Runy – znaczenie, interpretacja i wykorzystanie w magii

Runy to prasłowiański alfabet, za pomocą którego zapisywało się zaklęcia, przepisy, informacje i wiedzę. Dzięki runom możemy zobaczyć, jak żyli nasi przodkowie, czym się zajmowali i jak rozwijało się nasze Państwo w starożytności. W tym artykule napisałam dla Was o tym, jakie jest znaczenie, interpretacja i zastosowanie poszczególnych run w ezoteryce.

Runy – historia

Na pewno każdego z Was interesuje przede wszystkim historia, jaką kryją runy. To bardzo ważne, by poznać ją już zaraz na początku przygody z tym alfabetem. Dzięki temu, będziemy mogli lepiej interpretować te tajemnicze znaki. Tak, tajemnicze, ponieważ takie jest dosłowne tłumaczenie słowa „runy”. Niegdyś używano ich głównie do wróżenia i przepowiadania przyszłości. Jednak z uwagi na to, że byliśmy niepiśmienni, zagmatwane linijki z tymi znakami stanowiły swojego rodzaju alfabet. Jeśli ktoś miał zdolności magiczne lub potrafił je odczytać, mógł zapisywać różne informacje za ich pomocą. Najczęściej na korze drzew lub w kamieniach. Dzięki runom możemy poznać historię i dowiedzieć się co nieco o naszych przodkach i ich życiu. Dlaczego? 

Z okazji różnych świąt, obrzędów i wydarzeń, ludzie przekazywali sobie biżuterię z runami lub kawałki materiałów, na które można je było nanieść. Dlatego właśnie są to praktycznie jedyne drogowskazy do zrozumienia i ujawnienia naszych Słowiańskich korzeni i tradycji przodków. Jak więc widać, runy skrywają nie tylko tajemnice przeszłości, ale i ezoteryczne narzędzie, które nie ma daty przydatności.

Do czego służą runy?

Runy można wykorzystać do wróżenia, przyciągania i ochrony. W zależności od znaczenia poszczególnego znaku runicznego, służy on do różnorakich czynności magicznych. Już na wstępie warto zaznaczyć, że największą mocą cieszą się runy zapisywane czerwonym kolorem. Jeśli chcesz zajmować się runami w swojej pracy ezoterycznej, warto poznać znaczenie najważniejszych i zarazem najsilniejszych skryptów runicznych. To pomoże Ci szybciej przyswoić ich magiczne właściwości i lepiej zrozumieć, jakie mają działanie.

Skrypty runiczne

To ciąg znaków, które tworzą różne runy. Najczęściej zapisywanych na potrzeby zaklęć – ochronnych lub przyciągających.

Runa

Runa jako pojedyncza „litera” ma swoje indywidualne znaczenie. Może pomagać dojść do siebie po chorobie, utrzymać pieniądze lub zwiększyć kreatywność czy pewność siebie.

Sigila runiczna

To kilka run naniesionych na magiczne koło. Można je narysować na kartce, ciele lub zaprojektować jako grafikę. Sigilia także ma swój cel, dla którego została wykonana – ochronny lub przyciągający. Najczęściej stosowana do ochrony w czasie wykonywania rytuałów i zaklęć. Często wchodząca w skład skomplikowanych znaków na obrusach do wróżenia z tarota.

Jak zrobić runy?

Runy można zrobić na kilka sposobów. Najlepiej zebrać płaskie kamyki z górskiego strumyka lub jeziora, a następnie po wysuszeniu ich na Słońcu, czerwonym lakierem do paznokci nanieść symbole. Inna metoda to stworzenie runy na karteczkach lub korze z drzewa. Runy można też kupić. Jednak najlepiej  zrobić samemu, ponieważ rękodzieło to przekazywanie dobrej energii w przedmioty, które wykonujemy. Wtedy takie runy będą miały większą moc. W kolejnym artykule poznasz wszystkie symbole runiczne oraz ich znaczenie i interpretację.

Runy – znaczenie, interpretacja i wykorzystanie w magii 3
Marta
Ezoteryka fascynuje mnie od wielu lat. Zgłębiam tajniki kamieni szlachetnych i numerologii. W wolnych chwilach zajmuje się tarotem i drobnymi rytuałami magicznymi. Wierzę w dobrą energię i reinkarnację. Zodiakalny Skorpion, numerologiczna 11 i Słowianka. Miłośniczka średniowiecza i rodzimowierstwa Słowiańskiego. Pomagam innym odnaleźć swoją drogę i rozwijać się duchowo. Pytanie do kart? Problem energetyczny? Zły urok? U mnie znajdziesz pomoc.

Podobne

- Advertisement -

Popularne