Księga Czarownic – serial HBO opinie – sezon 1

Księga Czarownic to dość głośny serial HBO, który we wrześniu 2018 roku miał swoje 5 minut. Wtedy to, wypuszczono pierwszy sezon sitcomu fantasy, nakręcony na podstawie książki o tym samym tytule. Dokładniej rzecz ujmując, ekranizacja 1 sezonu obejmuje 1 tom książki. Każdy kolejny sezon będzie poświęcony kolejnym częściom papierowego dzieła autorstwa Deborah Harkness. Czy warto obejrzeć Księgę Czarownic? Opinie znajdziecie poniżej!

Księga Czarownic opis – serial HBO

Księga Czarownic, zarówno w 1 sezonie serialu jak i w książce, opisuje losy Doktor historii Diany Bishop. Jest ona młodą i ambitną kobietą, która obecnie zgłębia tajniki średniowiecznej alchemii. W czasie wakacji, ma szansę napisać pewną ważną pracę, która raz na zawsze zmienia jej bieg kariery. W bibliotece uniwersyteckiej spędza więc długie godziny, by napisać coś, co pomoże jej w osiągnięciu celu. Pewnego dnia, wpada w jej ręce Manuskrypt Ashmole. Dziewczyna wie, że coś jest z nim nie tak, ponieważ zaraz po otwarciu go, litery zaczynają płynąc po kartce niczym zaczarowane.

Diana pochodzi z rodziny Czarownic, jednak odkąd umarli jej rodzice w wyniku wypadku, nie chce mieć nic wspólnego z ezoteryką. Pragnie uwolnić się od tego – jak to nazywa – przekleństwa i osiągnąć swoje sukcesy, i spełnić marzenia, bez udziału magii – o własnych siłach. Po tym, jak w jej ręce dostaje się ten Manuskrypt, wszystko wywraca się do góry nogami.

Księga Czarownic serial 1 sezon – recenzja

Okazuje się bowiem, że Ashmole zaginął wiele lat temu. Faktem, że nagle się znalazł i Diana mogła go wypożyczyć, interesuje się kowen magików. W jego skład wchodzą przedstawiciele trzech odłamów: wampiry, wiedźmy i demony. Każde z tych stworzeń chce się dowiedzieć, jakim cudem kobieta mogła zobaczyć i dotknąć tego cennego Manuskryptu. Z uwagi na to, że mieści on tajemnice życie tych 3 gatunków, rozpoczyna się śmiertelny pościg za Dianą.

Wkrótce poznaje ona przystojnego wampira o imieniu Matthew. On jedyny chce po dobroci przekonać ją, by wypożyczyła księgę po raz drugi. Z czasem jednak los płata figla. Młodzi zakochują się w sobie i we dwoje muszą stawić czoła przedstawicielom swoich gatunków. Wbrew światu i wszystkim, uciekają do Francji, by tam z pomocą kilku bliskich sobie osób, sprawdzić, jak uciec przed – żądnymi krwi i Księgi Czarownic – Wiedźmami, Demonami i Wampirami.

Księga Czarownic opinie – czy warto obejrzeć?

Tak, jeśli kochacie głęboką fantastykę z wątkami pobocznymi niosącymi jakąś wartość i przesłanie, to z pewnością będziecie wkręceni w Księgę Czarownic sezon 1 na długie godziny. Zresztą, nie jest to jedyny serial fantasy, który kochający magię, powinni obejrzeć. Pisałam już o tym w artykule: Sabrina Netflix serial fantasy.

Moim zdaniem, Księga Czarownic to jeden z najlepszych seriali o magii i ezoteryce. Szczerze mówiąc, w niczym nie różni się od książki. Jedynie kilka wątków pobocznych zostało pominiętych. Powiem nawet, że to na plus. Mimo wszystko, książka zawsze wypada lepiej. Bez względu na to, o jakim dziele filmowym mówimy. Nim więc przystąpicie do serialu, koniecznie przeczytajcie całą trylogię Księgi i dopiero później odpalcie serial.

Księga Czarownic – serial HBO opinie – sezon 1 3
Marta
Ezoteryka fascynuje mnie od wielu lat. Zgłębiam tajniki kamieni szlachetnych i numerologii. W wolnych chwilach zajmuje się tarotem i drobnymi rytuałami magicznymi. Wierzę w dobrą energię i reinkarnację. Zodiakalny Skorpion, numerologiczna 11 i Słowianka. Miłośniczka średniowiecza i rodzimowierstwa Słowiańskiego. Pomagam innym odnaleźć swoją drogę i rozwijać się duchowo. Pytanie do kart? Problem energetyczny? Zły urok? U mnie znajdziesz pomoc.

Podobne

- Advertisement -

Popularne