Czakry – opis czakr, kolory, oczyszczanie i odblokowanie

Jeśli zastanawiasz się czym są czakry to opis, który znajdziesz poniżej, pomoże Ci poznać czakry oraz ich kolory. Dzięki temu nie tylko otworzysz swój umysł na nowe doznania, ale również sprawdzisz jak poszczególne centra energetyczne wpływają na Twoje życie. I najważniejsze – dowiesz się jak ważne jest oczyszczanie czakr. Zapraszam do lektury.

Czakry – co to jest?

Czakry to inaczej centra energetyczne, które znajdują się w ciele człowieka, a dokładniej, wzdłuż kręgosłupa. Dzięki temu odpowiadają za swobodny przepływ energii między duszą a ciałem i jego organami. Każda czakra odpowiada za inny organ, emocje oraz zachowanie człowieka i jego system wartości. Wydaje się to dosyć skomplikowane.

Z tego powodu dokładny opis czakr możemy przedstawić w formie obrazkowej. Dzięki temu łatwiej będzie Ci zapamiętać kolejność czakr, kolory oraz poszczególne funkcje, jakie pełnią. Rysunek, który zobaczysz poniżej możesz z powodzeniem pobrać i używać w chwili potrzeby.

Czakry – opis czakr, kolory, oczyszczanie i odblokowanie 1

Na grafice powyżej, rozmieszczone są wszystkie czakry, jakie znajdują się w ciele człowieka. Obok każdej czakry, podałam jej fachowe nazwy i kolory, ale jeśli chodzi o te ostatnie, sugerujcie się barwą podpisów. Jak łatwo możecie zauważyć, te centra energetyczne ulokowane są nawet na naszych dłoniach a czubek głowy, zdaje się być wejściem do czakramów.

Opis czakr

Każda czakra odpowiada za inne uczucia i zachowania – to już wiemy. Nadal nie napisałam o konkretach, więc przystępuję do pracy i poniżej przedstawiam Wam opis czakr.

Czakra podstawy (korzenia)

Jak sama nazwa mówi, czakra podstawy odpowiada za utrzymanie nas przy ziemi. Brzmi to dwuznacznie, ale chodzi o to, iż pełni funkcję uziemienia, energetyzowania i dodawania nam siły.

Zanieczyszczona czakra podstawy

W takim wypadku będziemy niechętni do życia oraz wszystko będzie szło jak po gruzie. Pojawiają się wtedy kłopoty z hemoroidami i układem nerwowym. Możemy odczuwać senność, chandrę lub depresję. Często jednak jest wręcz przeciwnie – pałamy energię, która rodzi konflikty.

Czakra sakralna

Jej funkcja to wprawianie w dobry nastrój, płodność i kreatywność. Odpowiada więc za dziedziny życia, w których te 3 kwestie są kluczowe. Jest niejako motorem naszych działań na płaszczyźnie tworzenia.

Zanieczyszczona czakra sakralna

Jeśli niedomaga, objawia się niezdrowe podniecenie i seksoholizm. Może się okazać, że pragniemy od życia tylko i wyłącznie przyjemności, bez okazania jakiegokolwiek wysiłku.

Czakra splotu słonecznego

Splot słoneczny motywuje nas do pracy i osiągania zamierzonych celów. Jest odpowiedzialny za zdrowie psychiczne i zaangażowanie. Poza tym, to jedna z najsłabszych czakr w organizmie. Zauważ, że gdy ktoś w towarzystwie jest wampirem energetycznym, od razu czujemy dyskomfort w okolicy splotu.

Zanieczyszczona czakra splotu słonecznego

Przede wszystkim będziemy wtedy ospali i niechętni do wykonywania jakiejkolwiek pracy. Trudność mogą nam sprawiać drobne czynności. Zanieczyszczony splot, objawia się też brakiem pewności siebie, nadmiernym stresem i zmęczeniem oraz kłopotami z układem pokarmowym.

Czakra serca

Jak sama nazwa wskazuje, odpowiada za to, co związane z uczuciami i emocjami. Jeśli działa sprawnie, kochamy i jesteśmy kochani. Potrafimy okazać empatię oraz życzliwość.

Zanieczyszczona czakra serca

Nie układa nam się w miłości i ogólnie w relacjach. Czujemy się źle wewnętrznie, drażni nas przebywanie z bliskimi i ciągle się nad sobą użalamy.

Czakra gardła

To miejsce, które jest odpowiednikiem naszych relacji i komunikowania się głownie na gruncie zawodowym i twórczym. Odpowiada za charyzmę i łatwość w nawiązywaniu kontaktów czy przyjaźni.

Zanieczyszczona czakra gardła

Jeśli źle funkcjonuje, napotykamy problemy z pracą i relacjami. Nie będziemy w stanie wykrzesać w sobie nowych pomysłów. Poza tym, gorzej zniesiemy utratę pracy albo krytykę. Niechęć do wyrażania własnego zdania albo ogólne osłabienie – to z pewnością oznaka zaburzonej czakry gardła.

Czakra trzeciego oka

Trzecie oko to nic innego jak nasza intuicja oraz jasnowidzenie. Każdy człowiek, który ma otwartą i czystą czakrę 3 oka posiada pobudzoną wyobraźnię i przeczucia. Jeśli sukcesywnie rozwijamy tę czakrę, mogą pojawić się zdolności jasnowidzenia.

Zanieczyszczona czakra trzeciego oka

Za zanieczyszczenia odpowiada przede wszystkim promieniowanie z urządzeń elektrycznych i zwapnienie szyszynki. Wtedy nie potrafimy znaleźć nigdzie drugiego dna lub ukrytego podtekstu. Bierzemy wszystko dosłownie.

Czakra korony

Dotyczy mądrości i otwartości. Pozwala widzieć sprawy takimi, jakie są. Daje jasność myślenia.

Zanieczyszczona czakra korony

Stajemy się otępiali i mamy problemy z duchową i umysłową stroną życia. Możemy łatwo wpadać w marazm i smutek.

Oczyszczanie czakr

Jeśli już wiesz, czym są czakry, najwyższa pora na naukę praktyczną. Weź coś do pisania i dokładnie przeczytaj poniższe akapity. Nauczę cię, jak działa oczyszczanie czakr, oraz jak wykonać je dobrze. Pamiętaj – to nie jest jednorazowe sprzątania mentalne. Należy je powtarzać co najmniej raz w tygodniu. Dzięki temu nie tylko zadbasz o swoje zdrowie duchowe, ale również o część fizyczną. W końcu czakry są stricte związane z pracą organów zewnętrznych i całego organizmu.

Oczyszczanie czakr – sposób 1

Potrzebna Ci będzie grafika z początku tego artykułu lub po prostu karta i kredki w koch czakr. Naszkicuj postać siedzącą i umieść wzdłuż jej kręgosłupa czakry, malując koła odpowiednimi komi. Możesz posłużyć się moim obrazkiem, jako wzorem.

Teraz skonstruuj wahadełko. O tym, jak je wykonać, pisałam już w artykule test na miłość. Po zapoznaniu się z nim, możesz przystąpić do pracy, czyli do oczyszczania czakr.

Wahadełko unosimy dokładnie nad czakrą podstawy. Wprawiamy je w ruch, odwrotnie do wskazówek zegara. Wypowiadamy przy tym następujące słowa – na głos lub w myślach:

Oczyszczam czakrę podstawy z negatywnej energii. Niech zgromadzone zło ją opuszcza. Niech wszystko, co złe, czakra podstawy z siebie wypuszcza.

Powtarzamy te słowa do 7 razy. Następnie powtarzamy czynność, nad każdą kolejną czakrą, zmieniając jedynie jej nazwę na właściwą.

Oczyszczanie czakr – sposób 2

Kolejny sposób na oczyszczanie czakr to oczywiście świece. W celu dokłądnego odgruzowania naszych centrów energetycznych ze złej energii, muismy zaoptrzyąc się w podgrzewacze, któuch kolory będą odpowiadały barwom czakr.

Przed odpalaniem każdego podgrzewacza, dokładnie oczyszczamy przestrzeń wokół siebie białą szałwią. Następnie odpalamy podgrzewacza po kolei, w kolejności takiej, w jakiej czakry są rozmieszczone na naszym ciele.

Ładowanie czakr

Po oczyszczeniu i odblokowaniu, nadeszła pora na ładowanie. Uprzedzam – należy to zrobić zaraz po oczyszczeniu, by zła energia nie miała szans wrócić na swoje miejsce.

Żeby naładować czakry, możemy wykorzystać kolejne świece, podobnie jak w przypadku 2 sposobu oczyszczania. Jeśli jednak chcemy wypróbować inną metodę, możemy zrobić to za pomocą wahadła. W tym przypadku powtarzamy czynności, które już wcześniej opisałam. Zmieniamy jedynie ruchu pendulum na zgodne ze wskazówkami zegara, a formułkę konstruujemy tak, by doładować czakry pozytywną wibracją.

Ważna est także medytacja. Podczas tej czynności, wystarczy wyobrażać sobie kolor, jaki reprezentuje dana czakra i w myślach snuć wizję, jakoby centrum energetyczne wypełniało się dobrą energią.


Powyższe porady są jedynie sugestiami. Serwis eWrozba.pl nie ponosi odpowiedzialności za skutki uboczne, wynikłe z wdrożenia porad z artykułu.

Czakry – opis czakr, kolory, oczyszczanie i odblokowanie 4
Marta
Ezoteryka fascynuje mnie od wielu lat. Zgłębiam tajniki kamieni szlachetnych i numerologii. W wolnych chwilach zajmuje się tarotem i drobnymi rytuałami magicznymi. Wierzę w dobrą energię i reinkarnację. Zodiakalny Skorpion, numerologiczna 11 i Słowianka. Miłośniczka średniowiecza i rodzimowierstwa Słowiańskiego. Pomagam innym odnaleźć swoją drogę i rozwijać się duchowo. Pytanie do kart? Problem energetyczny? Zły urok? U mnie znajdziesz pomoc.

Podobne

1 KOMENTARZ

Comments are closed.

- Advertisement -

Popularne