Kamienie szlachetne i ich właściwości

Jestem wielką miłośniczką wszystkich kamieni, minerałów i naturalnych ozdób. Dlatego pomyślałam, że napiszę dziś dla Was właśnie o nich. Zapraszam więc na wpis z cyklu kamienie szlachetne i ich właściwości, z którego dowiecie się, jakie minerały są najpopularniejsze oraz jakie właściwości je cechują.

Tak naprawdę kamienie i ich właściwości są znane ludziom praktycznie od zarania dziejów. Nasi przodkowie nosili je jako amulety ochronne lub jako biżuterię. W niektórych kulturach to właśnie kamienie są świętymi relikwiami lub wręcz oddaje się im cześć. Wróćmy jednak na ziemię 😉 Skoro minerały są tak popularne, muszą mieć jakieś magiczne zastosowanie, które przyciąga do nich ludzi. O tym właśnie traktuje ten artykuł, więc koniecznie zaopatrzcie się w coś dobrego do picia i znajdźcie wygodne miejsce. Zaczynamy prawdziwą, kamienną podróż!

Jak działają kamienie szlachetne

W ezoteryce kamienie mogą pełnić szereg funkcji. Są przypisane dla każdego znaku zodiaku, rytuału, sytuacji życiowej, pragnienia i nawet pory roku. Żeby jednak te wszystkie informacje wam się nie pomieszały, dzisiaj opowiem o poszczególnym znaczeniu każdego z minerałów (najpopularniejszych i najbardziej dostępnych), a w pozostałych wpisach rozwinę temat o kamienie i znaki zodiaku, rytuały itp.

W ezoterycznym żargonie każdy kamień wydziela poszczególne wibracje i działa podobnie do fal, na przykład radiowych lub telewizyjnych. Jednak ja, jako osoba, która lubi wszystko upraszczać, porównam je po prostu do sieci wi-fi. W końcu żyjemy w XXI wieku.

Powiedzmy, że siedzicie sobie w galerii handlowej i czekacie na znajomego. Właśnie skończył się wam pakiet internetu w telefonie i się nudzicie. Włączacie więc wi-fi w nadziei, że galeria oferuje bezpłatnego neta. I teraz dochodzimy do meritum. Kamieniem szlachetnym będzie Wasz telefon, a planetami (nastrajający prędkość internetu i nadającymi odpowiednie wibracje) router wi-fi, który znajduje się w galerii.

Kamienie szlachetne i ich znaczenie

Jeśli już wiecie, jak mniej więcej działają minerały, pora na konkretną dawkę informacji na temat najpopularniejszych z nich. Oczywiście dokładne działanie każdego kamienia opiszę przy okazji omawiania znaczenia poszczególnego minerału, więc bez obaw.

Hematyt właściwości

Nie bez powodu hematyt znalazł się na początku. Jest to mój ulubiony minerał, który towarzyszy mi każdego dnia. Poza tym przypisany jest każdemu Skorpionowi i cholerykowi, więc tym bardziej zyskał w moich oczach przy pierwszym spotkaniu. Ubolewam jednak nad tym, że jest mało znany i zazwyczaj znajduje się na samym końcu listy kamieni szlachetnych. To ogromna strata dla tej perełki, ponieważ jest bardzo silna i mocno działa i na fizyczność człowieka i na jego emocje.

Hematyt słynie przede wszystkim z właściwości leczniczych. Kobiety mogą nosić go w formie biżuterii w czasie obfitych menstruacji lub leczenia anemii, gdyż to minerał związany z krwią i naczyniami. Zmniejsza krwawienia i pomaga organizmowi lepiej wchłaniać żelazo. Oczyszcza również krew.

Cholerykom może pomóc poskromić emocje, wybuchy złości i agresję. Uspokaja, wycisza, świetnie wpływa na zdrowie. Pamiętajmy jednak, by nie kąpać się z hematytem, ponieważ nie znosi on wody. Oczyszczamy go, poprzez schowanie do pudełka razem z kryształem górskim. Dzięki temu nie tylko wymyjemy z niego negatywną energię, ale i przy okazji naładujemy hematyt dobrymi wibracjami. Nie wolno przechowywać go z innymi minerałami, gdyż wtedy pochłonie on wszystkie ich cenne właściwości.

Hematyt najlepiej nosić w formie biżuterii, czyli jako zawieszkę na łańcuszek lub bransoletkę.Koneserzy minerałów twierdzą, że włożenie go do portfela przyciąga gotówkę. Oczywiście możemy go również schować do torebki lub kieszeni albo trzymać w dłoni w czasie stresujących sytuacji.

Ametyst właściwości

To zdecydowanie mój drugi, ulubiony kamień. Również cechują go właściwości kojące emocje, ale bardziej w sferze snu i odstresowania. Możecie schować go pod poduszkę, gdy waszą zmorą nocną jest bezsenność lub koszmary. Nie tylko przyspiesza proces zasypiania, ale również sprawia, że sen jest głęboki i regenerujący.

Poza tym ametyst idealnie zgra się z osobami, którym brakuje koncentracji, a muszą nabyć tej umiejętności, ponieważ praca tego od nich wymaga. Żeby oczyścić ten minerał, wystarczy włożyć go na całą noc do szklanego naczynia z solą. Później wystawiamy go na działanie promieni słonecznych lub księżycowych, by naładować kamień pozytywnymi wibracjami. Jeśli zaś chcemy szybko oczyścić go, wystarczy kilka razy przeciągnąć ametyst nad płomieniem świecy, w intencji oczyszczenia i naładowania wszystkim, co najlepsze.

Ametyst możemy również nosić w formie biżuterii lub nieoszlifowany kamień, położyć na biurku, wsadzić do kieszeni lub trzymać w dłoni. Pamiętajmy, że gdy znajdzie się w towarzystwie kryształu górskiego, ten pozytywnie go naładuje.

Kryształ Górski właściwości

Nareszcie przyszła pora na perełkę tego postu i to w dosłownym tego słowa znaczeniu! Jak ja kocham ten kryształ, mam chyba ich z 10. Dlaczego to mój najukochańszy kamień? Jest kwintesencją wszystkiego, co dobre. To jednym słowem minerał uniwersalny, czyli jeśli zaprogramujecie go na dowolny cel, ten się dostosuje. Możecie więc mieć na przykład 5 kryształów. Jeden na szczęście, drugi na uspokojenie, trzeci na koncentrację, czwarty do ładowania pozostałych kamieni a piąty do ich oczyszczania. Czyż to nie cudowne?

Jednak pierwotne właściwości kryształu to przede wszystkim zbieranie promieniowania, które wytwarzają wszystkie sprzęty elektroniczne, jakie macie w domu. Możemy go więc trzymać w salonie lub sypialni. Szczególnie, gdy przed snem nie umiemy obyć się bez obejrzenia serialu w łóżku lub siedzenia na telefonie. Kryształ możecie też trzymać na biurku, gdy pracujecie.

Stosujmy go również podczas medytacji lub odpoczynku. Rozjaśnia umysł i poszerza nasze predyspozycje do jasnowidzenia i scalenia się ze swoją intuicją. Poza tym to też idealny towarzysz każdej wróżki, ponieważ energetyzuje karty tarota i inne EZO przedmioty 😉

Jeśli wrzucimy go do wazonu ze świeżymi kwiatami, te będą dłużej cieszyły nasze oko (sprawdzone). Możemy też zakopać go z rośliną, która powoli umiera, gdyż ten może pomóc jej się zregenerować.

Kryształ oczyszczamy poprzez zostawienie go na całą noc w wodzie z solą, w samej soli lub wystawienie na działanie słońca albo księżyca. Warto jednak uprzednio w myślach wypowiedzieć intencję oczyszczającą go. Ładujemy w podobny sposób, tylko tutaj po raz kolejny z intencją, tym razem ładującą.

Turmalin właściwości

Nie wiem czemu, większości ludzi, turmalin źle się kojarzy. Jest czarny nieoszlifowany przypomina bryłki drobnego węgla. Szkoda, że minerał ten, jest niedoceniany, ponieważ to idealny ochraniacz przed złą energią, wampirami energetycznymi i negatywnymi wibracjami. Pochłania klątwy, uroki, złorzeczenia, złe oko, pomówienia i wszystkie złe intencje, które inni mogą kierować w naszą stronę.

Oprócz tego słynie z właściwości oczyszczających organizm i wzmacniających, można nawet posilić się o stwierdzenie, że używany z rozwagą, wspiera uzdrowienie. Turmalin eliminuje z naszego ciała wszystkie toksyny, metale ciężkie oraz inne szkodliwe substancje Jego zastosowanie jest bardzo wszechstronne, jednak nie można pominąć oczyszczania tego minerału. Oczyszczamy go letnią, bieżącą wodą a ładujemy za pomocą promieni słonecznych.

Jak przechowywać i pielęgnować kamienie szlachetne?

Jeśli tak jak ja, kochasz kamienie i chcesz mieć pokaźną kolekcję tych perełek, musisz pamiętać o regularnym oczyszczaniu, ładowaniu i energetyzowaniu ich. Poza tym bardzo ważne jest również przechowywanie. Ale wiadomo, że nikt nie ma na tyle miejsca, by każdy rodzaj minerałów trzymać w osobnych szkatułkach. A i zakup powiedzmy 10 pudełek to też wydatek. Dlatego możemy przechowywać każdy rodzaj kamieni w osobnych, jedwabnych, lnianych lub bawełnianych woreczkach. Ważne, by były wykonane z naturalnej tkaniny.

Jeśli oczyszczamy kamienie, pamiętajmy, by na przykład w jednej szklance wody z solą, oczyszczać tylko 1 rodzaj kamieni. Gdy je ładujemy na słońcu, rozłóżmy je na naturalnej tkaninie w dosyć dużych odległościach od siebie, na przykład co 10 cm.


Jeśli macie do nas jakieś pytania, dotyczące kamieni, magii, kart tarota, rytuałów, spraw ezoterycznych, koniecznie wyślijcie wiadomość na ten adres mail: info@ewrozba.pl lub za pomocą formularza kontaktowego, który znajdziecie na stronie głównej: https://ewrozba.pl

Życzymy wam pięknych przygód z kamieniami i ezoteryką!

Kamienie szlachetne i ich właściwości 3
Marta
Ezoteryka fascynuje mnie od wielu lat. Zgłębiam tajniki kamieni szlachetnych i numerologii. W wolnych chwilach zajmuje się tarotem i drobnymi rytuałami magicznymi. Wierzę w dobrą energię i reinkarnację. Zodiakalny Skorpion, numerologiczna 11 i Słowianka. Miłośniczka średniowiecza i rodzimowierstwa Słowiańskiego. Pomagam innym odnaleźć swoją drogę i rozwijać się duchowo. Pytanie do kart? Problem energetyczny? Zły urok? U mnie znajdziesz pomoc.

Podobne

6 KOMENTARZE

  1. Super pomysł na bloga, na wpisy tego tematu. Kocham kamienie i cieszę sie, ze będę mogła u Ciebie czegoś sie dowiedziec na ich temat. Z niecierpliwością czekam na wpis o znakach zodiaku i połączeniu ich z kamieniami szlachetnymi

    • A ja bardzo się cieszę, że Ci się tu podoba 🙂 ! Kolejny wpis z serii o kamieniach za tydzień, także wypatruj :)!

  2. „Hematyt najlepiej nosić w formie biżuterii, czyli jako zawieszkę na łańcuszek lub bransoletkę.Koneserzy minerałów twierdzą, że włożenie go do portfela przyciąga gotówkę.” mi, by się to przydało.

    blog youtube

Comments are closed.

- Advertisement -

Popularne