Czy Tarot to grzech?

— Czy Tarot to grzech? Na pewno niejedna osoba, przed udaniem się do wróżki lub wyciągnięciem swojej talii, zadaje to pytanie. Koniec końców nie wiadomo, jak traktować kabałę opierającą się na przepowiadaniu przyszłości z kart.

Jest to o tyle trudne, że w Biblii nie ma żadnej wzmianki na temat Tarota samego w sobie. Jeśli więc jesteś ciekawa, co doktryna kościelna ma do powiedzenia na temat Tarota, to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Na pytanie dotyczące Tarota będę odpowiadać w 100% obiektywnie, ponieważ nie wyznaję wiary katolickiej ani żadnej innej religii.

Bliżej mi do Rodzimowierstwa Słowiańskiego lub Wicca, więc nie mogę mówić o tym, czy Tarot to grzech, ze swojego punktu widzenia. Opiszę więc kilka teorii i Ty zdecydujesz o tym, czy summa summarum Tarot jest grzechem.

Czy Tarot to grzech – i tak i nie

Z jednej strony kościół zakazuje wróżbiarstwa i parania się magią, jednak my możemy to interpretować tak, jak nam wygodnie, i na ile pozwala nam na to sumienie.

Wróżbiarstwem może być przecież wróżenie z fusów, kłosów lub kart. Ale to może być również rzucanie zaklęć lub rytuały magiczne. To, jak rozumieć owo przykazanie, zależy tylko i wyłącznie od nas.

Każdy ma inny punkt widzenia, więc nie da się jednoznacznie stwierdzić, jakie działania wróżebne są stricte magiczne i potępione przez doktrynę katolicką, a jakie nie. Dlatego w tej sytuacji to osoba, która obawia się, że wróżąc z Tarota lub pytając o coś kart, sama musi stwierdzić czy jest to grzech, czy też nie.

Tarot, a wiara w Boga

Są jednak osoby, które nie przynależą do żadnej religii, ale wierzą w Boga. Wtedy również mogą najść je wątpliwości dotyczące tego, czy Tarot to grzech. Jak więc rozwiązać takie problemy? Przede wszystkim trzeba sobie odpowiedzieć na pytania. Wierzę w Boga i praktykuję?

Wierzę w Boga i czytam Biblię i uważam ją za źródło rzetelnej wiedzy? Odpowiedzi mogą rodzić sprzeczności. Jedni ufają, że słowa zapisane w tej starej księdze mają sens i są natchnione przez Boga, a inni, że to jedynie zbiór mitów i legend.

Dlatego tarot, a wiara w Boga nie mają ze sobą za wiele wspólnego. Znam osoby, które wierzą, ale nie praktykują lub po prostu robią to na swój sposób, jest im z tym dobrze i przy okazji realizują się jako tarocistki lub czarodziejki.

Jak wiemy nigdzie nie jest napisane, jakoby Tarot był zły. Wzmianki o przeprowadzaniu przez ogień, czarach i innych bogach każdy rozumie po swojego.

Czy Tarot to grzech? 1

Magia i Tarot, a religia

Pamiętajmy również, że nasi przodkowie wyznawali wielu bogów. Mieli swoje obrzędy religijne i magiczne, i żadna kara z tego powodu ich nie spotkała. Gdyby tak było, planeta nie byłaby zaludniona.

W końcu to my jesteśmy potomkami Słowian, Piastów, Celtów i ludzi, którzy wierzyli, by przeżyć i podnieść się na duchu. Najpierw w wielu bogów, a później w jednego.

Ale czy rzeczywiście chrześcijaństwo jest innym odłamem, niż nasza rodzima Pogańska religia? Czy naprawdę to jedyna, prawdziwa religia? Jeśli chcecie, bym poruszyła temat magicznej i wyznaniowej historii Polski, dajcie znać.

Czy Tarot to grzech? 4
Marta
Ezoteryka fascynuje mnie od wielu lat. Zgłębiam tajniki kamieni szlachetnych i numerologii. W wolnych chwilach zajmuje się tarotem i drobnymi rytuałami magicznymi. Wierzę w dobrą energię i reinkarnację. Zodiakalny Skorpion, numerologiczna 11 i Słowianka. Miłośniczka średniowiecza i rodzimowierstwa Słowiańskiego. Pomagam innym odnaleźć swoją drogę i rozwijać się duchowo. Pytanie do kart? Problem energetyczny? Zły urok? U mnie znajdziesz pomoc.

Podobne

- Advertisement -

Popularne