Reiki – Tajemnicza energia, która leczy

0

Reiki, starożytna technika uzdrawiania, zyskuje na popularności na całym świecie. W niniejszym artykule odkryjemy fascynujące aspekty tego holistycznego podejścia do zdrowia i dobrostanu, a także nauczymy się, jak może ono wpłynąć na życie.

Podstawy Reiki: Uniwersalna energia życiowa

Reiki to japońska technika uzdrawiania, która opiera się na kierowaniu uniwersalnej energii życiowej (zwanej „ki” w Japonii, „chi” w Chinach, czy „prana” w Indiach) przez dłonie praktykującego.

Ta metoda została opracowana przez Mikao Usui w XX wieku, jednak korzenie tego podejścia sięgają znacznie dalej w przeszłość. Reiki działa na wszystkich poziomach istnienia – fizycznym, emocjonalnym, mentalnym i duchowym.

Niezwykły fakt o Reiki

Mało znane jest to, że pierwotna metoda Reiki, opracowana przez Usui, była znacznie bardziej skoncentrowana na rozwoju duchowym niż na uzdrawianiu fizycznym. Współczesne praktyki Reiki ewoluowały, by obejmować również aspekt uzdrawiania fizycznego i emocjonalnego, ale pierwotny cel Reiki pozostaje duchowy.

Jak Reiki może wpłynąć na życie

Reiki oferuje wiele korzyści, zarówno dla praktykujących, jak i osób, które korzystają z sesji uzdrawiających. Oto kilka z nich:

 1. Redukcja stresu i lęku: Reiki może pomóc w osiągnięciu głębokiego stanu relaksacji, co prowadzi do redukcji stresu i lęku. W rezultacie poprawia się ogólne samopoczucie i jakość życia.
 2. Wsparcie w leczeniu chorób: Reiki może wspomóc procesy samouzdrawiania organizmu, co przyczynia się do lepszych rezultatów w leczeniu różnych schorzeń, zarówno przewlekłych, jak i ostrych.
 3. Poprawa równowagi energetycznej: Reiki działa na równowagę energetyczną ciała, usuwając blokady i przywracając harmonię. Dzięki temu osiąga się większą witalność i zdolność do radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami.

Aby w pełni skorzystać z dobrodziejstw Reiki, warto spróbować przynajmniej kilku sesji uzdrawiania. Uzyskanie korzyści z Reiki zależy od indywidualnych potrzeb i otwartości na energetyczne doświadczenie.

Reiki to starożytna technika uzdrawiania, która może przynieść ogromne korzyści dla zdrowia i dobrostanu. Oto kilka wskazówek, jak zacząć przygodę z Reiki:

Szukanie mistrza Reiki

Aby rozpocząć naukę Reiki, warto poszukać mistrza (nauczyciela), który jest wykwalifikowany i posiada odpowiednie doświadczenie. Mistrz Reiki może przekazać inicjację, która umożliwia praktykowanie technik uzdrawiania.

Stosowanie Reiki na co dzień

Regularne praktykowanie Reiki może przynieść najlepsze rezultaty. Warto zacząć od codziennego samouzdrawiania, by zrozumieć proces i nauczyć się wprowadzać stan relaksacji oraz równowagi energetycznej.

Czym jest czakra splotu słonecznego i za co odpowiada?

0

Czakra splotu jest odpowiedzialna za naszą emocjonalność. Kiedy działa prawidłowo jesteśmy zrównoważeni emocjonalnie, w przypadku zaburzeń czakry emocje przejawiane są w wybuchowy sposób.
Splot to także nasze centrum energii, słońce wewnątrz nas, które daje nam witalności i siły.

Manipurę czasem nazywa się również centrum pępkowym lub czakrą śledziony. A jest to błąd, wynikający chyba z niewiedzy przepisujących od siebie autorów.

Ukierunkowania tej czakry pozwalają osiągnąć mistrzostwo w różnych formach wyrażania siebie. Stąd bierze się samokontrola, wyczucie umiaru i wewnętrzna dyscyplina. Jeśli jednak nie rozwinęliśmy w sobie samokontroli, rodzą się małe i duże konflikty dotyczące władzy.

Objawy zablokowanej czakry splotu słonecznego

Zablokowanie dowolnej czakry wiąże się z konsekwencjami dla naszej kondycji fizycznej i psychicznej. W przypadku trzeciej czakry głównym objawem będzie brak pewności siebie. W zależności od stopnia zablokowania, możemy to odczuwać jako tylko drobne wahania przy podejmowaniu decyzji, a w skrajnych przypadkach jako blokadę przed komunikacją z drugim człowiekiem.

Takie zaburzenia mogą stanowić ogromny problem zarówno pod względem towarzyskim jak i zawodowym – wszelkie pomysły i próby działania będą hamowane przez naszą mentalność. Odpowiednia samoocena i kalkulacja jest niesamowicie istotna w kontekście rozwoju, niestety przy zablokowanej trzeciej czakrze stoi ona na bardzo niskim poziomie.

Sposoby odblokowania czakry!

1.Medytacja dla odblokowania czakry sakralnej nie różni się znacząco od techniki dla otworzenia pozostałych czakr, istotne jest jednak aby podczas ćwiczeń koncentrować się na odpowiednich obszarach ciała i kolorach. 

2. Afirmację – afirmacje rozumiemy cyklicznie powtarzane wyrazy lub pełne zdania, które mają wpływać na naszą podświadomość. Owe zdania powinny przedstawiać cel który nam przyświeca. Afirmacje stosujemy często w pełni podświadomie, wmawiając sobie w myślach efekt jaki chcielibyśmy osiągnąć w danej sytuacji.

W przypadku czakry splotu słonecznego należy powtarzać zdania, które wzmocnią naszą pewność siebie i sprawią, że nasza samoocena poszybuje w górę. Poniższe afirmacje możemy powtarzać praktycznie w każdej wolnej chwili, ważne jest przy tym aby starać się jak najbardziej uwierzyć w swoje słowa i nie wypowiadać ich myśląc o czymś zupełnie innym. Oczywiście możesz tworzyć własne kombinacje zdań.

Czym jest czakra Sakralna i za co odpowiada?

0

Czakra sakralna (krzyżowa) jest drugim punktem naszego układu energetycznego. Odpowiadają za wiele aspektów naszego samopoczucia, nie tylko fizycznego ale także psychicznego.

W artykule przedstawimy jak w łatwy sposób odblokować czakrę sakralną, a także to jak chronić siebie przed jej blokadą.

Czakra sakralna – jej znaczenie i lokalizacja.

Czakra sakralna, innymi słowy, położona jest w okolicy podbrzusza, z dokładniej poniżej pępka, nad kością łonową. Nazywa się ją czasem czakrą seksualną, a jej nazwa sanskrycka to Swadhisthana, co można przetłumaczyć jako „słodycz”.

Czakrze sakralnej odpowiada kolor pomarańczowy, zmysł smaku i żywioł wody. Wiąże się ona z przyjemnością, seksualnością, a także z niezależnością i siłą życiową. Jej rozwój przypada najczęściej na 3-8 roku życia. Czakrze sakralnej odpowiadają dwa znaki zodiaku –

Waga oraz Rak. Planeta z nią powiązana to Wenus. Czakra sakralna przedstawiana jest w postaci lotosu z sześcioma płatkami oraz sierpem księżyca w środku. Często także wewnątrz niego umieszcza się wizerunek Makary, czyli krokodyla z ogonem ryby. Z tym czakramem najbardziej związany jest zmysł smaku oraz żywioł wody.

Przypisuje się mu przede wszystkim narządy znajdujące się w obrębie podbrzusza, takie jak nerki, pęcherz moczowy, organy płciowe, ale także limfę, krew oraz soki trawienne i spermę. Czakra sakralna odpowiada za rozmnażanie i czerpanie zmysłowej przyjemności.

Czakra sakralna – otwieranie

Otwieranie czakry sakralnej można rozpocząć od medytacji z kolorem tej czakry, a więc pomarańczowym. Dobrą metodą jest wizualizacja tej barwy lub kontemplowanie natury w tym kolorze, na przykład kwiatów.

Sylabą, jaką należy recytować, aby zharmonizować czakrę sakralną, jest vam. Poza tym z pewnością korzystne działanie mają też niektóre naturalne olejki. W tym przypadku poleca się szczególnie olejek jaśminowy, różany oraz z geranium.

Na tę czakrę dobrze podziałają też pomarańczowe kamienie szlachetne i półszlachetne, między innymi bursztyn, złoto, pomarańczowy topaz, koral oraz ognisty opal i agat.

Czakra sakralna – odblokowanie

Czakra sakralna zablokowana może mieć bardzo negatywny wpływ zarówno na naszą psychikę, jak i ciało fizyczne. W ciele fizycznym mogą wystąpić między innymi choroby i dolegliwości związane z układem płciowym, takie jak choroby weneryczne, zakażenia oraz zapalenia narządów płciowych.

Blokady w czakrze sakralnej objawiają się też czasem niektórymi chorobami skóry oraz krwi i układu limfatycznego. Na poziomie psychicznym oraz mentalnym może występować nieśmiałość, oziębłość, a także fałsz, hipokryzja i skłonność do moralizowania.

Osoby z zablokowaną czakrą sakralną mogą mieć poczucie winy oraz czuć się zastraszone. Często także występuje u nich obwinianie się, krytykanctwo wobec innych oraz tłumienie emocji.

Czym jest czakra Sakralna i za co odpowiada? 1

Jeśli czakra sakralna działa harmonijnie, odczuwamy zadowolenie i potrafimy czerpać radość z przyjemności zmysłowych. Jesteśmy także niezależni, wolni i inteligentni emocjonalnie.

Osoby, u których czakra sakralna pracuje w prawidłowy sposób, są świadomi swojej seksualności, mają ogromną siłę życiową i odczuwają szacunek wobec siebie i tego, co ich otacza.

Ten czakram związany jest także z realizacją własnych pragnień, umiejętnością rozbudzania twórczej energii oraz zadowoleniem z siebie i swojej sytuacji życiowej.

Podobne tematy:

Czym jest czakra podstawy i za co odpowiada

0

Czakra podstawy lub jak kto woli czakra korzenia, pełni bardzo istotną funkcję. Pewnie niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale można ją porównać do fundamentów w budynku, czyli solidnego i podstawowego elementu, bez którego nie da się funkcjonować.

Właśnie takim oparciem jest dla nas czakra podstawy, która umiejscowiona jest u podstawy kręgosłupa, a dokładniej mówiąc w okolicy kości ogonowej i otwiera się ku dołowi.

Czakrę podstawy uznano za źródło sił witalnych i rozwoju duchowego. Symbolizuje ją kolor czerwony, a swoją siłę napędową czerpie z samego jądra Ziemi.

Czakra podstawy – za co odpowiada

Czakra Podstawy odnosi się do żywiołu Ziemi, zatem ma bezpośredni związek ze wszystkim, co dotyczy ciała i zdrowia, jak również dobrobytu i przetrwania. Ma znaczący wpływ na całe nasze życie, mimo że tak wiele osób temu zaprzecza.

Reguluje naszą żywotność i stan zdrowia, wywiera wpływ między innymi na system immunologiczny, kręgosłup, narządy wewnętrzne, jelito grube, układ mięśniowy, układ krwiotwórczy itp.

Odpowiednia dawka energii czakry podstawy odpowiada również za ilość sił witalnych, finanse, sukcesy w życiu zawodowym i prywatnym, oraz poczucie bezpieczeństwa.

Metody otwierania i harmonizacji czakry

Każdy z nas sam może dostrzec, czy czakra podstawy działa prawidłowo. Jeśli jej czynność jest zachwiana, warto coś z tym zrobić. Całe szczęście jest wiele różnego typu metod, które pozwalają ją otworzyć lub zharmonizować. Oto kilka z nich:

 • Obcowanie z naturą

Bardzo prostym, a zarazem skutecznym sposobem, aby otworzyć czakrę podstawy, jest przebywanie na łonie natury. Wystarczy usiąść na ziemi, by poczuć z nią kontakt.

Również zbawienny wpływ ma obserwacja wschodzącego i zachodzącego Słońca, porannej i wieczornej zorzy, oczywiście w barwach czerwieni. Bardzo miło można się poczuć poprzez chodzenie boso po ziemi, wdychając przy tym jej zapach. Te wszystkie proste czynności mają zbawienny wpływ na czakrę podstawy.

Jeśli do tego dołączymy wizualizację, to na efekty nie trzeba będzie czekać długo. Można np. wyobrazić sobie, jak energia płynie z ziemi i tym samym zaczniemy odczuwać z nią więź, a stąd już niedaleko do uzyskania spokoju i poczucia bezpieczeństwa.

 • Terapia kolorem

Świetnie sprawdza się również obcowanie z wszystkim, co występuje w kolorze czerwonym. Mogą to być zarówno rzeczy, jak i zjawiska. Najprostszym sposobem będzie wprowadzenie odrobinę czerwieni w codzienne życie poprzez ubiór lub elementy dekoracji w domu.

W otoczeniu też można poszukać czegoś, co by pomogło w uzyskaniu oczekiwanego efektu. Może to być pole z czerwonymi makami, rabata z kwiatami, wschód słońca itp.

Czerwony kolor dodaje witalności, odwagi i pobudza nas do działania. Jeśli dodatkowo wzbogacimy go odrobiną niebieskiego, to nie tylko poprawie ulegnie nasza witalność, ale również siła duchowa.

 • Mantra LAM

Cicho, ale wyraźnie trzeba wydawać mantrę LAM. Powtarzając dźwięk, spróbujmy się zrelaksować, by łatwiej nam było się skupić na czakrze podstawy.

 • Terapia dźwiękiem

Jeśli ktoś na co dzień obcuje z muzyką, to ucieszy go fakt, że można ją wykorzystać do harmonizacji czakry podstawy. Tutaj warto sięgnąć po utwory spokojne i wypełnione dźwiękami natury, gdzie dominują m.in. bębny afrykańskie.

 • Terapia kamieniami szlachetnymi

Kolejną propozycją jest wykorzystanie kamieni szlachetnych. Wśród najbardziej popularnych wymienić można agat, hematyt, jaspis, granat, koral oraz rubin. Każdy z nich ma inne właściwości, więc zanim po któryś się sięgnie, warto sprawdzić, co uzyskamy z jego pomocą.

Agat daje powagę, równowagę, stałość i pomaga w pozbyciu się negatywnych emocji. Hematyt wykazuje działanie wzmacniające, daje siłę i wytrwałość w dążeniu do celu. Jaspis w kolorze zielono-czerwonym może nas nauczyć skromności, bezinteresowności, cierpliwości i dać witalność.

Z kolei granat pomoże zbudować zaufanie do samego siebie, wzmocni siłę woli i zaczniemy odnosić sukcesy. Czerwony koral dodaje energii i sił, a rubin pomoże przywrócić równowagę i wprowadzić zmiany.

 • Medytacja z wizualizacją

Bardzo pomocna jest również medytacja z wizualizacji. Można tutaj wykorzystać różne formy jogi w tym np. Hatha-yoga oraz Kundalini-yoga. Wystarczy dobrać do siebie odpowiednie ćwiczenia fizyczne i duchowe. Aby ćwiczenia przyniosły zadowalające efekty, zadbajmy o swój komfort fizyczny i psychiczny podczas ich wykonywania.

Przyjęcie wygodnej i odpowiedniej pozycji to podstawa. Kręgosłup powinien zostać w pozycji wyprostowanej, a my powinniśmy się odprężyć i wprowadzić się w stan relaksu, a następnie skupić się na czakrze u podstawy kręgosłupa i rozpocząć wizualizacje. Gdy energia rozejdzie się po całym ciele, da poczucie bezpieczeństwa i niebywałą moc.

Aby wizualizacje były skuteczne, trzeba przede wszystkim wizualizować swój cel, sprawić, by stał się dla nas widoczny w myślach i doświadczać go. Dobrze by było przy tym uaktywnić jak największą ilość zmysłów i emocji takich jak dźwięk, szczęście, smak, czy zapach.

Do celu możemy tylko dojść dzięki regularnym powtórkom i wizualizacjom celu. Każdy z nas może stworzyć własne wizualizacje, ważne, by dotyczyły one celu, który pragniemy osiągnąć.

Można np. wizualizować obcowanie z naturą, rosnącą w siłę energię czerwonego światła itp. Jeśli w trakcie ćwiczeń weźmiemy pod uwagę swoje samopoczucie, stan ducha i ciała, to może nastąpić przełom. Często dzięki takim praktykom występuje zjednoczenie z Ziemią, cyklami życia oraz zaczynamy czuć więź z innymi formami życia.

 • Afirmacje

Bardzo istotne znaczenie mają także afirmacje, za którymi kryją się pozytywne słowa i zdania do kreowania swojego życia. Wystarczy poznać tajniki afirmacji i zacząć je umiejętnie wykorzystywać, by zmienić swoje życie na lepsze, pozbyć się negatywnych emocji i dojść do poziomu, w którym uzyskamy harmonię i szczęście.

Afirmacje pomogą w polepszeniu relacji z rodziną i przyjaciółmi, finansach, karierze i nawet w zdrowiu. Najlepsze w tej metodzie jest to, że można je tworzyć samemu, w zależności od swoich potrzeb.

Efekty prawidłowej i nieprawidłowej pracy czakry podstawy

Efekty prawidłowego przebiegu energii przez czakrę podstawy można bardzo łatwo dostrzec. Przede wszystkim liczyć powinno się to, że na co dzień cieszymy się dobrym samopoczuciem i zdrowiem. Jesteśmy pewni siebie, więc odnosi my sukcesy na polu zawodowym i prywatnym.

Z łatwością realizujemy swoje cele, nie boimy się wyzwań i z radością witamy każdy dzień. Co więcej, czujemy się bezpiecznie, więc bez lęku podążamy do przodu i jesteśmy otwarci na to, co przygotował dla nas los.

Niestety nie zawsze przepływ energii przebiega bezproblemowo. Z różnych przyczyn może pojawić się blokada lub dysharmonia, a wraz z nią liczne skutki uboczne. Ewidentne zmiany można zauważyć po sobie i swoim samopoczuciu. Częste choroby, ospałość, lenistwo, brak pewności siebie, czy nawet lękliwość.

Również pojawią się problemy z finansami, ludzie z zaburzonym działaniem czakry podstawy stają się zachłannymi materialistami, u których dominuje chęć kupowania i wydawania pieniędzy.

Mogą pojawić się również problemy ze zdrowiem, w tym np. różnego typu schorzenia jelit, kości i krwi. Również często występują skoki ciśnienia, co prowadzi do nadciśnienia lub niedociśnienia. Oprócz tego może wywołać otyłość, anoreksję oraz prostatę.

Warto wziąć to wszystko pod uwagę, ponieważ nigdy nie jest za późno na zmiany. Każdy z nas może osiągnąć harmonię i spokój z własnym ciałem i duchem, by przejąć kontrolę nad życiem i być po prostu szczęśliwym. Czakra podstawy daje nam ku temu idealną okazję.

Podobne tematy:

Czym są Czakry? dlaczego tak dużo się o nich teraz mówi?

0

Czakra według wierzeń ezoterycznych jest jednym z ośrodków energetycznych w ciele człowieka. To miejsca, w których krzyżują się kanały energetyczne tak zwane NADI, a energia, która się w nich kumuluje to tak zwana PRANA.

Czakra odbiera, gromadzi i oddaję energię o wibracji dla swojej funkcji i przekazuję ją do odpowiedniej czakry, która istotna jest dla naszego życia. Rozwijanie i odblokowywanie czakr może dać nam dużo dobrego, doprowadzi nas do równowagi naszego ciała i umysłu, pozwoli na relaksację ciała i duszy.

Czakry główne

Każdy z nas ma 7 głównych czakr, każda odpowiada za inną część ciała i duszy

 • Czakra podstawy (muladhara) – przedstawiana jest zawsze w kolorze czerwonym, umiejscowiona jest u podstawy kręgosłupa i odpowiada za instynkt, przetrwanie i bezpieczeństwo.
 • Czakra sakralna (swadhiszthana) – jest ona przedstawiona w kolorze pomarańczowym, umiejscowiona jest 3 cm poniżej pępka i odpowiada za emocje, naszą twórczość i naszą seksualność.
 • Czakra splotu słonecznego (manipura) – to czakra koloru żółtego, umiejscowiona jest blisko pępka, delikatnie nad nim. Ta czakra odpowiada za nasze funkcje mentalne, moc, kontrolę, ambicję czy karierę.
 • Czakra serca (anahata) – jest czakrą przedstawioną w kolorze zielonym lub złotym, umiejscowiona jest na wysokości płuc. ta czakra odpowiada za nasze poświęcenie, miłość, a także współczucie.
 • Czakra gardła (wiśuddha) – to czakra w kolorze jasnoniebieskim, umiejscowiona jest pod kością grdyki. Odpowiedzialna jest za naszą mowę i samoekspresję.
 • Czakra trzeciego oka (Adźńa) – ta oto czakra przedstawiana jest w kolorze indygo. Znajduje się nad czołem blisko brwi. Odpowiada za naszą intuicję i tak zwany szósty zmysł.
 • Czakra korony (Sahasrara) – czakra ta przedstawiana jest najczęściej w kolorze fioletowy, rzadziej w kolorze białym. Umiejscowiona jest nieco nad szczytem głowy. Odpowiada ona za myślenie całościowe.

Dlaczego zablokowane czakry to problem?

Czakry są centrami naszej energii ciała, kiedy te energie są odblokowane, wirują w naszym ciele, i obracają się w pełnej harmonii, osiągamy tym stan optymalny w aspekcie duchowym, fizycznym i emocjonalnym.

Jednakże czakry czasami mogą zostać zablokowane, co dzieje się wówczas? Najczęściej pojawia się stan złego samopoczucia, zaczynamy niewłaściwie postrzegać i błędnie interpretować rzeczywistość.

Każda czakra ma swoją częstotliwość i wir energii, który odpowiada poziomowi naszego stanu emocjonalnego. Przez życiowe doświadczenia, głównie te złe, bolesne lub bardzo negatywne, tracimy energie ciała i właśnie przez to nasze czakry są blokowane.

Będąc w takich emocjach, czasami zupełnie się w nich zatracamy. Ta zła energia nas pochłania i powstają blokady energetyczne.

Jak odblokować czakry?

Nie ma człowieka, który nie przeszedłby w życiu przez coś traumatycznego, smutnego, negatywnego, które w mniejszym lub większym stopniu zablokowały nasze czakry. Bardzo ważne jest jak najszybsze odblokowanie czakr, które są zablokowane.

Najczęściej spotykanym sposobem odblokowywaniem czakr jest joga lub medytacja, lub ćwiczenia oddechowe. Każdy z nas powinien znaleźć dla siebie chwilkę, położyć, się odpocząć czy posłuchać relaksującej muzyki.

Pamiętajcie, że równowaga duchowa i cielesna jest bardzo ważna dla każdego z nas. Moim ulubionym sposobem jest słuchanie muzyki relaksacyjnej i używania metody świadomego oddychania.

Dobra energia w domu – jak o nią zadbać?

0

Dobra energia w naszym domu jest bardzo istotnym elementem naszego życia. Często zdarza się nam o tym zapominać, przez pryzmat innych spraw jest to pomijane. Już od dawien dawna nasze prababcie dbały o dobrą energię w gospodarstwie domowym.

Wierzyły, że za skrzypnięcia podłóg, stąpanie czy zaginione przedmioty odpowiadały drobne duszki i potworki, które chciały spłatać figla właścicielowi. Także jeśli rośliny szybko usychały lub nie pasowało im dane miejsce, wiedziały, że to sprawka sił wyższych.

Dlatego często starały się oczyszczać energię w domu i wprowadzać własny porządek. Do utrzymania dobrej energii w domu posługiwały się ziołami i różnymi roślinami, których zadaniem było odpędzanie duchów.

Także często pozostawiały okruszki jedzenia w kącie, aby głodne duchy nie przysparzały kłopotów właścicielom. Dziś już coraz rzadziej praktykowane są takie metody, jednak dobra energia to podstawa w każdym domu.

Zapobiega częstym kłótniom i niepowodzeniom. Jesteś ciekaw jak sprawić, żeby w domu utrzymać dobrą energię? Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się za sprawą jakich rośli i ziół zapobiegniesz figlom złych duszków.

Dobra energia w domu – jakie zioła pomogą nam ją utrzymać?

Aby zachować dobrą energię w naszym domu, możemy zastosować zioła oraz rośliny. Za ich sprawą pasożyty oraz różne duszki nie będą nam zagrażać. Zioła wprowadzają pozytywną aurę i oczyszczają nasz dom z innych energii.

Rośliny i zioła, które zapewnią nam pozytywną energię w kuchni to:

 • Wrotycz pospolity – jest to roślina polna, powszechnie występująca. Działa przeciwko pasożytom, swoim zapachem, który odstrasza komary, kleszcze i mole. Popularne są bukieciki z suszonych kwiatów wrotyczu, które możemy umieścić w woreczkach, w szafkach kuchennych a mole będą je omijać z daleka. Także jest to idealny, naturalny środek przeciwkomarowy dla nas. Możemy wziąć kąpiel w suszonych kwiatach wrotyczu, a komary i kleszcze nas nie zaatakują.
 • Jemioła – powinniśmy zawiesić ją w oknie. Zadba o powodzenie i miłość w naszym domu. Należy pamiętać, aby nie upadła nam podczas ścinania gałązek.
 • Brzoza – tak samo jak jemiołę, brzozę wieszamy w naszym oknie. Zapewni nam bezpieczeństwo, spokój, zgodę i harmonię.
 • Liście laurowe – układamy nieparzystą liczbę liści laurowych na parapecie, zapewni nam to miłość, zgodę i powodzenie. Wymieniamy je raz na tydzień.
 • Aloes – chroni nas przed nieszczęśliwymi wypadkami w kuchni, szczególnie z użyciem ognia.
 • Geranium – ochroni nas przed zatruciem.
 • Bazylia i mięta – te zioła chronią nas przed nieszczęśliwymi wypadkami w gospodarstwie domowym oraz poza nim. Dodatkowo zapewniają świeże powietrze i zapobiegają wystąpieniu pleśni i grzybów.
 • Lawenda i rozmaryn – te ususzone zioła zapobiegają wizyta moli i innych pasożytów, warto trzymać je w woreczku z wrotyczem.

Miotełka brzozowa a oczyszczenie domu

Pozytywna energia czasami zostaje naruszona przez różne przedmioty jakie kupujemy. Najczęściej dotyczy to luster i biżuterii. Są to przedmioty, które mogą przenosić różne uroki i tym samym zanieczyścić naszą dobrą energię.

Miotełka brzozowa pomoże nam w oczyszczeniu naszego domu i odpędzeniu wszelkich nieszczęść i chorób, które na nas czyhają. Miotełkę brzozową robimy w maju, splatamy ze sobą kilka gałęzi brzozy, które dodatkowo obwiązujemy sznurkiem. Miotełka powinna stać przy wejściu do domu.

Jej zadaniem jest chronić nasze gospodarstwo domowe przed różnymi nieszczęściami. Jeśli się przeprowadzamy, starą miotełkę należy spalić, a do nowego domu wykonać nową. Zapewni nam to spokój i zła energia nie zostanie przeniesiona z poprzedniego miejsca zamieszkania.

Kadzidełka zapachowe a dobra energia w domu

Dobrym sposobem na oczyszczenie energii w naszym domu są kadzidełka zapachowe, które możemy zrobić samodzielnie. Najlepsze kadzidełka są wykonane z ziół i przypraw. Skutecznie oczyszczą nasze gospodarstwo i dodatkowo zostawią przyjemny zapach, a my będziemy czuć się bezpiecznie.

Także olejki zapachowe i eteryczne idealnie oczyszczają dom i zostawiają piękny zapach i aromat. Olejki eteryczne na bazie ziół i kwiatów korzystnie wpływają na nasz układ nerwowy, odstresowują i działają relaksacyjnie.

Warto przeczytać:

Kusza we śnie – znaczenie

0

Kusza była niezwykle niebezpieczną i bardzo często używaną bronią zanim wynaleziono broń palną. Co może zwiastować kusza we śnie?

Sen o kuszy

Sennik: czarna kusza

Twoich bliskich czeka niebezpieczeństwo.

Sennik: celować z kuszy

Ktoś ma cię na muszce.

Sennik: strzelać z kuszy

Jesteś pewnie siebie i swoich możliwości.

Pytania związane z kuszą we śnie

Co, jeżeli pudłuję z kuszy?

Czeka cię premia w pracy.

Łańcuszek we śnie – znaczenie

0

Łańcuszek jest bardzo często spotykanym motywem we śnie. Możemy śnić o pięknym łańcuszku w prezencie, lub kupowaniu go przyjaciółce, mamie bądź żonie. Co zwiastuje sen o łańcuszku?

Sen o łańcuszku

Sennik: wybierać łańcuszek

Ktoś niespodziewany stanie ci na drodze miłości.

Sennik: marzyć o łańcuszku

Wstąpisz w bardzo udaną relację.

Sennik: kupować łańcuszek

Czeka cię miłosny dylemat.

Pytania związane ze snem o łańcuszku

Co, jeżeli dostanę łańcuszek, który mi się nie podoba?

Odrzucisz zaloty kogoś, kto ci się spodoba.

Łapówka we śnie – znaczenie

0

Łapówka kojarzona jest głównie z pójściem na łatwiznę oraz nieuczciwością. Co oznacza ona we śnie?

Sen o łapówce

Sennik: brać łapówkę

Nie daj się wciągnąć w intrygę.

Sennik: dawać łapówkę

Chcesz iść po trupach do celu.

Sennik: nie przyjąć łapówki

Należy Ci się chwila relaksu.

Pytania o sen z łapówką

Co, jeśli wydało się, że dałem łapówkę we śnie?

Możesz być spokojny o twoją przyszłość.

Łazienka we śnie – znaczenie

0

Łazienka często jest kojarzona ze zmywaniem z siebie grzechów, oczyszczaniem duszy podczas snu. Co ta ważna część domu może oznaczać?

Sen o łazience

Sennik: remont łazienki

Bardzo chcesz zostawić swoją przeszłość za sobą.

Sennik: sprzątać łazienkę

Ciężko ci oddzielić życie prywatne od zawodowego. Musisz odznaczyć to grubą linią.

Sennik: brać kąpiel w łazience

Chcesz wyczyścić się z zarzutów.

Pytania o łazienkę we śnie

Co oznacza marmurowa łazienka we śnie?

Musisz znaleźć balans pomiędzy oszczędzaniem a wydatkami.