Czy Tarot jest niebezpieczny i czy to czarna magia?

Zazwyczaj osoby, które interesują się kartami tarota, obawiają się rozpoczęcia swojej przygody z wróżeniem, ponieważ zastanawiają się, czy tarot jest niebezpieczny oraz, czy aby na pewno nie należy on do czarnej magii.

Pomyślałyśmy, że napiszemy dla was ten artykuł, by obalić wszystkie krzywdzące mity, jakie krążą wokół kabały i ezo świata.

Zaczniemy od historii kart, gdyż dzięki temu, będziecie mogli dokładnie poznać zasady działania tarota i w pełni przekonać się, że jest on bezpiecznym narzędziem do odkrywania przyszłości.

Tak naprawdę nie wiadomo, skąd przywędrowała talia, kto ją wymyślił w XV wieku i na jakiej podstawie skonstruowano jej znaczenie. Przez to wielu sceptyków i ludzi z kręgów kościelnych uważa je, za niebezpieczne narzędzie wymyślone przez wyznawców szatana.

Czy Tarot to czarna magia?

Wracając do tematu, karty służą ludziom od wieków do przepowiadania przeszłości i doradzania w podejmowaniu najsłuszniejszy decyzji. Mimo że są uznawane za coś złego, często nawet mówi się, że tarot to czarna magia, nikt nie potwierdził tego ani naukowo, ani na podstawie doświadczeń rzekomo pokrzywdzonych przez kabałę osób.

Co więcej, pokusimy się nawet o stwierdzenie, że każdy po cichu wierzy we wróżby, jest ciekawy tarota lub nawet ma swoją talię w domu.

Generalizowanie ezoterycznych dziedzin wiedzy, nie tylko szkodzi osobom trudniącym się praktyką magiczną, ale i w pewnym stopniu zabija tradycje, wierzenia i obyczaje, jakie znane są ludziom od zarania dziejów.

Nie chcemy oczywiście kwestionować twoich przekonań lub wartości, nawet jeśli są one nastawione na krytykowanie lub wyśmiewanie arkan magii.

Czy tarot jest zły?

To jak w końcu jest z tymi kartami tarota? Mogą być niebezpieczne, gdy służą nam do niecnych celów. Samo posiadanie talii w domu lub trzymanie jej w ręce nie sprawi, że uderzy w nas piorun, opęta demon albo dostaniemy zawału. Karty to karty.

Tak samo, jak nóż może służyć do krojenia warzyw lub zabicia człowieka, tak i kabała może nam odpowiedzieć na pytanie lub zaszkodzić komuś innemu. Kiedy więc tarot może okazać się niebezpieczny?

Ludzie, którzy traktują magię jak zabawę lub sposób na naciąganie innych, na pewno wkrótce przekonają się, że karma wraca. Nie warto więc interesować się wróżbami tylko po to, by wyzyskiwać nieświadome naszych zamiarów osoby.

Poza tym, karty tarota i ezoteryka to dziedziny, z których nie warto się naśmiewać. Nie powinniśmy więc praktykować kabały dla zabawy i dowartościowania się.


A jakie jest Twoje zdanie na temat Kart Tarota? Czy uważasz, że tarot jest niebezpieczny?

Warto przeczytać:

Czy Tarot jest niebezpieczny i czy to czarna magia? 3
Marta
Ezoteryka fascynuje mnie od wielu lat. Zgłębiam tajniki kamieni szlachetnych i numerologii. W wolnych chwilach zajmuje się tarotem i drobnymi rytuałami magicznymi. Wierzę w dobrą energię i reinkarnację. Zodiakalny Skorpion, numerologiczna 11 i Słowianka. Miłośniczka średniowiecza i rodzimowierstwa Słowiańskiego. Pomagam innym odnaleźć swoją drogę i rozwijać się duchowo. Pytanie do kart? Problem energetyczny? Zły urok? U mnie znajdziesz pomoc.

Podobne

4 KOMENTARZE

Comments are closed.

- Advertisement -

Popularne