Czy Tarot się sprawdza?

Osoby, które dopiero zaczynają zgłębiać Arkana Tarota, często zadają pytanie, czy Tarot się sprawdza. W ostatnim wpisie z serii o kartach, poruszyłam temat, dotyczący niebezpieczeństw, jakie wiążą się z wróżbami. Znajdziecie go pod nazwą, czy Tarot jest niebezpieczny. Jednak w związku z waszymi licznymi pytaniami, dotyczącymi sprawdzalności kabalich prognoz, postanowiłam poszerzyć cykl wpisów o kartach, właśnie o artykuł na temat tego, czy Tarot mówi prawdę. Zapraszam do lektury.

Czy tarot mówi prawdę?

Zanim postanowimy rozłożyć karty, najczęściej kieruje nas do tego jakiś problem lub po prostu czysta ciekawość. Regularnie dostajemy od was pytania do kart. Większość osób szuka u nas potwierdzenia, czy wróżby się sprawdzają, i ile trzeba czekać na wydarzenia, które przepowiedziała kabała. Jak więc w końcu jest z Tarotem? Czy Tarot mówi prawdę?

Wszystko zależy od podejścia do tematu, osoby pytającej. Przede wszystkim trzeba sobie uświadomić, że karty to nie zabawka. Szczególnie w dłoniach osoby niedoświadczonej i sceptycznej. Jeśli więc dla żartów pytasz o coś kabały i naśmiewasz się z wyników, jedynie sprowadzasz na siebie ich gniew. Te nie będą współpracować i wróżka od razu zobaczy, że twoje intencje nie są czyste. Po czym to poznajemy?

W układach pojawiają się skomplikowane kombinacje kart, podczas tasowania ciągle wypada jakaś karta, a po ułożeniu ich na stole, czujemy się wyssane z energii. Nie możemy skupić myśli i trudno jest prawidłowo zinterpretować ich przekaz. Jeśli więc naprawdę ciekawi cię, czy Tarot mówi prawdę, możesz z dystansem, ale zarazem powagą, zapytać wróżbity o przyziemną rzecz z przeszłości. Sam przekonasz się wtedy o prawdziwości wyroczni kart Tarota.

Czy tarot się sprawdza?

Na temat sprawdzalności kart Tarota można by napisać opasłe tomiszcze ezoteryczne. Wszystko zależy od naszych życiowych decyzji, nastawienia i w końcu wiary. Bo to od niej wszystko się zaczyna. Gdy kiedyś ludzie dostali dostęp do prądu, wiele z nich posądzało wynalazek o diabelskie pochodzenie. Na wsiach przyjęło się, że w kablach siedzą demony, które prowadzą napięcie do gniazdek. Tak samo obecnie jest z kartami. Każdy niedowiarek sądzi, że to wymysły nawiedzonych singielek, które nie mają co robić, więc kupują Tarota, czarnego kota i szklaną kulę, by naciągać ludzi. Naprawdę? Czasami to ja tracę wiarę, ale w ludzi…

To w końcu Tarot mówi prawdę czy nie? Jak to jest? Zanim postawimy ostateczną odpowiedź, przyjrzyjmy się trzem aspektom, które mają ogromny wpływ na sprawdzalność wróżb. Pytanie, okoliczności i czas.

Jeśli pytasz o miłość, następnie nie robisz nic, by ją znaleźć i oczekujesz, że cudem, wprost po wyjściu od wróżki albo odczytaniu maila z odpowiedzią kart, zadzwoni do ciebie książę na białym koniu, to bardzo mi przykro, ale się rozczarujesz. Powiedzmy sobie jasno. Tarot to taki poradnik. Poradnik i doradca.

Chcesz wiedzieć, czy zdobędziesz ciekawą pracę. Karty mówią, że czeka cię sukces, ale pod warunkiem, że rozwiniesz swoją wiedzę i zaczniesz poszukiwać etatu. Ale Ty tylko zapamiętujesz, że ten sukces osiągniesz, a reszta wróżby uchodzi z twojej pamięci. Mija rok, dwa, trzy i nadal nic. Tkwisz w nie satysfakcjonującej cię pracy i oczekujesz, że karty albo najlepiej Tarocistka, wysypią ci oferty etatu na głowę, a ty nie będziesz musiał kiwnąć palcem.

Czas w tarocie – kiedy sprawdzi się moja wróżba?

Kolejna bardzo ważna kwestia to czas. Oczekujemy, że karty podpowiedzą nam wielką miłość, którą znajdziemy w ciągu tygodnia. Chcemy fortuny w miesiąc. Nie tędy droga. Sprawdzalność Tarota określa się również na podstawie czasu. A ten płata figle. Raz coś sprawdzi się w miesiąc, a za drugim razem będziesz musiał poczekać rok albo dwa. Poza tym, finalne spełnienie się przepowiedni jest także zależne od osoby pytającej. Gdy nie poczyni żadnych kroków i nie pójdzie za radą kart, nic się nie zmieni. Pamiętaj, że Tarot to doradca, a nie wyrocznia!


Mam ogromną nadzieję, że ten wpis rozwieje wasze wątpliwości dotyczące tego, czy Tarot mówi prawdę. Jeśli jeszcze macie jakieś aluzje dotyczące kabały, czekam na maile. Miłego dnia 😉

P.S. A jeśli chcesz przekonać się, co Tarot dla ciebie przygotował, koniecznie wybierz kartę, w poście z cyklu ,,Pick a card„, a następnie tuż pod nią, przeczytaj interpretację i przesłanie.

Czy Tarot się sprawdza? 3
Marta
Ezoteryka fascynuje mnie od wielu lat. Zgłębiam tajniki kamieni szlachetnych i numerologii. W wolnych chwilach zajmuje się tarotem i drobnymi rytuałami magicznymi. Wierzę w dobrą energię i reinkarnację. Zodiakalny Skorpion, numerologiczna 11 i Słowianka. Miłośniczka średniowiecza i rodzimowierstwa Słowiańskiego. Pomagam innym odnaleźć swoją drogę i rozwijać się duchowo. Pytanie do kart? Problem energetyczny? Zły urok? U mnie znajdziesz pomoc.

Podobne

- Advertisement -

Popularne