Bursztyn – sukces i pewność siebie dzięki jego mocy

Bursztyn to bardzo magiczny i zarazem przydatny dodatek w biżuterii i ozdobach. Dzięki niemu możesz osiągnąć sukces w każdej dziedzinie swojego życia. Właściwości bursztynu znane są już od pradawnych czasów. Dziś poznasz wszystkie tajniki, które skrywa i dowiesz się, jak wykorzystać moc bursztynu, by spełnić swoje marzenia i nareszcie być osobą pewną siebie, i twardo stąpającą po ziemi.

Bursztyn – historia

Bursztyn nie jest kamieniem szlachetnym ani minerałem. To żywica pozyskiwana z głębin drzew, która ma za zadanie chronić rośliny i zabliźniać rany. Bursztyn występuje nad morzem bałtyckim, dlatego znany jest również pod nazwą „kamień Słońca” lub „słoneczna kropla”. Swoje cechy i znaczenie zawdzięcza legendom i bogatej historii. Pierwsze wzmianki o tym substracie znajdujemy już w dziele Talesa z Miletu. Później, każde pokolenie stopniowo odkrywało magiczne i drogocenna właściwości, jakie posiada bursztyn

Nie bez znaczenia dla cech tej żywicy jest jej kolor i kształt. Mezalianse, które tworzą się na powierzchni bursztynu i biżuterii, w której się znajduje, opisują jego działanie i zastosowanie. Najpopularniejsze i najczęściej wymieniane cechy bursztynu to wspomaganie sukcesów, usuwanie nieśmiałości i dodawanie blasku działaniom człowieka.

Bursztyn – wykorzystywanie

Bursztyn można wykorzystać nie tylko jako talizman mocy i sukcesu. Najczęściej spotyka się go pod postacią biżuterii. Bransoletki, naszyjniki, kolczyki i oczka w pierścionkach – jubilerzy mają niekończące się pomysły na piękne podkreślenie uroku swoich wyrobów za pomocą bursztynu. Jeśli zaś chodzi o bardziej praktyczne zastosowanie, wykorzystuje się go również do zalewania rzadkich okazów flory i fauny.

Bursztyn – sukces i pewność siebie dzięki jego mocy 1

Bursztyn – właściwości lecznicze i zdrowotne

Bursztyn posiada szereg właściwości leczniczych i zdrowotnych. Jego cechy sprawiają, że zwalcza bezsenność oraz migreny. Koi nerwy i obniża poziom stresu. Może przyczynić się do uzdrowienia nie tylko ciała, ale i ducha. Polecany, gdy chcemy wygoić rany i blizny. Warto także pić nalewki z bursztynu, ponieważ wspomagają leczenie osteoporozy i różnego rodzaju chorób kości i stawów. Bursztyn jest niezastąpiony, gdy jesteśmy wysokociśnieniowcami lub w naszym organizmie brakuje krzemu, żelaza lub magnezu. Jak więc widać, bursztyn ma właściwości lecznicze i zdrowotne, które warto wykorzystać, by ulżyć sobie w chorobie i dolegliwościach.

Bursztyn – zaplanuj swój sukces 

Bursztyn jest również znany z działania magicznego. Noszenie go przy sobie sprawi, że będziemy pewniejsi siebie i osiągniemy sukces. Przyczyni się do obniżenia nieśmiałości i możesz uwierzyć w siebie. Biżuteria lub niewielkie kawałki bursztynu miej zawsze przy sobie, gdy czeka Cię ważne spotkanie, rozmowa o pracę lub wydarzenie, które ukierunkuje Cię na marzenia i realizację planów. Pamiętaj jednak, że bursztyn należy regularnie oczyszczać, ponieważ bardzo szybko absorbuje negatywne energie, które później oddaje. Do neutralizowania ich, wykorzystaj wodę z solą lub słońce. Bursztyn to jednym słowem moc, ukryta w drobinkach żywicy, a tak potężna, że może uzdrowić nie tylko ciało, ale i różne dziedziny egzystencji.

Bursztyn – sukces i pewność siebie dzięki jego mocy 4
Marta
Ezoteryka fascynuje mnie od wielu lat. Zgłębiam tajniki kamieni szlachetnych i numerologii. W wolnych chwilach zajmuje się tarotem i drobnymi rytuałami magicznymi. Wierzę w dobrą energię i reinkarnację. Zodiakalny Skorpion, numerologiczna 11 i Słowianka. Miłośniczka średniowiecza i rodzimowierstwa Słowiańskiego. Pomagam innym odnaleźć swoją drogę i rozwijać się duchowo. Pytanie do kart? Problem energetyczny? Zły urok? U mnie znajdziesz pomoc.

Podobne

- Advertisement -

Popularne