Czym jest czakra Sakralna i za co odpowiada?

Czakra sakralna (krzyżowa) jest drugim punktem naszego układu energetycznego. Odpowiadają za wiele aspektów naszego samopoczucia, nie tylko fizycznego ale także psychicznego.

W artykule przedstawimy jak w łatwy sposób odblokować czakrę sakralną, a także to jak chronić siebie przed jej blokadą.

Czakra sakralna – jej znaczenie i lokalizacja.

Czakra sakralna, innymi słowy, położona jest w okolicy podbrzusza, z dokładniej poniżej pępka, nad kością łonową. Nazywa się ją czasem czakrą seksualną, a jej nazwa sanskrycka to Swadhisthana, co można przetłumaczyć jako „słodycz”.

Czakrze sakralnej odpowiada kolor pomarańczowy, zmysł smaku i żywioł wody. Wiąże się ona z przyjemnością, seksualnością, a także z niezależnością i siłą życiową. Jej rozwój przypada najczęściej na 3-8 roku życia. Czakrze sakralnej odpowiadają dwa znaki zodiaku –

Waga oraz Rak. Planeta z nią powiązana to Wenus. Czakra sakralna przedstawiana jest w postaci lotosu z sześcioma płatkami oraz sierpem księżyca w środku. Często także wewnątrz niego umieszcza się wizerunek Makary, czyli krokodyla z ogonem ryby. Z tym czakramem najbardziej związany jest zmysł smaku oraz żywioł wody.

Przypisuje się mu przede wszystkim narządy znajdujące się w obrębie podbrzusza, takie jak nerki, pęcherz moczowy, organy płciowe, ale także limfę, krew oraz soki trawienne i spermę. Czakra sakralna odpowiada za rozmnażanie i czerpanie zmysłowej przyjemności.

Czakra sakralna – otwieranie

Otwieranie czakry sakralnej można rozpocząć od medytacji z kolorem tej czakry, a więc pomarańczowym. Dobrą metodą jest wizualizacja tej barwy lub kontemplowanie natury w tym kolorze, na przykład kwiatów.

Sylabą, jaką należy recytować, aby zharmonizować czakrę sakralną, jest vam. Poza tym z pewnością korzystne działanie mają też niektóre naturalne olejki. W tym przypadku poleca się szczególnie olejek jaśminowy, różany oraz z geranium.

Na tę czakrę dobrze podziałają też pomarańczowe kamienie szlachetne i półszlachetne, między innymi bursztyn, złoto, pomarańczowy topaz, koral oraz ognisty opal i agat.

Czakra sakralna – odblokowanie

Czakra sakralna zablokowana może mieć bardzo negatywny wpływ zarówno na naszą psychikę, jak i ciało fizyczne. W ciele fizycznym mogą wystąpić między innymi choroby i dolegliwości związane z układem płciowym, takie jak choroby weneryczne, zakażenia oraz zapalenia narządów płciowych.

Blokady w czakrze sakralnej objawiają się też czasem niektórymi chorobami skóry oraz krwi i układu limfatycznego. Na poziomie psychicznym oraz mentalnym może występować nieśmiałość, oziębłość, a także fałsz, hipokryzja i skłonność do moralizowania.

Osoby z zablokowaną czakrą sakralną mogą mieć poczucie winy oraz czuć się zastraszone. Często także występuje u nich obwinianie się, krytykanctwo wobec innych oraz tłumienie emocji.

Czym jest czakra Sakralna i za co odpowiada? 1

Jeśli czakra sakralna działa harmonijnie, odczuwamy zadowolenie i potrafimy czerpać radość z przyjemności zmysłowych. Jesteśmy także niezależni, wolni i inteligentni emocjonalnie.

Osoby, u których czakra sakralna pracuje w prawidłowy sposób, są świadomi swojej seksualności, mają ogromną siłę życiową i odczuwają szacunek wobec siebie i tego, co ich otacza.

Ten czakram związany jest także z realizacją własnych pragnień, umiejętnością rozbudzania twórczej energii oraz zadowoleniem z siebie i swojej sytuacji życiowej.

Podobne tematy:

Podobne

- Advertisement -

Popularne