole. Popularne są bukieciki z suszonych kwiatów wrotyczu, które możemy umieścić w woreczkach, w szafkach kuchennych a mole będą je omijać z daleka. Także jest to idealny, naturalny środek przeciwkomarowy dla nas. Możemy wziąć kąpiel w suszonych kwiatach wrotyczu, a komary i kleszcze nas nie zaatakują.
 • Jemioła – powinniśmy zawiesić ją w oknie. Zadba o powodzenie i miłość w naszym domu. Należy pamiętać aby nie upadła nam podczas ścinania gałązek.
 • Brzoza – tak samo jak jemiołę, brzozę wieszamy w naszym oknie. Zapewni nam bezpieczeństwo, spokój, zgodę i harmonię.
 • Liście laurowe – układamy nieparzystą liczbę liści laurowych na parapecie, zapewni nam to miłość, zgodę i powodzenie. Wymieniamy je raz na tydzień.
 • Aloes – chroni nas przed nieszczęśliwymi wypadkami w kuchni, szczególnie z użyciem ognia.
 • Geranium – ochroni nas przed zatruciem.
 • Bazylia i mięta – te zioła chronią nas przed nieszczęśliwymi wypadkami w gospodarstwie domowym oraz poza nim. Dodatkowo zapewniają świeże powietrze i zapobiegają wystąpieniu pleśni i grzybów.
 • Lawenda i rozmaryn – te ususzone zioła zapobiegają wizyta moli i innych pasożytów, warto trzymać je w woreczku z wrotyczem.

Miotełka brzozowa a oczyszczenie domu

Pozytywna energia czasami zostaje naruszona przez różne przedmioty jakie kupujemy. Najczęściej dotyczy to luster i biżuterii. Są to przedmioty, które mogą przenosić różne uroki i tym samym zanieczyścić naszą dobrą energię. Miotełka brzozowa pomoże nam w oczyszczeniu naszego domu i odpędzeniu wszelkich nieszczęść i chorób, które na nas czyhają. Miotełkę brzozową robimy w maju, splatamy ze sobą kilka gałęzi brzozy, które dodatkowo obwiązujemy sznurkiem. Miotełka powinna stać przy wejściu do domu. Jej zadaniem jest chronić nasze gospodarstwo domowe przed różnymi nieszczęściami. Jeśli się przeprowadzamy, starą miotełkę należy spalić, a do nowego domu wykonać nową. Zapewni nam to spokój i zła energia nie zostanie przeniesiona z poprzedniego miejsca zamieszkania.

Kadzidełka zapachowe a dobra energia w domu

Dobrym sposobem na oczyszczenie energii w naszym domu są kadzidełka zapachowe, które możemy zrobić samodzielnie. Najlepsze kadzidełka są wykonane z ziół i przypraw. Skutecznie oczyszczą nasze gospodarstwo i dodatkowo zostawią przyjemny zapach, a my będziemy czuć się bezpiecznie. Także olejki zapachowe i eteryczne pozwalają idealnie oczyszczają dom i zostawiają piękny zapach i aromat. Olejki eteryczne na bazie ziół i kwiatów korzystnie wpływają na nasz układ nerwowy, odstresowują i działają relaksacyjnie.

Kusza we śnie – znaczenie

0

Kusza była niezwykle niebezpieczną i bardzo często używaną bronią zanim wynaleziono broń palną. Co może zwiastować kusza we śnie?

Sen o kuszy

Sennik: czarna kusza

Twoich bliskich czeka niebezpieczeństwo.

Sennik: celować z kuszy

Ktoś ma cię na muszce.

Sennik: strzelać z kuszy

Jesteś pewnie siebie i swoich możliwości.

Pytania związane z kuszą we śnie

Co, jeżeli pudłuję z kuszy?

Czeka cię premia w pracy.

Łańcuszek we śnie – znaczenie

0

Łańcuszek jest bardzo często spotykanym motywem we śnie. Możemy śnić o pięknym łańcuszku w prezencie, lub kupowaniu go przyjaciółce, mamie bądź żonie. Co zwiastuje sen o łańcuszku?

Sen o łańcuszku

Sennik: wybierać łańcuszek

Ktoś niespodziewany stanie ci na drodze miłości.

Sennik: marzyć o łańcuszku

Wstąpisz w bardzo udaną relację.

Sennik: kupować łańcuszek

Czeka cię miłosny dylemat.

Pytania związane ze snem o łańcuszku

Co, jeżeli dostanę łańcuszek, który mi się nie podoba?

Odrzucisz zaloty kogoś, kto ci się spodoba.

Łapówka we śnie – znaczenie

0

Łapówka kojarzona jest głównie z pójściem na łatwiznę oraz nieuczciwością. Co oznacza ona we śnie?

Sen o łapówce

Sennik: brać łapówkę

Nie daj się wciągnąć w intrygę.

Sennik: dawać łapówkę

Chcesz iść po trupach do celu.

Sennik: nie przyjąć łapówki

Należy Ci się chwila relaksu.

Pytania o sen z łapówką

Co, jeśli wydało się, że dałem łapówkę we śnie?

Możesz być spokojny o twoją przyszłość.

Łazienka we śnie – znaczenie

0

Łazienka często jest kojarzona ze zmywaniem z siebie grzechów, oczyszczaniem duszy podczas snu. Co ta ważna część domu może oznaczać?

Sen o łazience

Sennik: remont łazienki

Bardzo chcesz zostawić swoją przeszłość za sobą.

Sennik: sprzątać łazienkę

Ciężko ci oddzielić życie prywatne od zawodowego. Musisz odznaczyć to grubą linią.

Sennik: brać kąpiel w łazience

Chcesz wyczyścić się z zarzutów.

Pytania o łazienkę we śnie

Co oznacza marmurowa łazienka we śnie?

Musisz znaleźć balans pomiędzy oszczędzaniem a wydatkami.

Przesilenie jesienne – równonoc 2020

0

Przesilenie jesienne, czyli równonoc występuje w nocy z 22 na 23 września. Jest to początek astronomicznej jesieni. Termin równonoc oznacza, że zarówno dzień i noc są równej długości, czyli 12 godzin. Takie zjawisko w przyrodzie występuje dwa razy w roku – wiosną i jesienią. Po przesileniu wiosennym każdy dzień jest dłuższy, aż do przesilenia letniego kiedy dzień jest najdłuższy – 22 czerwca tak zwana noc Kupały. Później stopniowo dzień staje się krótszy, aż podczas przesilenia jesiennego zrówna się z nocą. Wówczas dochodzi do zmian i to noc staje się dłuższa, a dzień krótszy. Taki etap trwa do przesilenia zimowego 22 grudnia. Czas przesilenia jesiennego jest bardzo specyficznym okresem, już od wieków dla ludzkości oznaczał czas zbiorów po lecie i przygotowań do zimy. Wiązało się z tym wiele zwyczajów i tradycji, które w różnych regionach praktykowane są do dziś. Także z przesileniem jesiennym związane są różne elementy magiczne i zwyczaje. Chcesz się przekonać co oznaczają? Przeczytaj poniższy artykuł a dowiesz się ciekawych rzeczy związanych z równonocą.

Przesilenie jesienne – równonoc 2020

Przesilenie jesienne w 2020 roku występuje 22 września i jest to początek astronomicznej jesieni w Polsce. Występuje wówczas równonoc, co oznacza, że dzień i noc są równej długości. Podczas przesilenia jesiennego Słońce zmienia swoje położenie i na półkuli północnej rozpoczyna się jesień, a na półkuli południowej wiosna. Jest to moment przełomowy, nie dociera do nas już tyle promieni słonecznych co latem. Przez to przesilenie jesienne może wpłynąć na nasze samopoczucie. Także nasza dieta wtedy powinna być bogata w witaminy, szczególnie witaminę D, której głównym źródłem jest Słońce. Powinniśmy wspierać swój organizm suplementami diety i witaminami.

Przesilenie jesienne a samopoczucie

Okres przesilenia jesiennego może wpłynąć na nasze samopoczucie. W tym czasie może nas dopaść jesienna chandra objawiająca się nadmierna sennością, bezsilnością, osłabieniem i drażliwością. Szczególnie podatne na te dolegliwości są osoby, które odczuwają zmiany astrologiczne. Jesienny marazm nie potrwa długo, a nasz organizm przyzwyczai się szybko, jednak warto mu dopomóc stosując odpowiednia dietę i przyjąć dobre nawyki. Wszystko dzieje się za sprawą Słońca, które zmienia swoje położenie i do nas dociera znacznie mniej promieni słonecznych, które w pewien sposób regulują nasz tryb życia. Najlepszym sposobem na jesienną chandrę jest poczytanie ulubionej książki, obejrzenie dobrego filmu i zjedzenie czegoś, co poprawi nam nastrój. Także wieczór przed kominkiem z ukochaną osoba oraz lampka rozgrzewającego trunku znacznie wpłynie na nasz humor.

Przesilenie jesienne a dieta

Co powinna zawierać nasz dieta podczas przesilenia jesiennego? To ważna kwestia, gdyż ma znaczny wpływ na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. To co jemy jest istotne dla dobrej kondycji naszego organizmu. Podczas przesilenia jesiennego możemy być znacznie bardziej narażeni na brak witamin. Przez mały dopływ promieni Słońca oraz znacznie zmniejszoną ilość występowania świeżych warzyw i owoców. Powinniśmy już wcześniej zaopatrzyć się przysłowiowe słoiczki, które jesienią i zimą okażą się bombą witaminową dla naszego zdrowia. Warto spożywać owoce i warzywa, kasze, ryże oraz owoce suszone. Dostarczą nam niezbędną ilość witamin i minerałów. Także możemy wspierać swoją odporność witaminami w postaci tabletek oraz ziołami, które dostarczą nam do organizmu niezbędnych elementów. Dodatkowo warto zadbać o odpowiednie nawodnienie naszego organizmu, pamiętajmy o 2 litrach wody dziennie, a nasz organizm nam za to podziękuje. Czasem warto przekąsić coś słodkiego – najlepszym wyborem będzie czekolada, która poprawi nasz nastrój i dostarczy żelaza i magnezu.

Przesilenie jesienne – obrzędy magiczne i tradycyjne zwyczaje

Przesilenie jesienne jest kojarzone z robieniem zapasów na nadchodzącą jesień i zimę. Już w tradycji Słowiańskiej wykształciła się taka tradycja, która pozwalała przetrwać nawet srogą zimę. Z okresem przesilenia jesiennego związane jest zakończenie zbiorów plonów, z tej okazji obecnie świętuje się dożynki, gdzie rolnicy dziękują za plony i pokazują swoje przysmaki. Dożynki pochodzą od słowiańskiego święta Mabon, które zostało przekształcone w dożynki wraz z chrystianizacją. Wówczas organizowano huczne spotkania i uczty, na których dzielono się swoimi plonami z innymi.

Okres przesilenia jesiennego to także czas, w którym magia jest najbardziej skuteczna. Klimat i mrok jaki wówczas panują dają sprzyjające okoliczności dla obrzędów magicznych. Świece, które często palimy, były również palone przed wiekami, kiedy odbywały się obrzędy takie jak wywoływanie duchów. Przesilenie jesienne to odpowiedni czas na stawianie Tarota i wyznaczanie planów na następne pół roku. Gwarantuje to ich powodzenie i skuteczność.

Numerologia 21 – charakterystyka

0
Cupped Hands in Water

Numerologiczna liczba dwadzieścia jeden charakteryzuje osobę, która reprezentuje pełną doskonałość. Jest to przysłowiowe oczko. Osoba spod znaku numerologicznego 21 to symbol niezależnego człowieka, który spełnia wszystkie swoje cele. Przeciwieństwa cyfr 2 i 1 tworzą idealną całość, która wie czego chce od życia. Potrafi rozróżnić dobro od zła i dokonać wyboru między światem duchowym a materialnym. Nie przypadkowo 21 to wiek osiągnięcia pełnoletności w wielu krajach.

Numerologia 21 – znaczenie

Numerologiczna dwudziestka jedynka reprezentuje urodzonych przywódców, którzy bez problemu realizują swoje cele. W rękach trzymają klucz do sukcesu, który są w stanie dobrze wykorzystać. Dążą do poznania natury i życia ludzkiego, ale nie jest to jednym z najważniejszych aspektów ich życia. Są wrażliwi na sztukę oraz mają duszę artystów, która w połączeniu z determinacją daje ogromne sukcesy, zarówno zawodowe i miłosne. Jednak ważna w ich życiu jest samodyscyplina i plan działania.

Osoby spod znaku 21 mają ciepłą osobowość oraz dużo energii, którą potrafią zarażać najbliższe otoczenie. Są doskonałymi współpracownikami, idealnie odnajdują się w grupie. Są towarzyscy i łatwo nawiązuje relacje z drugą osobą. Cały czas poszukują nowych pasji. Są wszechstronnie uzdolnione i potrafią wykorzystywać osiągniętą wiedzę. Uwielbiają wchodzić w dyskusję i dowodzić swoich racji. Negatywnym aspektem ich życia jest brak organizacji i problem z dochowaniem tajemnic, co może zaburzyć ich relację z innymi ludźmi. Jednak swoje błędy starają się szybko naprawić.

Numerologia 21 – cechy

Numerologiczna 21 mają wiele cech pozytywnych i negatywnych, które w połączeniu dają idealną całość. Osoby urodzone pod znakiem 21 są doskonałymi przywódcami oraz umiejętnie łączą swoje cechy, zarówno pozytywne i negatywne. Chcesz zobaczyć jakie cechy ma numerologiczna 21? Przeczytaj poniżej.

Pozytywne cechy numerologicznych 21:

 • Ambitność,
 • Bystrość,
 • Inteligencja,
 • Talent,
 • Kreatywność,
 • Optymizm,
 • Charyzma,
 • Wrażliwość,
 • Idealizm,
 • Wielkoduszność,
 • Przedsiębiorczość.

Negatywne cechy numerologicznych 21:

 • Nerwowość,
 • Gadulstwo,
 • Lekkomyślność,
 • Zazdrość,
 • Pycha,
 • Wyniosłość,
 • Hipokryzja.

Numerologiczna 21 w różnych aspektach życia

Numerologiczna 21 w poradzi sobie w różnych dziedzinach życia, są odważne i stale dążą do wyznaczonego celu, co przekłada się na ich sukcesy zawodowe i w życiu prywatnym. Nie tolerują niesprawiedliwości, zawsze starają się dać po równo każdemu. Idealnie sprawdzą się w roli szefa lub przywódcy grupy. Już od małego doskonale potrafią zarządzać innymi osobami i realizować swoje plany i zamierzenia. Nic co stanie na ich drodze, nie jest w stanie zatrzymać ich planu działania. Czasami napotykają różne utrudnienia ale doskonale radzą sobie z nimi. Determinacja to widoczna cecha, która ujawnia się we wszystkich aspektach życia numerologicznej 21.

Osoby spod znaku 21 mają duszę artystyczną. Zamiłowanie do sztuki jest widoczne w każdym aspekcie życia. Jednym z uwidaczniających się, jest umiejętność krytyki literackiej, która często jest jednym z pomysłów jaki można wykorzystać w życiu zawodowym. Także sztuka będzie idealną pasją dla 21, które swoje życie często opierają na pomysłach i wartościach zaczerpniętych ze sztuki. Dusza artystyczna ma uosobienie w numerologicznych 21.

Numerologiczna 21 – kariera

Kariera numerologicznej 21 jest bardzo różnorodna. Osoby spod znaku 21 odnajdą się w dziedzinach sztuki jako krytycy literaccy, ale także jako liderzy i szefowie zespołów. Potrafią doskonale pracować w grupie, przez swoją otwartość na świat i umiejętność nawiązywania kontaktów. Spełnią się w roli szefów własnych działalności o wszelkiej tematyce. Potrafią doskonale zarządzać sprawami biurowymi oraz wyznaczać zadania innym osobom. W końcu 21 ro symbol doskonałości. Zgubny jedynie dla nich w karierze jest brak planu działania. Muszą krok po kroku zaplanować swoje zamierzenia i zacząć ich realizację zgodnie z planem. Brak organizacji idealnie nadrabiają małym pomocnikiem w formie kalendarza. Nie mają predyspozycji do pracy z obcymi językami, gubi je perfekcja, z jaka chcą władać obcym językiem.

Zawody, w których sprawdzą się astrologiczne 21: krytyk literacki, poeta, pisarz, handlowiec, przedsiębiorca, kierownik, przedstawiciel handlowy.

Numerologiczna 21 – miłość, rodzina, sprawy osobiste

Numerologiczna 21 jest osobą ciepłą, która doskonale potrafi okazywać swoje uczucia, jednak wymaga tego od innych. Rodzina i przyjaciele zawsze mogą liczyć na pomocną dłoń w każdej sytuacji. Osoba spod znaku 21 potrafi zapewnić sobie i swojemu partnerowi idealne relacje, to wszystko dlatego, że wie czego chce od życia. Nie jest osobą podatna na krótkotrwałe romanse i przelotne znajomości. Ceni sobie szczerość uczuć i potrafi je wyrazić w taki sam sposób.

Dwudziestka jedynka sprawdzi się jako głowa rodziny, która potrafi zapewnić dobry byt swoim najbliższym. Dzieci będą widziały w 21 przyjaciela i partnera do rozmów na każdy temat. Także obdarza wsparciem swojego partnera, szczególnie w trudnych chwilach. Jest przyjacielska i otwarta na świat oraz nowe znajomości, szybko nawiązuje kontakty z innymi osobami. Jest lubiana i poważana w każdym towarzystwie, a to przez dużą tolerancję. Od małego rodzina jest dla 21 jest na pierwszym miejscu.

Źrebię we śnie

0

Źrebię pojawiające się w naszych snach ma bardzo pozytywny wydźwięk. Zobaczenie źrebięcia symbolizuje pojawiające się możliwości, beztroskę oraz urok. Oznacza to dla nas duży potencjał, który powinniśmy wykorzystać. Będzie nas rozpierała energia do działania oraz dziecięca radość, dzięki której osiągniemy sukces zawodowy i miłosny.

Źrebię we śnie

Sennik: Widzieć źrebię

Kiedy w naszym śnie widzimy źrebię zwiastuje to dla nas powodzenie w interesach i siłę działania. Nie powinniśmy się bać nowych wyzwań.

Sennik: Pasące się źrebię

Jeśli we śnie mamy wizje pasących się i biegających źrebaków, wróży to dla nas powodzenie w zaczętym przedsięwzięciu, które będzie dla nas korzystne. Śmiało możemy inwestować oraz przyjmować nowe wyzwania.

Sennik: Martwe źrebaki

Martwe źrebaki we śnie nie mają pozytywnego znaczenia. Zwiastują, że nasze starania i praca pójdą na marne. Jednak wizja zabicia źrebięcia symbolizuje szybkie wzbogacenie się i dostatek.

Sen o żmijach

0

Żmija od dawana jest symbolem zła i fałszu, także we śnie symbolizuje negatywną postawę. Pojawiająca się we śnie żmija ma być dla nas przestrogą przed ewentualnym złym obrotem spraw dla nas. Znaczenie snu o żmii jest różne, w zależności od kontekstu i sytuacji w jakiej się pojawia, jednak nie wróży nam dobrych rzeczy. Chcesz się przekonać jaka jest symbolika żmii w snach? Przeczytaj poniżej.

Sen o żmijach

Sennik: Widzieć żmiję

Żmije i węże widziane w snach są dla nas przestrogą przed ludźmi chcącymi nam zaszkodzić. Zarówno dotyczy to życia zawodowego i prywatnego, najważniejsze dla nas jest to, abyśmy byli czujni i nie dali się sprowokować.

Sennik: Ukąszenie żmii

Kiedy w naszym śnie pojawia się żmija, która nas chce ukąsić, ma to wyraz negatywny. Wróży to o porażce i niepowodzeniu. Jeśli walczymy ze zwierzęciem czas naszego niepowodzenia będzie znacznie dłuższy. Natomiast jeśli inna osoba jest ukąszona przez żmiję, to oznacza, że ktoś będzie potrzebował naszej pomocy i wsparcia w swoich problemach.

Sennik: Złapanie żmii

Złapanie żmii we śnie ma dla nas wydźwięk pozytywny. Kiedy łapiemy żmiję symbolizuje to rozwiązanie trudnego problemu dla nas, który od dłuższego czasu nam doskwierał. Jeśli w naszym śnie żmija będzie zabita, świadczy to o zniknięciu z naszego życia wrogów i osób chcących nam zaszkodzić. Zatem jest to pozytywny aspekt dla nas.