B

Sennik

A B C D E F G H I J K L M N O P R S U W Y X Z Ź Ż

Brunetka we śnie – znaczenie

Śniąca się brunetka symbolizuje namiętność. Może nawiązywać do braku namiętności w naszym życiu, za którą tęsknimy.

Brud we śnie – znaczenie

Brud jest oznaką tego, że zostałeś przez kogoś wplątany w niewygodną sytuację, w której wcale nie chciałeś się znaleźć.

Browar we śnie – znaczenie

Browar widziany we śnie zwiastuje wiele szczęścia, radości oraz zabaw. Oznaczać może też trudniejsze dla nas dni.

Broń we śnie – znaczenie

Broń jest symbolem niepodważalnie męskim we śnie. Oznacza chęć udowodnienia swojej męskości czy wytrzymałości.

Bransoleta we śnie – znaczenie

Bransoleta we śnie wskazuje na radość i harmonię w Twoim życiu. Może oznaczać także to, że masz wielbiciela, który darzy Cię miłością.

Brama we śnie – znaczenie

Brama jest symbolem wyrażającym nasz lęk. Twoja droga życiowa będzie pełna przeszkód, lecz może zwiastować również zmianę pracy.

Brat we śnie – znaczenie

Śniący Ci się brat może być odwzorowaniem Twojej drugiej strony osobowości. Może znaczyć także to, że ktoś wspomoże Cię w rozwiązaniu Twoich konfliktów.

Ból we śnie – znaczenie

Śniący nam się ból może być symbolem korzyści co do spraw biznesowych czy finansowych. Drugą stroną może być także, że wskazuje on na trudności wewnętrzne.

Bóg we śnie – znaczenie

Bóg może być symbolem złagodzenia napięć czy depresji. Oznacza też, że możesz szukać pociechy i swojego autorytetu.

Bóbr we śnie – znaczenie

Bóbr może być dla Ciebie sygnałem, że powinieneś zaprowadzić w swoim życiu większą równowagę i spokój. Najlepiej będzie Ci zacząć wszystko od początku.

Bób we śnie – znaczenie

Bób we śnie jest dobrym znakiem, ponieważ zwiastuje poprawę Twojej sytuacji finansowej jak i sytuacji materialnej.

Bomba we śnie – znaczenie

Bomba jest we śnie symbolem czyhającego niebezpieczeństwa. Może oznaczać szok związany z wydarzeniami z przeszłości osoby śniącej.

Boks we śnie – znaczenie

Gdy śni Ci się boks może oznaczać to, że pragniesz stać się silniejszy jak i fizycznie tak i psychicznie. Musisz uważać także ze swoją agresywnością.

Bohater we śnie – znaczenie

Bohater może symbolizować to, by być bardziej śmiałym w swoim życiu jak i w swoich biznesach. Mówi też o tym, aby przyjmować krytykę do siebie i stawać się lepszym.

Boa we śnie – znaczenie

Symbolizuje on we śnie rodzinę i bliskie nam osoby. Oznacza również odwagę i stanowczość osoby śniącej o boa.

Błyskawica we śnie – znaczenie

Błyskawica symbolizuje dwa przypadki, jednym z nich może być to, że nagle coś Cię oświetli i znajdziesz odpowiednią drogę w swoim życiu, a druga zwiastuje zagrożenie dla Twojego życia.

Błoto we śnie – znaczenie

Błoto jest symbolem tego, że Twoja dusza czuje się „brudna”. Błoto jest połączeniem prostych aspektów życiowych, ponieważ jest to woda i ziemia.

Błądzenie we śnie – znaczenie

Błądzenie czy też szukanie odpowiedniej drogi nie wróży Ci nic dobrego. Sen taki może oznaczać, że pogubiłeś się w swoich sprawach życiowych, czujesz niepewność.

Błąd we śnie – znaczenie

Błąd może być symbolem tego, że nie możesz być zapatrzony tylko w siebie. Musisz też interesować się światem, który Cię otacza.

Błaganie we śnie – znaczenie

Błaganie jest symbolem wołania o pomoc. Powinieneś uwierzyć w swoje możliwości i doświadczenie, a pokażesz tym innym na co Cię stać.

Bliźnięta we śnie – znaczenie

Bliźnięta są przestrogą przed popełnianiem błędów czy potknięć. Mogą oznaczać także psychiczne związki między dwoma istotami.

Bliscy we śnie – znaczenie

Bliscy we śnie oznaczają spokojne małżeństwo, zadowolenie ze swojego związku. Mogą oznaczać też to, abyś bardziej zajął się swoją drugą połówką.

Biżuteria we śnie – znaczenie

Biżuteria w naszych snach może być symbolem tego, że przeceniamy nasze zalety. Oznaczać może także uwodzenie czy fascynację.

Bizon we śnie – znaczenie

Bizon jest symbolem naszego potężnego, dzikiego instynktu. Wróży on nam daremne wędrówki czy też sposób w jaki możemy żyć.

Biuro we śnie – znaczenie

Biuro we śnie może oznaczać, że masz problemy w zarządzaniu swoim życiem, wolnym czasem. Musisz spróbować zająć się bardziej sobą niż czyimiś ciężarami.

Bilet we śnie – znaczenie

Bilet może oznaczać we śnie to, że coś niespodziewanego może Ci sprawić ból. Musisz być czujny, żeby nie dać się skrzywdzić.

Biesiada we śnie – znaczenie

Biesiada we śnie oznacza czekające na Ciebie niespodzianki i nieoczekiwane, dobre wiadomości. Uważaj bo niedługo w Twoim życiu wydarzy się coś czego się nie spodziewasz.

Bielizna we śnie – znaczenie

Bielizna może oznaczać to, że czekasz na ważną wiadomość od kogoś, a ta wiadomość okaże się być szczęśliwą wiadomością.

Biedak we śnie – znaczenie

Biedak we śnie jest symbolem tego, że czekają Cię troski, które mogą odbić się na Twoim zdrowiu. Może też znaczyć obawę przed przyszłością.

Bieda we śnie – znaczenie

Bieda może sygnalizować nam psychiczne ubóstwo, nad którym powinniśmy zapanować, bo nas pogrąży w smutku i żalu.

Bieganie we śnie – znaczenie

Sen o bieganiu może świadczyć o przemijaniu czasu, byś nie marnował żadnej chwili, bo może Ci przejść coś obok nosa.

Bicie we śnie – znaczenie

Bicie się we śnie oznacza, że jest to najlepszy czas na staranie się o osiągnięcie sukcesu. Należy się zaprzeć i piąć do przodu.

Biblia we śnie – znaczenie

Biblia we śnie ma odwołanie do domowego gospodarstwa. Może oznaczać także szczęśliwe życie rodzinne, które już trwa lub niedługo się zacznie.

Bękart we śnie – znaczenie

Bękart widziany we śnie wróży nic innego jak kłopoty. Symbolizuje również odrzucenie czy też związki, które nie zakończyły się zbyt szczęśliwie.

Bęben we śnie – znaczenie

Symbol ten zapowiada, że dotrą do Ciebie wiadomości, głównie te dobre lecz nie zawsze. Symbolizuje też to, że chcesz zwracać na siebie większą uwagę bliskiej Ci osoby.

Beżowy we śnie – znaczenie

Kolor beżowy we śnie oznacza spokój, relaks i harmonię. Kolor ten kojarzy się również z obiektywizmem i beztroskim życiem.

Bezrękawnik we śnie – znaczenie

Bezrękawnik we śnie oznacza, że masz dookoła siebie bardzo dużo wrogich ludzi. Musisz stać na baczności by nie dać się wciągnąć w złe sprawy.

Bezdomny we śnie – znaczenie

Bezdomny we śnie może zwiastować zmartwienie, nieszczęście w rodzinie. Po śnie z bezdomnym uświadamiasz sobie, że czujesz się samotnie.

Beza we śnie – znaczenie

Beza we śnie może oznaczać to, że w niedalekiej przyszłości czeka nas ogromny sukces. Musimy uzbroić się w cierpliwość, a przyniesie nam ona korzyści.

Betlejem we śnie – znaczenie

Betlejem od razu kojarzy nam się z miejscem świętym. We śnie Betlejem oznacza jednak nasz dom rodzinny, harmonię w naszym życiu.

Bestia we śnie – znaczenie

Bestia we śnie może oznaczać, że posiadasz niezaspokojone pragnienia, których nie możesz spełnić. Musisz nauczyć się kontrolować swój instynkt.

Benzyna we śnie – znaczenie

Symbol ten wskazuje na naszą energie i determinację. Może też pokazywać ona tą gorszą część Ciebie, której nie lubisz.

Bażant we śnie – znaczenie

Bażant we śnie jest symbolem szczęścia, zdrowia i radości z życia. Związany jest również bardzo z wysoką duchowością.

Bazylia we śnie – znaczenie

Bazylia jest symbolem uroku, oznacza to, że najprawdopodobniej znajdujesz się pod czyimś urokiem bądź żywisz do kogoś ogromne uczucia związane ze sprawami sercowymi.

Bazar we śnie – znaczenie

Bazar może nam charakteryzować wydatki, których wcale nie planowaliśmy, nagła przypadłość. Może oznaczać również to, że zbyt pochopnie podejmujesz decyzję, nie wyjdą Ci one na złe, lecz następnym razem musisz się zastanowić.

Bawół we śnie – znaczenie

Bawół jest symbolem męskiej dojrzałości i siły. Jeśli pojawia się on w Twoim śnie, powinieneś uważać ze swoją energią, której może Ci zabraknąć.

Basen we śnie – znaczenie

Basen jest symbolem związanym z Twoją stroną emocjonalną. Nigdy nie lekceważ spraw związanych z emocjami czy uczuciami, a tym bardziej po tym gdy śnił Ci się basen.

Barykada we śnie – znaczenie

Barykada to symbol granicy i blokady, może oznaczać to, że nie możesz pokonywać własnych zahamowań. Oznacza Twoje kompleksy czy trud w porozumiewaniu się z innymi ludźmi.

Barszcz we śnie – znaczenie

Barszcz we śnie jest symbolem zwycięstwa nad Twoimi rywalami i wrogami. Twoja sytuacja jest o niebo lepsza niż sytuacja Twoich przeciwników, wykorzystaj to.

Barman we śnie – znaczenie

Barman we śnie może wróżyć nam, że wszystkie marzenia i objęte cele są w tym momencie w zasięgu Twojej ręki, musisz się jedynie do tego przyłożyć, by to osiągnąć.

Barista we śnie – znaczenie

Barista, którego widzieliśmy w śnie może oznaczać wielką potrzebę większego udziału w życiu towarzyskim i otwarciu się do ludzi z naszego otoczenia

Bariera we śnie – znaczenie

Bariera może oznaczać nadchodzące różne przeciwieństwa losu. Może być to blokada emocjonalna czy też przeszkoda na naszej drodze dążenia do celu.

Barber we śnie – znaczenie

Barber we śnie oznaczać może naszą życiową rewolucję. Zmiany, które czekają nas po wyśnieniu sobie barbera mogą być zarówno dobre jak i złe.

Baran we śnie – znaczenie

Baran może oznaczać Twoją męskość czy siłę. Twoja przyszłość będzie się wiodła oraz będzie radosna, nie powinieneś mieć co do tego zmartwień.

Barak we śnie – znaczenie

Jest on oznaką niestety smutku i przygnębienia. Powinieneś dwa razy przemyśleć podejmowane przez siebie decyzję, by później ich nie żałować.

Bombka we śnie – znaczenie

Bombka we śnie nie oznacza nic dobrego. Jest ona symbolem przechwalania się, czym możesz do siebie zniechęcić inne osoby z Twojego otoczenia.

Billboard we śnie – znaczenie

Billboard w naszych snach stanowi formę ekspresji. Jeśli pamiętamy co ukazało nam się na billboardzie we śnie, to bardzo dobrze, ponieważ jest to dla nas najprawdopodobniej bardzo ważne.

Bankier we śnie – znaczenie

Sen o bankierze może być dla Ciebie sygnałem, że jesteś zbyt przychylny, otwarty i zbyt szybko ufasz osobą, które mogą Cię skrzywdzić.

Bank we śnie – znaczenie

Bank we śnie może nam się kojarzyć ze wzrostem korzyści majątkowych, lecz we śnie może oznaczać Twój strach i bezsilność przed negatywnymi warunkami zewnętrznymi.

Bandyta we śnie – znaczenie

Bandyta we śnie bardzo często oznacza niedojrzałe zachowanie. Oznacza Twoje skryte poglądy, które raczej nie spodobają się innym ludziom.

Bandaż we śnie – znaczenie

Może on się oczywiście kojarzyć negatywnie, lecz we śnie oznacza on sygnał o tym byś zachował ostrożność w dążeniu do swoich celów czy marzeń.

Bandana we śnie – znaczenie

Sen o bandanie może oznaczać, że czujesz się samotny, bezbronny i niezdolny do pracy. Jedynie gdy pracujesz w grupie to czujesz się dobrze.

Bambus we śnie – znaczenie

Roślina ta we śnie może zwiastować długie i pełne przeżyć życie. Może oznaczać to, że jesteś bardzo silny i wytrwały, zdolny żyć w zgodzie z każdym.

Bałtyk we śnie – znaczenie

Jeśli w swoim śnie widziałeś Bałtyk musisz naszykować się na zmiany w swoim życiu. Potrzebujesz chwili spokoju, by poukładać swoje sprawy i odpocząć.

Bałagan we śnie – znaczenie

Bałagan we śnie może oznaczać tylko jedno – musisz jak najsprawniej i najszybciej jak to możliwe uporządkować swoje myśli i oczyścić swój umysł.

Balsam we śnie – znaczenie

Balsam może oznaczać naszą równowagę psychiczną, którą możemy odzyskać. Możesz też bardziej zaufać osobom w Twoim otoczeniu.

Balon we śnie – znaczenie

We śnie ogromne znaczenie ma kolor balonu, który nam się śni. Może oznaczać potrzeby seksualne czy też to, że masz ogromny entuzjazm i pragniesz spełniać swoje marzenia.

Balkon we śnie – znaczenie

Balkon we snach jest symbolem macierzyństwa i kobiecych piersi karmiących dzieci. Jest także symbolem Twoich kontaktów z ludźmi.

Bakteria we śnie – znaczenie

Jeśli w Twoim śnie pojawiają się bakterie, to znak, że boisz się swojego otoczenia, a bakterie są tu uosobieniem ludzi z życia realnego. Możesz też czuć, że masz zaniżone poczucie własnej wartości.

Bakłażan we śnie – znaczenie

Bakłażan we śnie zapowiada, iż to właściwy czas na podjęcie właściwej, zdrowej diety. Musisz zapomnieć o używkach i niezdrowej żywności.

Bakalie we śnie – znaczenie

Oznaczają przeważnie, że ktoś złoży nam niebanalną, interesującą oraz niespodziewaną, niekoniecznie przyzwoitą propozycję.

Bajka we śnie – znaczenie

Bajka może zwiastować to, że straciłeś kontakt z rzeczywistością, wydaje Ci się ona nierealna. Może oznaczać dobre jak i złe nowiny, sprawdź co oznacza!

Bagnet we śnie – znaczenie

W snach bagnet zazwyczaj oznacza zakończenie konfliktów. Oznacza, że w końcu uda Ci się załagodzić spory i wprowadzić harmonię.

Bagno we śnie – znaczenie

Sen o bagnie może wyrażać obawę przed czymś lub kimś. Jest to symbol beznadziei, sytuacji, z której nie ma wyjścia.

Bagaż we śnie – znaczenie

Bagaż może nam się kojarzyć oczywiście z podróżą. Lecz oznacza także problemy finansowe czy przemęczenie oraz tęsknotę za spokojnym, unormowanym życiem.

Badania we śnie – znaczenie

Gdy śnią Ci się badania mogą one oznaczać Twoje problemy zdrowotne. Jeśli wystawiana jest także diagnoza, powinieneś się upewnić czy u Twojego najlepszego przyjaciela wszystko jest w porządku.

Bać się we śnie – znaczenie

Banie się czegoś we śnie może oznaczać, że skrywamy w sobie lęk lub też może być to ostrzeżeniem przed nadchodzącymi w najbliższym czasie wydarzeniami.

Babcia we śnie – znaczenie

Babcia we śnie uosabia się z modrością i doświadczeniem życiowym. Często zdarza się, że babcia we śnie pojawia się jako dobra rada dla nas, może też być oznaką pocieszenia.

Baba Jaga we śnie – znaczenie

Baba Jaga we śnie podobnie jak czarownica jest symbolem matki. Oznacza osobę, do której czujemy uczucia jak i respekt, pokazuje nam ona jak mamy żyć.