Dobra energia w domu – jak o nią zadbać?

Dobra energia w naszym domu jest bardzo istotnym elementem naszego życia. Często zdarza się nam o tym zapominać, przez pryzmat innych spraw jest to pomijane. Już od dawien dawna nasze prababcie dbały o dobrą energię w gospodarstwie domowym.

Wierzyły, że za skrzypnięcia podłóg, stąpanie czy zaginione przedmioty odpowiadały drobne duszki i potworki, które chciały spłatać figla właścicielowi. Także jeśli rośliny szybko usychały lub nie pasowało im dane miejsce, wiedziały, że to sprawka sił wyższych.

Dlatego często starały się oczyszczać energię w domu i wprowadzać własny porządek. Do utrzymania dobrej energii w domu posługiwały się ziołami i różnymi roślinami, których zadaniem było odpędzanie duchów.

Także często pozostawiały okruszki jedzenia w kącie, aby głodne duchy nie przysparzały kłopotów właścicielom. Dziś już coraz rzadziej praktykowane są takie metody, jednak dobra energia to podstawa w każdym domu.

Zapobiega częstym kłótniom i niepowodzeniom. Jesteś ciekaw jak sprawić, żeby w domu utrzymać dobrą energię? Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się za sprawą jakich rośli i ziół zapobiegniesz figlom złych duszków.

Dobra energia w domu – jakie zioła pomogą nam ją utrzymać?

Aby zachować dobrą energię w naszym domu, możemy zastosować zioła oraz rośliny. Za ich sprawą pasożyty oraz różne duszki nie będą nam zagrażać. Zioła wprowadzają pozytywną aurę i oczyszczają nasz dom z innych energii.

Rośliny i zioła, które zapewnią nam pozytywną energię w kuchni to:

  • Wrotycz pospolity – jest to roślina polna, powszechnie występująca. Działa przeciwko pasożytom, swoim zapachem, który odstrasza komary, kleszcze i mole. Popularne są bukieciki z suszonych kwiatów wrotyczu, które możemy umieścić w woreczkach, w szafkach kuchennych a mole będą je omijać z daleka. Także jest to idealny, naturalny środek przeciwkomarowy dla nas. Możemy wziąć kąpiel w suszonych kwiatach wrotyczu, a komary i kleszcze nas nie zaatakują.
  • Jemioła – powinniśmy zawiesić ją w oknie. Zadba o powodzenie i miłość w naszym domu. Należy pamiętać, aby nie upadła nam podczas ścinania gałązek.
  • Brzoza – tak samo jak jemiołę, brzozę wieszamy w naszym oknie. Zapewni nam bezpieczeństwo, spokój, zgodę i harmonię.
  • Liście laurowe – układamy nieparzystą liczbę liści laurowych na parapecie, zapewni nam to miłość, zgodę i powodzenie. Wymieniamy je raz na tydzień.
  • Aloes – chroni nas przed nieszczęśliwymi wypadkami w kuchni, szczególnie z użyciem ognia.
  • Geranium – ochroni nas przed zatruciem.
  • Bazylia i mięta – te zioła chronią nas przed nieszczęśliwymi wypadkami w gospodarstwie domowym oraz poza nim. Dodatkowo zapewniają świeże powietrze i zapobiegają wystąpieniu pleśni i grzybów.
  • Lawenda i rozmaryn – te ususzone zioła zapobiegają wizyta moli i innych pasożytów, warto trzymać je w woreczku z wrotyczem.

Miotełka brzozowa a oczyszczenie domu

Pozytywna energia czasami zostaje naruszona przez różne przedmioty jakie kupujemy. Najczęściej dotyczy to luster i biżuterii. Są to przedmioty, które mogą przenosić różne uroki i tym samym zanieczyścić naszą dobrą energię.

Miotełka brzozowa pomoże nam w oczyszczeniu naszego domu i odpędzeniu wszelkich nieszczęść i chorób, które na nas czyhają. Miotełkę brzozową robimy w maju, splatamy ze sobą kilka gałęzi brzozy, które dodatkowo obwiązujemy sznurkiem. Miotełka powinna stać przy wejściu do domu.

Jej zadaniem jest chronić nasze gospodarstwo domowe przed różnymi nieszczęściami. Jeśli się przeprowadzamy, starą miotełkę należy spalić, a do nowego domu wykonać nową. Zapewni nam to spokój i zła energia nie zostanie przeniesiona z poprzedniego miejsca zamieszkania.

Kadzidełka zapachowe a dobra energia w domu

Dobrym sposobem na oczyszczenie energii w naszym domu są kadzidełka zapachowe, które możemy zrobić samodzielnie. Najlepsze kadzidełka są wykonane z ziół i przypraw. Skutecznie oczyszczą nasze gospodarstwo i dodatkowo zostawią przyjemny zapach, a my będziemy czuć się bezpiecznie.

Także olejki zapachowe i eteryczne idealnie oczyszczają dom i zostawiają piękny zapach i aromat. Olejki eteryczne na bazie ziół i kwiatów korzystnie wpływają na nasz układ nerwowy, odstresowują i działają relaksacyjnie.

Warto przeczytać:

Podobne

- Advertisement -

Popularne