Jak zacząć wróżyć z Tarota? Jak stawiać Tarota?

Ostatnimi czasy coraz więcej osób interesuje się wróżeniem z Tarota i stawianiem kart dla siebie lub bliskich. Nic dziwnego – rok Wodnika sprawia, że ezoteryka i tajniki magii ciekawią ludzi, którzy mają w sobie predyspozycje do pracy magicznej. W tym artykule wytłumaczę Ci, jak wróżyć z Tarota, by zawsze uzyskać jego prawdziwe porady.

Zanim przystąpisz do wyboru pięknej talii i miejsca, w którym urządzisz swój kącik wróżb, koniecznie zastanów się, dlaczego pragniesz stawiać Tarota i jakie pobudki Tobą kierują. Zapoznaj się też z moim wcześniejszym artykułem, gdzie wyjaśniam, czy Tarot jest niebezpieczny. Tak przygotowany i chętny do działania, przejdź do dalszej części tego tekstu.

Jak zacząć wróżyć z Tarota?

Nie obędzie się bez talii kart, którą musisz wybrać intuicyjnie. Co to oznacza? Wizualizacja wymarzonego zestawu na pewno pomoże Ci kupić odpowiedni. Wystarczy po prostu oczami wyobraźni zobaczyć swoją talię. Zapamiętaj jak najwięcej szczegółów, rodzaje obrazków, wielkość kart i swoje emocje, towarzyszące Ci podczas tej krótkiej medytacji.

Przyjęło się, że Tarota najlepiej wybrać w sklepie ezoterycznym, stacjonarnie. Jednak wiem, że tego typu butików magicznych jest naprawdę niewiele. Jeśli już gdzieś się znajdują, to najczęściej w dużych miastach. Dlatego ja polecam zamówić talię tarota online. Możemy wybrać wtedy na spokojnie i przede wszystkim, trochę zaoszczędzić.

Kiedy zaczniesz przeglądać różne rodzaje kart, koniecznie przy okazji zaopatrz się również w białą szałwię, świece i kadzidełka. Wydziel w mieszkaniu swój ezoteryczny kącik i urządź go po swojemu. To sprawi, że praktyka magiczna będzie dla Ciebie czymś wyjątkowym. Cotygodniowy rytuał siadania do wróżenia z kart i zapisywanie przebiegu tej czynności w księdze cieni, na pewno szybko stanie się Twoją pasją.

Jak zacząć wróżyć z Tarota? Jak stawiać Tarota? 1

Jak stawiać Tarota?

Chcąc zacząć stawiać Tarota, warto mentalnie przygotować się do tego przedsięwzięcia. Zapalić kadzidełko o ulubionych aromacie, zapalić świeczkę, którą zarezerwujemy tylko do seansu i przygotować sobie piękny notes, pióro lub długopis i coś do picia. Włączenie spokojnej, wschodniej muzyki wprawi nas w ezoteryczny nastrój i pozwoli oczyścić umysł.

Na początku, dokładnie okadź karty Tarota. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć stawiać wróżby, możesz skorzystać z tego poradnika, w którym znajdziesz darmowy kurs tarota. Następnie, po oczyszczeniu przestrzeni odpal ogarek i dokładnie potasuj karty. W czasie tej czynności, możesz w myślach lub na głos zadać im jedno, konkretne pytanie. Zacznij od najprostszego, by sprawdzić, czy Tarot dobrze się z Tobą synchronizuje.

Rozkład zawsze rozpoczynam od lewej do prawej i od góry do dołu. Tak najlepiej czyta mi się przekaz i najłatwiej interpretuje to, co karty mają do powiedzenia. Możesz więc skorzystać z mojej porady lub spróbować na odwrót.

Dokładne opisy wszystkich kart i rozkłady dla początkujących i nie tylko, znajdziesz już na stronie. Wystarczy, że przejdziesz pod ten link: Tarot – opisy kart Tarota i rozkłady.

Pamiętaj, by zawsze po tym, jak skończysz stawiać wróżby, dokładnie oczyścić miejsce kadzidełkiem i zgasić białą świecę. Talię przechowuj w lnianym lub aksamitnym woreczku albo w drewnianym pudełku.


Potrzebujesz porady kart? Nurtują Cię jakieś pytania? Chcesz poznać przyszłość? Koniecznie napisz do mnie maila: info@ewrozba.pl. Postaram się pomóc i wybrać dla Ciebie najlepszy rozkład, który rozwieje Twoje troski, i udzieli magicznej porady na dalszy czas.

PS Poniższa playlista to idealna składanka do spotkania z kartami i seansów ezoterycznych.

Jak zacząć wróżyć z Tarota? Jak stawiać Tarota? 4
Marta
Ezoteryka fascynuje mnie od wielu lat. Zgłębiam tajniki kamieni szlachetnych i numerologii. W wolnych chwilach zajmuje się tarotem i drobnymi rytuałami magicznymi. Wierzę w dobrą energię i reinkarnację. Zodiakalny Skorpion, numerologiczna 11 i Słowianka. Miłośniczka średniowiecza i rodzimowierstwa Słowiańskiego. Pomagam innym odnaleźć swoją drogę i rozwijać się duchowo. Pytanie do kart? Problem energetyczny? Zły urok? U mnie znajdziesz pomoc.

Podobne

- Advertisement -

Popularne