Czym są Czakry? Dlaczego tak dużo się o nich teraz mówi?

Czakra według wierzeń ezoterycznych jest jednym z ośrodków energetycznych w ciele człowieka. To miejsca, w których krzyżują się kanały energetyczne tak zwane NADI, a energia, która się w nich kumuluje to tak zwana PRANA.

Czakra odbiera, gromadzi i oddaję energię o wibracji dla swojej funkcji i przekazuję ją do odpowiedniej czakry, która istotna jest dla naszego życia. Rozwijanie i odblokowywanie czakr może dać nam dużo dobrego, doprowadzi nas do równowagi naszego ciała i umysłu, pozwoli na relaksację ciała i duszy.

Czakry główne

Każdy z nas ma 7 głównych czakr, każda odpowiada za inną część ciała i duszy

  • Czakra podstawy (muladhara) – przedstawiana jest zawsze w kolorze czerwonym, umiejscowiona jest u podstawy kręgosłupa i odpowiada za instynkt, przetrwanie i bezpieczeństwo.
  • Czakra sakralna (swadhiszthana) – jest ona przedstawiona w kolorze pomarańczowym, umiejscowiona jest 3 cm poniżej pępka i odpowiada za emocje, naszą twórczość i naszą seksualność.
  • Czakra splotu słonecznego (manipura) – to czakra koloru żółtego, umiejscowiona jest blisko pępka, delikatnie nad nim. Ta czakra odpowiada za nasze funkcje mentalne, moc, kontrolę, ambicję czy karierę.
  • Czakra serca (anahata) – jest czakrą przedstawioną w kolorze zielonym lub złotym, umiejscowiona jest na wysokości płuc. ta czakra odpowiada za nasze poświęcenie, miłość, a także współczucie.
  • Czakra gardła (wiśuddha) – to czakra w kolorze jasnoniebieskim, umiejscowiona jest pod kością grdyki. Odpowiedzialna jest za naszą mowę i samoekspresję.
  • Czakra trzeciego oka (Adźńa) – ta oto czakra przedstawiana jest w kolorze indygo. Znajduje się nad czołem blisko brwi. Odpowiada za naszą intuicję i tak zwany szósty zmysł.
  • Czakra korony (Sahasrara) – czakra ta przedstawiana jest najczęściej w kolorze fioletowy, rzadziej w kolorze białym. Umiejscowiona jest nieco nad szczytem głowy. Odpowiada ona za myślenie całościowe.

Dlaczego zablokowane czakry to problem?

Czakry są centrami naszej energii ciała, kiedy te energie są odblokowane, wirują w naszym ciele, i obracają się w pełnej harmonii, osiągamy tym stan optymalny w aspekcie duchowym, fizycznym i emocjonalnym. Jednakże czakry czasami mogą zostać zablokowane, co dzieje się wówczas? Najczęściej pojawia się stan złego samopoczucia, zaczynamy niewłaściwie postrzegać i błędnie interpretować rzeczywistość.

Każda czakra ma swoją częstotliwość i wir energii, który odpowiada poziomowi naszego stanu emocjonalnego. Przez życiowe doświadczenia, głównie te złe, bolesne lub bardzo negatywne, tracimy energie ciała i właśnie przez to nasze czakry są blokowane. Będąc w takich emocjach, czasami zupełnie się w nich zatracamy. Ta zła energia nas pochłania i powstają blokady energetyczne.

Jak odblokować czakry?

Nie ma człowieka, który nie przeszedłby w życiu przez coś traumatycznego, smutnego, negatywnego, które w mniejszym lub większym stopniu zablokowały nasze czakry. Bardzo ważne jest jak najszybsze odblokowanie czakr, które są zablokowane. Najczęściej spotykanym sposobem odblokowywaniem czakr jest joga lub medytacja lub ćwiczenia oddechowe. Każdy z nas powinien znaleźć dla siebie chwilkę, położyć, się odpocząć czy posłuchać relaksującej muzyki. Pamiętajcie, że równowaga duchowa i cielesna jest bardzo ważna dla każdego z nas. Moim ulubionym sposobem jest słuchanie muzyki relaksacyjnej i używania metody świadomego oddychania.

 

Czym są Czakry? Dlaczego tak dużo się o nich teraz mówi? 3
Aleksandra Golahttps://ewrozba.pl
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin eu nunc malesuada mi tempus fermentum eget dapibus mi. Ut in arcu aliquet, viverra massa nec, tempus lectus.

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Popularne