Czym jest czakra splotu słonecznego i za co odpowiada?

Czakra splotu jest odpowiedzialna za naszą emocjonalność. Kiedy działa prawidłowo jesteśmy zrównoważeni emocjonalnie, w przypadku zaburzeń czakry emocje przejawiane są w wybuchowy sposób.
Splot to także nasze centrum energii, słońce wewnątrz nas, które daje nam witalności i siły.

Manipurę czasem nazywa się również centrum pępkowym lub czakrą śledziony. A jest to błąd, wynikający chyba z niewiedzy przepisujących od siebie autorów.

Ukierunkowania tej czakry pozwalają osiągnąć mistrzostwo w różnych formach wyrażania siebie. Stąd bierze się samokontrola, wyczucie umiaru i wewnętrzna dyscyplina. Jeśli jednak nie rozwinęliśmy w sobie samokontroli, rodzą się małe i duże konflikty dotyczące władzy.

Objawy zablokowanej czakry splotu słonecznego

Zablokowanie dowolnej czakry wiąże się z konsekwencjami dla naszej kondycji fizycznej i psychicznej. W przypadku trzeciej czakry głównym objawem będzie brak pewności siebie. W zależności od stopnia zablokowania, możemy to odczuwać jako tylko drobne wahania przy podejmowaniu decyzji, a w skrajnych przypadkach jako blokadę przed komunikacją z drugim człowiekiem.

Takie zaburzenia mogą stanowić ogromny problem zarówno pod względem towarzyskim jak i zawodowym – wszelkie pomysły i próby działania będą hamowane przez naszą mentalność. Odpowiednia samoocena i kalkulacja jest niesamowicie istotna w kontekście rozwoju, niestety przy zablokowanej trzeciej czakrze stoi ona na bardzo niskim poziomie.

Sposoby odblokowania czakry!

1.Medytacja dla odblokowania czakry sakralnej nie różni się znacząco od techniki dla otworzenia pozostałych czakr, istotne jest jednak aby podczas ćwiczeń koncentrować się na odpowiednich obszarach ciała i kolorach. 

2. Afirmację – afirmacje rozumiemy cyklicznie powtarzane wyrazy lub pełne zdania, które mają wpływać na naszą podświadomość. Owe zdania powinny przedstawiać cel który nam przyświeca. Afirmacje stosujemy często w pełni podświadomie, wmawiając sobie w myślach efekt jaki chcielibyśmy osiągnąć w danej sytuacji.

W przypadku czakry splotu słonecznego należy powtarzać zdania, które wzmocnią naszą pewność siebie i sprawią, że nasza samoocena poszybuje w górę. Poniższe afirmacje możemy powtarzać praktycznie w każdej wolnej chwili, ważne jest przy tym aby starać się jak najbardziej uwierzyć w swoje słowa i nie wypowiadać ich myśląc o czymś zupełnie innym. Oczywiście możesz tworzyć własne kombinacje zdań.

Podobne

- Advertisement -

Popularne