Tarot – skąd pochodzi? Historia Tarota

Tarot – pytamy go o miłość, pracę i przyszłość. Dla jednych jego odpowiedzi są niepodważalne, a dla drugich, to jedynie sposób na dobrą zabawę. Bez względu na to, do jakiego typu osób się zaliczasz, z pewnością ciekawi Cię historia Tarota i miejsce, z którego pochodzi. Wyjaśnienie tej zagadki może okazać się dla Ciebie zaskakujące.

Historia Tarota – początki kart

Na początku Talia służyła głównie do rozrywki i dla zabawy. Była wykorzystywana na dworach i zamkach do umilania życia władców. Tarota traktowano jak zwykłe karty do gry z niesamowitymi obrazami, które skrywały pewnego rodzaju tajemnice i oczywiście przesądziły o tym czy właściciel danego obrazka jest przegrany w grze, czy nie. Jednak z biegiem czasu, Tarot postanowił odkryć się przed użytkownikami. I tak oto historia Tarota sięga XIV wieku i trwa do dziś. W między czasie, przeżywał on wiele wzlotów i upadków, ale dzięki determinacji ezoteryków, magów i alchemików, teraz my możemy poznać początki kart Tarota, historię i talię.

Z wielu źródeł informacyjnych, można wysnuć mylne wnioski. Dlatego dziś skupimy się na współczesnej historii Tarota i nieco odleglejszej, czyli sięgającej XIV wieku. Dzięki temu zrozumiemy zawiłość ezoteryki i pojmiemy, dlaczego Tarot stał się tak popularnym narzędziem do przepowiadania przyszłości.

Pierwsze znaczenie kart Tarota

Jak już wcześniej wspominaliśmy, najpierw Tarot był traktowany jak zwykłe karty do gry. Przede wszystkim służył rozrywce i zabawie. Miał nastrajać na dworach i w pałacach, przepędzać nudę i sprawić, by ludzie się dobrze bawili. Jednak z czasem pewien uczony odkrył, że obrazki widniejące na kartonikach mogą mieć ukryte znaczenie. Racja była po jego stronie. Przeprowadzone badania udowodniły, że karty Arkan Wielkich to nic innego jak hebrajski alfabet.

Nieco później, inny odkrywca, nadał każdej karcie wchodzącej w skład Arkan Wielkich, jej własny znak zodiaku, który miał reprezentować. To sprawiło, że z roku na rok, karty Tarota stawały się coraz bardziej magiczne i ezoteryczne. Na końcu udowodniono ich właściwości i możliwości, więc uznano je za wyrocznię. Teraz już widzimy, jak proste kartoniki służące do gry na dworach królewskich, zyskały miano kart posiadających wiedzę tajemną i zdolnych przepowiadać przyszłość.

Tarot – skąd pochodzi?

Mówi się, że Tarot w formie obrazkowych papirusów był już znany w starożytności. Niestety, nie można jednoznacznie stwierdzić czy chodzi o te same karty, które znamy teraz. Dlatego też obrano jeden okres i miejsce, skąd pochodzi Tarot. Mowa oczywiście o Włoszech i pierwszych, XIV wiecznych kartach Tarota, które ewoluowały z wieku na wieku aż do dziś.

Tarot – skąd pochodzi? Historia Tarota 3
Marta
Ezoteryka fascynuje mnie od wielu lat. Zgłębiam tajniki kamieni szlachetnych i numerologii. W wolnych chwilach zajmuje się tarotem i drobnymi rytuałami magicznymi. Wierzę w dobrą energię i reinkarnację. Zodiakalny Skorpion, numerologiczna 11 i Słowianka. Miłośniczka średniowiecza i rodzimowierstwa Słowiańskiego. Pomagam innym odnaleźć swoją drogę i rozwijać się duchowo. Pytanie do kart? Problem energetyczny? Zły urok? U mnie znajdziesz pomoc.

Podobne

- Advertisement -

Popularne