Potęga kamieni – recenzja ezo książki

Potęga kamieni do jedna z nowszych książek na rynku, traktująca o właściwościach i działaniu wszystkich znanych nam minerałów. Ta recenzja książki pomoże ci zdecydować, czy lektura spełni twoje oczekiwania i cię zaciekawi.

Mam nadzieję, że przedstawiony opis książki „Potęga Kamieni” zabierze cię w malowniczy świat, pełen magicznych mocy minerałów. Zapraszam do przeczytania całego artykułu.

Potęga Kamieni – recenzja książki – wprowadzenie

Emma Lucy Knowles napisała książkę o kamieniach w bardzo nowoczesny sposób. To lektura, która jest odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie współczesnych czytelników, światem ezoterycznym.

Dzięki temu, iż każdy kamień jest dokładnie opisany i przedstawiony za pomocą jasnych, i estetycznych fotografii, mamy wrażenie, że oglądamy cudowny album ze zdjęciami. Nie sposób oderwać wzroku zarówno od tekstu, jak i od perfekcyjnych, i inspirujących fotek.

Lekturę możemy kupić w twardej obwolucie, więc nie tylko będzie pięknie wyglądać na półce, ale i szybko się nie zniszczy. Projekt okładki przypomina oprawy książek traktujących o naturze, wnętrzach, czy psychologicznych zawiłościach. Z tego powodu, „Potęga kamieni” jest nie tylko ładna z zewnątrz, ale i wartościowa oraz merytoryczna w środku.

Potęga kamieni – recenzja książki

Publikacja jest podzielona na rozdziały, jednak nie tak typowo. Nie mamy tutaj indeksu wszystkich minerałów i definicji, jak w encyklopedii. Możemy na przykład wybrać część poświęconą kamieniom, które odstresują, oczyszczają umysł i dodają siły. W każdym rozdziale znajdziemy opis minerału pomagającego na konkretne dolegliwości, zarówno psychiczne, jak i fizyczne.

Oczyszczający krew Hematyt, dodający pewności siebie Ametyst, czy otwierający trzecie oko, Lapis Lazuli. Na końcu jest część poświęcona sposobom oczyszczania, ładowania oraz programowania kamieni. Co ciekawe, wiele treści traktujących o ich myciu i rozładowywaniu z negatywnej energii, nigdy wcześniej nie miałam okazji czytać nigdzie indziej.

Co jeszcze kryje w sobie „Potęga kamieni”? Na pewno przystępny dla początkującego czytelnika język. Nie mam na myśli osób, które uczą się czytać, ale persony, które dopiero wkraczają w ezo świat i nie znają skomplikowanej terminologii rodem z grimuarów (księga cieni, czyli zeszyt, w którym zapisuje się zaklęcia) albo innych ezo ksiąg.

Autorka w prosty i merytoryczny sposób definiuje działanie, właściwości, sposób oczyszczania itd. wszystkich kamieni szlachetnych. Na końcu książki znajdują się 2 indeksy.

W pierwszym wypisane są popularne dolegliwości, na przykład ból głowy, stres, przeziębienie. Obok nich mamy wypisane strony, na których znajdują się minerały, pomagające zwalczać owe bolączki.

Kolejny indeks to nazwy wszystkich kamieni występujących w lekturze wraz ze stronami, na których czytelnik znajdzie ich dokładne opisy.

Potęga kamieni – podsumowanie recenzji

Słowem zakończenia. Lektura to takie kompendium wiedzy o wszystkich ciekawych i bogatych w energię kamieniach szlachetnych. Wydana i zaprojektowana w nowoczesny sposób, pozwoli odkryć pradawną wiedzę podaną zgodnie z oczekiwaniami, i stylem życia współczesnego czytelnika.

Przeczytałam naprawdę wiele ezoterycznych książek i chyba w żadnej z wcześniej poznanych lektur, nie znalazłam tego, czego szukałam. To tomiszcze z pewnością zagości u mnie bardzo długo, ponieważ pomaga każdego dnia odkrywać mi minerały i ich właściwości na nowo.

Moja ocena: 9/10 (zdecydowanie za krótka książka).

  • Okładka: 10/10.
  • Język: 9/10.
  • Szata graficzna: 9/10.
  • Wartość merytoryczna: 10/10.

Warto przeczytać:

Potęga kamieni - recenzja ezo książki 6
Marta
Ezoteryka fascynuje mnie od wielu lat. Zgłębiam tajniki kamieni szlachetnych i numerologii. W wolnych chwilach zajmuje się tarotem i drobnymi rytuałami magicznymi. Wierzę w dobrą energię i reinkarnację. Zodiakalny Skorpion, numerologiczna 11 i Słowianka. Miłośniczka średniowiecza i rodzimowierstwa Słowiańskiego. Pomagam innym odnaleźć swoją drogę i rozwijać się duchowo. Pytanie do kart? Problem energetyczny? Zły urok? U mnie znajdziesz pomoc.

Podobne

- Advertisement -

Popularne