Biała szałwia i oczyszczanie domu od podstaw

Jeżeli od jakiegoś czasu czujemy się źle w naszym mieszkaniu, często kłócimy się z domownikami i mamy problemy ze zdrowiem, czas dowiedzieć się, jak oczyścić dom ze złej energii.

Na pewno czasami po wizycie jakiejś osoby, czujesz spadek energii, może nawet ból głowy lub rozdrażnienie. To nic innego jak złe wibracje, które dany człowiek wysyła do swojego otoczenia.

Możesz również posiadać w swoim mieszkaniu rzeczy, które jak magnes przyciągają negatywną energię. Według Buddyzmu oraz Feng Shui (czyt. fank szłej) spokój, zaburza zły przepływ energii pomiędzy pomieszczeniami, czyli innymi słowy, niewłaściwe ustawienie mebli lub dekoracji, może skutecznie zakłócić harmonię oraz powodzenia na różnych płaszczyznach codzienności.


Jak oczyścić mieszkanie z negatywnej energii – wprowadzenie

Zanim przystąpimy do opisu każdego ze sposobów na pozbycie się złych fluidów z domu, zacznijmy od podstaw, czyli listy zakupów. Dzięki temu zawsze będziesz mieć w swoim magicznym pudełku przedmioty, które możemy potraktować jaką wiedźmią apteczkę. Posiadanie ich w pogotowiu jest kluczowe, by w razie jakichkolwiek negatywnych wydarzeń mających miejsce w domu, szybko się pozbyć wibracji, które po sobie zostawią. Jak wiadomo, kłótnie, przekleństwa, smutek lub gniew, skutecznie obniżają poziom pozytywnej energii nie tylko w naszych czterech kątach, ale i w nas samych. Oto lista rzeczy, które będą niezbędnymi elementami wyposażenia twojej ezo apteczki, gdy zdecydujesz się na oczyszczanie domu ze złej energii.


Potrzebne Ci będą:

  • białe świece lub białe podgrzewacze,
  • zielona i niebieska świeca lub podgrzewacz,
  • biała szałwia lub kadzidło,
  • sól zwykła albo morska.


I sposób na oczyszczenie mieszkania

Zamknij wszystkie okna oraz drzwi w swoim domu. Ustaw się tyłem do głównego wejścia i w prawej dłoni odpal białą szałwię lub kadzidło. Teraz idąc ,,za prawą” ręką, od góry do dołu okadzaj ściany. Pamiętaj o ciemnych kątach i zakamarkach pod łóżkiem lub za meblami. Koniecznie też przejdź z białą szałwią lub kadzidłem przez nieużywane części mieszkania. Tam gromadzi się najwięcej złych wibracji, a te ściągają pozytywne energie z innych pokoi w twoim mieszkaniu.

Teraz odpal białą świecę z intencją wygnania z domu negatywnej energii. Otwórz okna i porządnie wywietrz mieszkanie. Następnie odpal niebieską i zieloną świecę z myślą o wprowadzeniu dobrej, i pozytywnej energii do twojego wnętrza.


II sposób na oczyszczenie mieszkania

Na noc, rozstaw w każdym pomieszczeniu i każdym jego kącie, spodek z solą morską lub zwykłą solą kuchenną. Niech stoi tam do 3 dni. Następnie zabierz talerzyki i dokładnie umyj, a sól zakop w ogrodzie lub spuść w toalecie.

Biała szałwia i oczyszczanie domu od podstaw 1


III sposób na oczyszczenie mieszkania

Jeśli sprzątasz cały dom, możesz na koniec, ku zwieńczeniu tego dzieła, odpalić kadzidełko w centralnej części mieszkania lub, jeśli sprzątasz tylko swój pokój, to w danym pomieszczeniu. Zapach kadzidła możesz dostosować do celu, jaki chcesz osiągnąć. Oto lista zapachów i ich właściwości.

Nie każdy jednak wie, jak je dopasować nie tylko do swoich preferencji zapachowych, ale i to tego, czego w danej chwili potrzebujesz. Dlatego nasza lista mieści w sobie szczegółowy opis działania każdego kadzidła. Mamy nadzieję, że okaże się dla was przydatna.


Właściwości kadzidełek

Zapachowe kadzidełka możesz kupić praktycznie w każdym większym supermarkecie na dziale świec. Jednak nie każdy zna właściwości kadzidełek i z tego powodu boi się je odpalać. Ta mini lista najpopularniejszych kadzidełek, pomoże wybrać Ci odpowiedni zapach dla siebie.

Lawendowe

Zapach lawendy sprzyja zasypianiu i pozbyciu się bezsenności. Palenie lawendowego kadzidełka wprowadzi do domu spokój i pozwoli Ci dobrze przespać całą noc. Nie pal jednak ich tuż przed snem. Jeśli kadzidełko skończy się palić, możesz popiół wsypać do doniczki z roślinami, by naturalnie je nawieźć.

Jaśminowe

Jeśli cierpisz na depresję lub stany lękowe i często się smucisz, jaśminowe kadzidło może ukoić twoją duszę i zadziałać uspokajająco. Dzięki właściwościom, jakie posiada, długotrwała terapia za pomocą zapachu kadzideł przynosi efekty. Możesz ich używać ciągiem, odpalając codziennie 1 kadzidełko o zapachu jaśminu w pomieszczeniu, w którym odpoczywasz.

Rumiankowe

Na trądzik i wszelkie zmiany skórce idealnie nada się palenie rumiankowego kadzidełka podczas kąpieli lub domowych zabiegów SPA. Działa ono również na drogi jelitowe, podobnie zresztą jak napar z tego kwiatu.

Goździkowe

Po obfitym obiedzie lub spotkaniu przy suto zastawionym stole, nie jeden z nas cierpi na problemy z żołądkiem lub zgagę. W takiej sytuacji zaparz sobie napar z kopru i zapal goździkowe kadzidło.

Mirra

Ten typ kadzidła oczyszcza dom ze złej energii i wprowadza do mieszkania spokój oraz harmonię. Sprawdza się szczególnie, gdy nie mamy białej szałwii, a narasta w nas niepokój i mamy złe przeczucia.

Biała szałwia i oczyszczanie domu od podstaw 2

Na zdjęciu powyżej możecie zobaczyć moją kolekcję kadzidełek na różne okazje i rytuały. Zazwyczaj przy wyborze kieruję się nie tylko ich właściwościami, ale i zapachem.

Biała szałwia oczyszczanie domu

Najpopularniejszy sposób na oczyszczenie domu ze złej energii to zastosowanie białej szałwii. Biała szałwia sprawdza się w oczyszczaniu, ponieważ ma bardzo mocne właściwości. Jednak mało kto jej używa, bo nie kupimy jej w zwykłym sklepie. Należy ją zamówić online lub zakupić w sklepie ezoterycznym. Co jeszcze o niej wiemy? Jeśli interesujesz się magią, z pewnością nie raz natknąłeś się na artykuł, w którym pisano o pradawnym znaczeniu i wykorzystaniu białej szałwii.

Szczerze mówiąc to najstarszy i zarazem najdoskonalszy produkty wykorzystywany z działaniach magicznych. Dawniej wieszano ją w domu przy suficie, by w ten sposób odpędzić złe moce i duchy. Nie rzadko odpalano ją, by następnie okopcać za pomocą jej dumy, osoby chore lub na łożu śmierci. Jeśli szałwia nie uzdrowiła, to wierzono, że zapewnia zmarłemu ochronę na drodze, którą pokonuje po śmierci. Przechodząc jednak do tematu, poniżej znajdziesz sposób na oczyszczanie domu białą szałwią z negatywnej energii.

Jak oczyścić dom białą szałwią?

Wcześniej przedstawiłam Wam dosyć prosty sposób, ale teraz opiszę bardziej radykalny patent na oczyszczenie domu białą szałwią.

  • Zamykamy wszystkie okna i drzwi.
  • Odpalamy szałwię od białej świecy, którą wcześniej zaprogramowaliśmy z intencją oczyszczania z negatywnej energii.
  • Oczyszczamy siebie od góry do dołu za pomocą szałwii.
  • Podchodzimy do drzwi wejściowych (głównych) i zaczynamy oczyszczać od prawej strony z dołu do góry. W każdym kącie okręcamy szałwię 7 razy w lewo, by dym się zapętlił.
  • Powtarzamy punkt ze sposobu pierwszego.

Co zrobić po oczyszczeniu mieszkania?

Jak już mówiłam na początku tego wpisu, po każdym oczyszczaniu należy naładować wnętrze pozytywnymi wibracjami. Dlaczego? Co z tego, że oczyścić mieszkanie, jeśli zaraz po tym, wszystkie negatywne energie wejdą sportem, bo nie zastąpisz ich dobrymi fluidami.

To tak, jakbyś uciekł spod rynny, osuszył się i z powrotem wrócił na miejsce bez parasola lub kurtki przeciwdeszczowej.

Tak więc, przechodząc do meritum, należy naładować dom. W tym celu, obok białej świecy zapalamy, na przykład zieloną (na zdrowie), niebieską (na kreatywne myślenie i przypływ inspiracji), czerwoną (na miłość i namiętność), różową (na zakochanie), żółtą (na wspomaganie w uczeniu się), pomarańczową (na pozytywne myśli i radość w domu), fioletową (na otworzenie trzeciego oka) lub brązową (poczucie bezpieczeństwa).


A Ty, lubisz kadzidełka? Czy jednak stawiasz na inne sposoby oczyszczania domu? Już wkrótce na blogu napiszę o koch świec więcej oraz przedstawię sposoby na spełnianie marzeń i realizację celów za pomocą ogarków.

Biała szałwia i oczyszczanie domu od podstaw 5
Marta
Ezoteryka fascynuje mnie od wielu lat. Zgłębiam tajniki kamieni szlachetnych i numerologii. W wolnych chwilach zajmuje się tarotem i drobnymi rytuałami magicznymi. Wierzę w dobrą energię i reinkarnację. Zodiakalny Skorpion, numerologiczna 11 i Słowianka. Miłośniczka średniowiecza i rodzimowierstwa Słowiańskiego. Pomagam innym odnaleźć swoją drogę i rozwijać się duchowo. Pytanie do kart? Problem energetyczny? Zły urok? U mnie znajdziesz pomoc.

Podobne

4 KOMENTARZE

Comments are closed.

- Advertisement -

Popularne