Tarot książka – przy kuchennym stole – recenzja

„Tarot książka przy kuchennym stole” to – zdaje się wydawać – kompendium wiedzy o Tarocie i tajnikach kabały. Jednak ja, podeszłam do książki o tarocie z małą rezerwą. Okazuje się, że zupełnie słusznie. O tym, czy warto przeczytać „Tarot przy kuchennym stole”, dowiesz się z tej recenzji.

Tarot książka – wprowadzenie

Nie jest to standardowa książka o kartach, jakie do tej pory miałam okazję czytać. Raczej mini poradnik z życiorysem magicznym autorki, w tle. Opisuje ona, jak zaczęła się jej przygoda z Tarotem i co z niej wynikło. Odpowiada na wiele pytań, które nurtują początkujących.

Czy Tarot jest niebezpieczny? — Czy Tarot się sprawdza?

Odpowiedzi na te pytania znajdziemy właśnie w książce Tarot przy kuchennym stole. Na tym się jednak nie kończy. Warto dodać, jak podzielona jest ta lektura. Dzięki temu sprawdzicie, czy według Was warto po nią sięgnąć.

Od razu zaznaczam, by nie sugerować się tylko i wyłącznie moją subiektywną opinią. Ja, jako osoba, która już długo trudni się ezoteryką, mogę mieć inne poglądy na tego typu książki i rady, jakie zawierają.

Tarot przy kuchennym stole – recenzja

Książka podzielona jest na 8 rozdziałów. Standardowo, jak większość publikacji o Tarocie, wprowadza czytelnika w tajniki wróżb i rozkładów. Opisuje, jak obchodzić się z kartami, gdzie je trzymać i jak urządzić swój kącik do wróżenia. Moim zdaniem, nie ma tu nic odkrywczego.

To taki podstawowy kurs Tarota dla osób zupełnie „zielonych”. Jeśli chcecie kolekcjonować książki magiczne i nie możecie się oprzeć tej perełce, to zdecydowanie lepiej kupić w jej miejsce „Sekretnik współczesnej Czarownicy”. Będą to lepiej spożytkowane pieniądze, a lektura, która Wam zaproponowałam, przedstawia większą wartość.

Tarot książka – przy kuchennym stole – recenzja 1

Tarot książka – podsumowanie

Wiecie, jak to jest z książkami o magii i Tarocie. Zazwyczaj w każdej z nich powiela się pewne informacje, tylko przedstawia je innym językiem i za pomocą innych sformułowań. Nie inaczej jest w przypadku tej książki „Tarot przy kuchennym stole”. Dobra lektura do kawy lub podróży, ale nic poza tym.

Oczywiście, są osoby, które się ze mną nie zgodzą, ale wynika to po prostu z odmiennych poglądów czy wymagań, jakie każdy z nas stawia magicznym publikacjom. Dla jednego może to być fascynująca książka pełna odkrytych tajemnic i wskazówek, a dla innego, cienka broszurka z ładną okładką. Tego ostatniego, zdecydowanie, nie można jej odmówić.


Potrzebujesz pomocy kart Tarota? Nie wiesz, co zrobić dalej lub jaka czeka Cię przyszłość? Napisz do mnie! Sprawdź, co Twoja wróżka Częstochowa Ci przepowie 🙂

Warto przeczytać:

Poprzedni artykułCzy Tarot to grzech?
Następny artykułBuławy a uczucia – Tarot
Tarot książka – przy kuchennym stole – recenzja 4
Marta
Ezoteryka fascynuje mnie od wielu lat. Zgłębiam tajniki kamieni szlachetnych i numerologii. W wolnych chwilach zajmuje się tarotem i drobnymi rytuałami magicznymi. Wierzę w dobrą energię i reinkarnację. Zodiakalny Skorpion, numerologiczna 11 i Słowianka. Miłośniczka średniowiecza i rodzimowierstwa Słowiańskiego. Pomagam innym odnaleźć swoją drogę i rozwijać się duchowo. Pytanie do kart? Problem energetyczny? Zły urok? U mnie znajdziesz pomoc.

Podobne

1 KOMENTARZ

  1. Jest to najlepsza książka o tarocie jaką przeczytałam. Prawdziwy tarot od kuchni. Jasna treść i z humorem, Widać, że pisała ją kobieta z krwi i kości w dosłownym słowa znaczeniu. Absolutnie cudowna książka dla początkujących i nie tylko. Uczy też pokory wobec kart. Polecam wszystkim.

Comments are closed.

- Advertisement -

Popularne