Czym są Czakry? dlaczego tak dużo się o nich teraz mówi?

Czakra według wierzeń ezoterycznych jest jednym z ośrodków energetycznych w ciele człowieka. To miejsca, w których krzyżują się kanały energetyczne tak zwane NADI, a energia, która się w nich kumuluje to tak zwana PRANA.

Czakra odbiera, gromadzi i oddaję energię o wibracji dla swojej funkcji i przekazuję ją do odpowiedniej czakry, która istotna jest dla naszego życia. Rozwijanie i odblokowywanie czakr może dać nam dużo dobrego, doprowadzi nas do równowagi naszego ciała i umysłu, pozwoli na relaksację ciała i duszy.

Czakry główne

Każdy z nas ma 7 głównych czakr, każda odpowiada za inną część ciała i duszy

  • Czakra podstawy (muladhara) – przedstawiana jest zawsze w kolorze czerwonym, umiejscowiona jest u podstawy kręgosłupa i odpowiada za instynkt, przetrwanie i bezpieczeństwo.
  • Czakra sakralna (swadhiszthana) – jest ona przedstawiona w kolorze pomarańczowym, umiejscowiona jest 3 cm poniżej pępka i odpowiada za emocje, naszą twórczość i naszą seksualność.
  • Czakra splotu słonecznego (manipura) – to czakra koloru żółtego, umiejscowiona jest blisko pępka, delikatnie nad nim. Ta czakra odpowiada za nasze funkcje mentalne, moc, kontrolę, ambicję czy karierę.
  • Czakra serca (anahata) – jest czakrą przedstawioną w kolorze zielonym lub złotym, umiejscowiona jest na wysokości płuc. ta czakra odpowiada za nasze poświęcenie, miłość, a także współczucie.
  • Czakra gardła (wiśuddha) – to czakra w kolorze jasnoniebieskim, umiejscowiona jest pod kością grdyki. Odpowiedzialna jest za naszą mowę i samoekspresję.
  • Czakra trzeciego oka (Adźńa) – ta oto czakra przedstawiana jest w kolorze indygo. Znajduje się nad czołem blisko brwi. Odpowiada za naszą intuicję i tak zwany szósty zmysł.
  • Czakra korony (Sahasrara) – czakra ta przedstawiana jest najczęściej w kolorze fioletowy, rzadziej w kolorze białym. Umiejscowiona jest nieco nad szczytem głowy. Odpowiada ona za myślenie całościowe.

Dlaczego zablokowane czakry to problem?

Czakry są centrami naszej energii ciała, kiedy te energie są odblokowane, wirują w naszym ciele, i obracają się w pełnej harmonii, osiągamy tym stan optymalny w aspekcie duchowym, fizycznym i emocjonalnym.

Jednakże czakry czasami mogą zostać zablokowane, co dzieje się wówczas? Najczęściej pojawia się stan złego samopoczucia, zaczynamy niewłaściwie postrzegać i błędnie interpretować rzeczywistość.

Każda czakra ma swoją częstotliwość i wir energii, który odpowiada poziomowi naszego stanu emocjonalnego. Przez życiowe doświadczenia, głównie te złe, bolesne lub bardzo negatywne, tracimy energie ciała i właśnie przez to nasze czakry są blokowane.

Będąc w takich emocjach, czasami zupełnie się w nich zatracamy. Ta zła energia nas pochłania i powstają blokady energetyczne.

Jak odblokować czakry?

Nie ma człowieka, który nie przeszedłby w życiu przez coś traumatycznego, smutnego, negatywnego, które w mniejszym lub większym stopniu zablokowały nasze czakry. Bardzo ważne jest jak najszybsze odblokowanie czakr, które są zablokowane.

Najczęściej spotykanym sposobem odblokowywaniem czakr jest joga lub medytacja, lub ćwiczenia oddechowe. Każdy z nas powinien znaleźć dla siebie chwilkę, położyć, się odpocząć czy posłuchać relaksującej muzyki.

Pamiętajcie, że równowaga duchowa i cielesna jest bardzo ważna dla każdego z nas. Moim ulubionym sposobem jest słuchanie muzyki relaksacyjnej i używania metody świadomego oddychania.

Podobne

- Advertisement -

Popularne