Magia Księżycowa – mity, zaklęcia, przepisy i rytuały – recenzja książki

Fascynacja księżycem porwała mnie bez reszty, więc postanowiłam zgłębiać jego tajniki poprzez lekturę kolejnej książki traktującej o tym Satelicie.

Tym razem na tapecie pojawiła się „Magia Księżycowa”. Ta recenzja książki z pewnością przybliży was do Luny i sprawi, że również zapragniecie lepiej ją poznać.

Znalazłam ją zupełnie przez przypadek, wertując kategorię poradników na Legimi. Okładka mówiła do mnie: „Musisz mnie przeczytać”, więc bez chwili wahania, kliknęłam pobierz i tak oto pojawiła się na mojej wirtualnej półce.

A to, co działo się później, tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że to kolejna świetnie napisana ezoteryczna książka, której recenzją muszę się z wami podzielić.

Magia Księżycowa – recenzja książki – wprowadzenie

Na początku publikacji autorka w prosty sposób tłumaczy czytelnikowi, o czym dokładnie traktuje jej książka. To sprawia, że tak naprawdę od razu mamy wyłożone bez owijania w bawełnę, dlaczego i po co ją przeczytać. To tyle z wstępu. Teraz czas na streszczenie krok po kroku, do czego ta lektura może się nam przydać.

Mimo negatywnego nastawienia sceptyków, co do faktycznego działania księżyca w zależności od fazy, na człowieka, nie da się ukryć, że badania, które każdego roku są przeprowadzane, coraz bardziej to potwierdzają.

Jednak, jako że ja wierze w magię, a nie w badania naukowców, nie muszę być w ten sposób przekonywania do rzeczywistego wpływu faz Luny na moje samopoczucie, emocje i codzienność. I o tym w sumie jest książka „Magia Księżycowa”. Idealna nie tylko dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z magią, ale i dla sceptyków.

Magia Księżycowa – fazy i ich wpływ na człowieka

W lekturze znajdziemy wpływ faz Księżyca na codzienność każdego z nas. Między innymi autorka pisze o bezsenności w czasie pełni lub nowiu, obfitych krwawieniach pooperacyjnych, gdy zabieg jest wykonywany w czasie pełni itd.

Oczywiście to wszystko można znaleźć w sieci, powiecie, ale nie do końca. Nie znajdziemy tam wielu innych cennych informacji, które przybliżą nas do świadomego korzystania z dobrodziejstw Luny.

W książce znajdziemy także 13 miesięcy księżycowych. Każdy z miesięcy jest podzielony na najważniejsze dni pod względem fazy i oddziaływania Satelity na człowieka. Nie obędzie się również bez pradawnych wierzeń z tym związanych i wspomnień o nich.

To pozwala nie tylko nauczyć się żyć z Księżycem obecnie, ale i poznać odrobinę historii. Bowiem, nie każdy wie, że bóstwa w jakie wierzyli przodkowie, odpowiadały innym fazom księżyca

Magia Księżycowa – zaklęcia i rytuały

I właśnie tutaj mamy coś, co wszystkie Czarownice lubią najbardziej, czyli część książki, z której możemy czerpać wiedzę praktyczną. Autorka „Magii Księżycowej”, napisała obszerne rozdziały traktujące o zaklęciach i rytuałach, które możemy wykonywać ze względu na dana fazę Księżyca.

Przyjęło się, że podczas pełni, wykonujemy rytuał odcięcia, a w Nów, przyciągania do siebie szczęścia i wszystkiego, co dobre. Ale to nie koniec grymuarowych czarów, jakie w tym okresie możemy tworzyć. Wszystkie inne przydatne, znajdziemy właśnie w tej książce.

Dzięki wykorzystaniu magii i Luny ułatwisz sobie życie i sprawisz, że poznanie Księżyca nie tylko wzbogaci cię duchowo, ale i odkryje przed tobą arkana, o których do tej pory nie miałeś pojęcia. Bo w końcu magia jest w każdym z nas, bez względu, czy tego chcemy, czy też nie.


Warto przeczytać:

Magia Księżycowa – mity, zaklęcia, przepisy i rytuały – recenzja książki 3
Marta
Ezoteryka fascynuje mnie od wielu lat. Zgłębiam tajniki kamieni szlachetnych i numerologii. W wolnych chwilach zajmuje się tarotem i drobnymi rytuałami magicznymi. Wierzę w dobrą energię i reinkarnację. Zodiakalny Skorpion, numerologiczna 11 i Słowianka. Miłośniczka średniowiecza i rodzimowierstwa Słowiańskiego. Pomagam innym odnaleźć swoją drogę i rozwijać się duchowo. Pytanie do kart? Problem energetyczny? Zły urok? U mnie znajdziesz pomoc.

Podobne

- Advertisement -

Popularne