Sekretnik współczesnej Czarownicy – recenzja

Czy magia naprawdę istnieje? Jak działa? Czy numerologia, znaczenie imion, astrologia i drobne magiczne czynności, wykonywane każdego dnia mogą nam pomóc tworzyć lepszą wersję siebie, otworzyć serce dla innych lub pomagać bliskim i sobie w trudnych chwilach?

W książce: „Sekretnik współczesnej Czarownicy” autorstwa Keylah Missen znajdziemy odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Co ciekawsze, poznamy tajniki nie tylko magii samej w sobie, ale i sposoby na lepsze samopoczucie, zdrowie, regenerujący sen, czy naturalną pielęgnację.

Gotowa na podróż pełną tajemnic i szczyptę czarów? 🔮

Każdego dnia otacza nas magia, czy tego chcemy, czy nie. Nawet, gdy bardzo sceptycznie podchodzimy do tych spraw, nie da się ukryć, że one istnieją.

Od zawsze wiadomo było, że zioła, czy odpowiednie zaklęcia wypowiadane przez Szeptuchy (w kulturze Słowiańskiej) lub Mędrców/Wróżów (w kulturze Wikińskiej) uleczały chorych, pomagały pannom rozkochać w sobie mężczyzn, czy kobietom urodzić bez powikłań.

W publikacji, którą przedstawiłam Ci na wstępie, autorka krok po kroku prowadzi nas przez świat magiczny, w który możemy uciec, gdy tylko mamy na to ochotę.

Sekretnik współczesnej Czarownicy recenzja

Pisarka potrafi lekko i konkretnie zaciekawić czytelnika całością lektury. Już na początku w sposób zwięzły tłumaczy, dlaczego zdecydowała się napisać tę publikację i co dzięki lekturze możemy osiągnąć. Dla zupełnych niedowiarków poszerza niektóre rozdziały o badania lub cytaty z innych książek.

Piękna szata graficzna, krótkie rozdziały, wiele interesujących, magicznych tematów i przede wszystkim przystępny język.

Na początku książki mamy skrótowy spis magicznych pojęć, takich jak na przykład zaklęcia, medytacja, czar, czy magiczne akcesoria. Następie przystępujemy do części praktycznej, czyli rozdziałów poświęconych rozmaitym zagadnieniom związanym z astrologią.

Sekretnik współczesnej Czarownicy - recenzja 1

Czakry i energia – co to jest?

Wokół naszego ciała znajduje się aura, czyli energetyczna nić, którą każdy może zobaczyć (Keylach podaje odpowiednie ćwiczenia). Dalej opisuje czakry, czyli centra energetyczne, których prawidłowe działanie odbija się na naszym życiu. Możemy również dowiedzieć się co nieco na temat Reiki, Numerologii, Run Wikińskich i Słowiańskich oraz faz księżyca i ich wpływu na codzienność.

Jeżeli magia nie przemawia do Ciebie, a zaklęcia, czy czarowanie kojarzą Ci się jedynie z bajkami dla dzieci, nic straconego.
W Sekretniku znajdziesz też mnóstwo ćwiczeń relaksacyjnych, medytacji, czy przyziemnych przepisów na codzienne czynienie magii bez kociołków, ołtarzyków i świec.

Na pierwszy ogień przywołam choćby rozdział poświęcony kolorom oraz ich wpływ na nasz nastrój, zachowanie i otoczenie. Dalej poznamy tajniki ludzkiego umysłu, które możemy odkryć, gdy spróbujemy medytacji. W innych działach autorka pokaże Ci, jak dzięki feng shui (fank szłej) przywrócić w domu radość, miłość i ciepło. 

Możemy także pokusić się o sprowadzenie do mieszkania magicznych roślin lub dekoracji, które przynoszą szczęście. Większość działów lektury dotyczy przede wszystkim czarowania w domowych warunkach. 

Właściwości kamieni szlachetnych w sekretniku współczesnej Czarownicy

Nie masz czasu na medytację, a wyginanie się na macie i uprawianie Asan to nie Twoje bajka? W takim razie spróbuj zaczarować codzienność za pomocą minerałów. Nie od dziś wiadomo, że kamienie szlachetne naprawdę działają, a mudry pomagają na przeróżne dolegliwości. W książce znajdziemy opisy minerałów oraz sposób na ich oczyszczanie i przechowywanie.

Dzięki dobraniu takiego kamienia do swojego znaku zodiaku, czy potrzeb (bezsenność, stres, regeneracja organizmu) i noszeniu go przy sobie możemy zapewnić organizmowi dobry nastrój i sen.

Sama mam w swojej kolekcji sporo takich perełek, kryształ górski, hematyt, turmalin i ametyst to nieodłączni towarzysze mojej codzienności. Jesteś ciekawa, co jeszcze kryje w sobie ta niepozorna książka? Zerknij na spis treści poniżej (by zobaczyć wyraźnie wszystkie elementy, kliknij fotografię).

Świece w magii – działanie

Kto nie lubi palić zapachowych świec, lub podgrzewaczy, niech pierwszy rzuci… zapalniczką.

Dziś moda na świece jest tak wyraźna, że można je dostrzec w większości wnętrz, na zdjęciach i sklepowych półkach. Szeroki wybór tego typu dekoracji ułatwia nam kontakt z żywiołem ognia, który nie tylko działa oczyszczająco, ale i energetyzuje.


Moja ocena: 8/10 (zdecydowanie za krótka książka).

  • Okładka: 6/10.
  • Język: 8/10.
  • Szata graficzna: 9/10.
  • Wartość merytoryczna: 10/10.

Warto przeczytać:

Sekretnik współczesnej Czarownicy - recenzja 11
Marta
Ezoteryka fascynuje mnie od wielu lat. Zgłębiam tajniki kamieni szlachetnych i numerologii. W wolnych chwilach zajmuje się tarotem i drobnymi rytuałami magicznymi. Wierzę w dobrą energię i reinkarnację. Zodiakalny Skorpion, numerologiczna 11 i Słowianka. Miłośniczka średniowiecza i rodzimowierstwa Słowiańskiego. Pomagam innym odnaleźć swoją drogę i rozwijać się duchowo. Pytanie do kart? Problem energetyczny? Zły urok? U mnie znajdziesz pomoc.

Podobne

1 KOMENTARZ

Comments are closed.

- Advertisement -

Popularne