Sabrina od Netflixa – magiczny serial fantasy – recenzja

Sabrina Netflix to magiczny serial fantasy, który praktycznie od 1 odcinka podbił serca tysiąca widzów. Netflix, po wypuszczeniu 2 sezonu, zapowiedział kontynuacje losów bohaterów. Czy warto obejrzeć Sabrinę od Netflixa? Czy ma ona cokolwiek wspólnego z komediowym sitcomem, – o podobnej nazwie – który w latach 90 zawładnął telewizorami ówczesnej młodzieży? Ta recenzja na pewno odpowie na te i wiele innych pytań.

Sabrina od Netflixa – wprowadzenie

Sabrina Spellman za tydzień, w Halloween, skończy 16 lat. Będzie to równoznaczne z pewnym wydarzeniem, które raz na zawsze zmieni jej życie. Z uwagi na to, że bohaterka jest w połowie Czarownicą, uroczystość mająca miejsce 31 października, będzie niecodzienna i niezrozumiała dla przeciętnego śmiertelnika. Sabrina nie jest jednak typową Wiedźmą, tak jak jej ciotki – Hilda i Zelda. Dziewczyna bardziej kocha tę część swojego zwykłego życia, w którym spotyka się z przyjaciółkami i chłopakiem, i chodzi do zwykłej szkoły, w której uczą się zwykli ludzie. Chciałaby, żeby mimo wszystko nadal mogła dzielić codzienność pomiędzy magiczne działania, zebrania na kowenach, a randki z chłopakiem i wypady do kina ze znajomymi. Jednak nie można mieć wszystkiego, więc bohaterce przychodzi zmierzyć się z masą przeciwności, by postawić na swoim. Nie chce przyjąć czarnego chrztu, gdyż to będzie równoznaczne z porzuceniem śmiertelnej części swojej codzienności, na rzecz magii w 100%.

Sabrina Netflix – opinie

Sabrina Spellman to bardzo barwna postać, którą jedni pokochali, a inni szczerze znienawidzili. Czasami jej zachowanie jest bardzo nieodpowiedzialne, ma się wrażenie, że myśli tylko o sobie. Jednak w innym przypadku jest zupełnie odwrotnie. To dziewczyna pełna sprzeczności. Mimo że jest czarownicą to jest również nastoletnią bohaterką magicznego serialu fantasy, w którym dobro walczy ze złem.

Moim zdaniem jest to serial, który zaciekawi każdego widza, lubiącego fantasy, magię i klimat lat 80′. Bo to właśnie na te lata jest stylizowany serial. Ubrania, wystój domów, samochody czy nawet sposób bycia – wszystko kręci się wokół tamtych czasów, mimo że w żadnym odcinku nie ma wzmianki o tym, jaki jest rok.

Sabrina od Netflixa – skrót fabuły

https://www.instagram.com/p/BwIPTQxnvuR/

Spotykamy się z 16-letnią Sabriną, która za tydzień kończy 16 lat. W między czasie jej ludzkie życie toczy się zwyczajnym rytmem. Chodzi do szkoły i spotyka się z przyjaciółmi. Jej ciotka Zelda, na każdym kroku naciska ją na przygotowania do nieświętego chrztu. Dziewczyna musi sobie również wybrać zwierzę totemiczne, czyli towarzysza. Przypadkowo zostaje nim czarny kot, Salem. W dniu urodzin przyjaciele organizują dla niej imprezę, jednak nie może na niej zostać do końca, bo musi udać się na uroczystość, podczas której stanie się 100% czarownicą i będzie mogła zgłębiać tajniki magii zaklęć oraz rytuałów.

Między pierwszym a drugim sezonem, dzieje się masa rzeczy, które mają wpływ na jej decyzję – porzucić świat śmiertelników w całości czy za wszelką cenę uniknąć chrztu i nadal dzielić swoje życie? Decyzja nie należy do najłatwiejszych, ponieważ gdy jej przyjaciele wpadną w kłopoty, Sabrina będzie chciała im pomóc za wszelką cenę. Nawet łamią reguły kowenu lub samej magii. Czy uda jej się wyjść z tego zamieszania obronną ręką? Tego dowiecie się, oglądając 2 pierwsze sezony serialu. 3 już w październiku!

Sabrina od Netflixa – magiczny serial fantasy – recenzja 3
Marta
Ezoteryka fascynuje mnie od wielu lat. Zgłębiam tajniki kamieni szlachetnych i numerologii. W wolnych chwilach zajmuje się tarotem i drobnymi rytuałami magicznymi. Wierzę w dobrą energię i reinkarnację. Zodiakalny Skorpion, numerologiczna 11 i Słowianka. Miłośniczka średniowiecza i rodzimowierstwa Słowiańskiego. Pomagam innym odnaleźć swoją drogę i rozwijać się duchowo. Pytanie do kart? Problem energetyczny? Zły urok? U mnie znajdziesz pomoc.

Podobne

1 KOMENTARZ

Comments are closed.

- Advertisement -

Popularne