Mudry – co to jest? Magia w dłoniach

Mudry to coraz popularniejszy sposób terapii różnych schorzeń za pomocą dłoni. Chcąc wiedzieć, jak działają mudry, wystarczy przeczytać ten artykuł i korzystać z magii ukrytej w palcach każdego z nas. Dlaczego mudry mogą Cię uzdrowić? O jakiej magii mowa? Kto może stosować ową technikę? Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedzi poniżej.

Mudry – wprowadzenie do magii dłoni

Technika, którą stosuje się, by wykonać mudry to po prostu joga dłoni. Jednak pierwotne nazewnictwo tej praktyki wzięło się z ajurwedy. Dlatego nazwa może nieco dezorientować i sprawiać, że mudry owiane są arkanami i nie zawsze wiemy, czy naprawdę są bezpieczną praktyką wspomagającą walkę z chorobami i dolegliwościami – zarówno na tle fizycznym jak i psychicznym. Zanim zaczniesz stosować poszczególne ćwiczenia oscylujące wokół różnorakich układów palców dłoni, warto zastanowić się, której choroby masz zamiar się pozbyć. Dzięki temu, łatwiej Ci będzie docenić mudry i szybko zauważyć zadowalające rezultaty z ich praktykowania.

Pierwszy krok, to rozluźnienie i wzmocnienie mięśni dłoni i palców. Gibkość stawów w tym obszarze ciała, gwarantuje prawidłowe i skuteczne praktyki mudr. Warto więc wykonać kilka ćwiczeń. Możemy w przenośni wkręcać żarówki, wycisnąć cytrynę, grać na fortepianie lub – dla relaksu – ugniatać piłkę bawić się długopisem. Kiedy tak rozgrzejemy dłonie i nadgarstki, szybciej nauczymy się wykonywać bardziej skomplikowane, ale za to i efektywniejsze mudry.

Mudry – jak stosować?

Jeśli zastanawiasz się, jak stosować mudry, poniżej znajdziesz zestaw ćwiczeń, które pozwolą Ci się do nich odpowiednio przygotować. W kolejnych akapitach umieściłam zdjęcia najpopularniejszych 3 mudr, które możesz wykonać, by się odstresować, rozluźnić, przegonić napięcie, lęk i smutek.

Jak stosować mudry?

  1. Usiądź w wygodnej pozycji i uspokój się za pomocą 3 głębokich, powolnych wdechów i wydechów.
  2. Delikatnie rozluźnij nadgarstki, próbując wkręcić przysłowiową żarówkę.
  3. Teraz lekko zaciskaj i rozluźniaj pięści. Możesz palcami „wyklepywać melodię”.

Wybierz którąś z mudry poniżej i wykonuj ją przez 15 minut. W tym czasie możesz oglądać telewizję, czytać książkę lub po prostu odpoczywać.

Mudry – co to jest? Magia w dłoniach 1

Idealna mudra energii, gdy nie chcemy pić kolejnej kawy, a potrzebujemy dawki wigoru. Wykonaj dłonią gest z fotografii powyżej i utrzymaj taką pozycję przez około 15 minut. Jeśli dzień jest dla Ciebie wyjątkowo trudny, ponieważ nie mogłaś spać w nocy lub jesteś meteopatą, powtórz tę serię około 3 razy. Pamiętaj jednak, by ostatnia mudra energii nie była wykonywana później, niż 6 godzin przed planowanym zaśnięciem.

Mudry – co to jest? Magia w dłoniach 2

Ta mudra akceptacji sprawdzi się wtedy, gdy masz niepotrzebne wyrzuty sumienia lub lękasz się przeszłości i czujesz się winna. Pomoże również zyskać radość i rozwiać wszelkie wątpliwości. Doda Ci pogody ducha i umili dzień. Jeśli takie niekorzystne stany emocjonalne zdarzają się często, możesz wykonywać ją codziennie w 3 seriach po 15 minut. Dodatkowo, mudra akceptacji podnosi na duchu nawet w najtrudniejszych chwilach. Zapamiętaj więc ten układ, by pomóc sobie bez względu na okoliczności.

Mudry – co to jest? Magia w dłoniach 3

Mudra wiedzy wesprze w walce z problemami i pomoże je rozwiązać. Wykonując ją, możesz wpaść na jakiś pomysł lub wyjść z letargu i zharmonizować swoje emocje. Reguluje również czakry i odblokowuje przepływ energii. Pozwala poczuć się na swoim miejscu i zrelaksować, nawet w obliczu poważniejszych tarapatów. Jeśli myślisz, że nie ma wyjścia z sytuacji, w której się znalazłaś, mudra wiedzy na pewno Ci je pokaże. Stosuj w takim rytmie, jak wcześniejsze mudry. Możesz również uzupełnić praktykę magii dłoni o pozytywne afirmacje w trakcie ćwiczeń.

Mudry – magia zaklęta w dłoniach

Znasz już odpowiedź na pytanie: „Mudry, co to jest?”, więc nadeszła pora na podsumowanie swojej wiedzy i wdrożenie jej w życie. Nawet jeśli nie cierpisz na żadne poważne dolegliwości zdrowotne, z pewnością od czasu do czasu odczuwasz negatywne emocje lub nachodzą Cię czarne myśli. Dobrze jest wiedzieć, że mudry zawsze pomogą, bez względu na sytuację i okoliczności czy nasze uczucia. Zróżnicowane układy dłoni wyzwolą z nich magię, która uzdrowi nie tylko fizyczne ciało, ale i ducha. Mudry zharmonizują stany emocjonalne, pomogą zyskać pewność siebie, zwiększą koncentrację i ugruntują plany. Jeśli chcesz zgłębiać podobne tematy w obszerniejszej wersji, koniecznie przeczytaj artykuł: Czakry – opis, kolory i odblokowywanie.

Mudry – co to jest? Magia w dłoniach 6
Marta
Ezoteryka fascynuje mnie od wielu lat. Zgłębiam tajniki kamieni szlachetnych i numerologii. W wolnych chwilach zajmuje się tarotem i drobnymi rytuałami magicznymi. Wierzę w dobrą energię i reinkarnację. Zodiakalny Skorpion, numerologiczna 11 i Słowianka. Miłośniczka średniowiecza i rodzimowierstwa Słowiańskiego. Pomagam innym odnaleźć swoją drogę i rozwijać się duchowo. Pytanie do kart? Problem energetyczny? Zły urok? U mnie znajdziesz pomoc.

Podobne

- Advertisement -

Popularne