Karta tarot - Szóstka mieczy

Numer arkanu:
Znak artologiczny:
Litera herbajska:

Szóstka mieczy tarot

Szóstka Mieczy to w przeciwieństwie do Piątki, jest przyjazną kartą, która radzi, aby nie bać się zmian. Mówi o ciągłym postępie i dążeniu powoli do celu. Co jeszcze Szóstka Mieczy chce nam przekazać? Czy rzeczywiście to bardzo dobra karta jak na Miecze?

Karta Szóstka mieczy wygląd

Szóstka Mieczy najczęściej przedstawia człowieka na łódce, która unosi się na spokojnej tafli wody. Razem z postacią, która wiosłuje, na łódce siedzą jeszcze dwie inne osoby, a na jej przodzie wbite jest sześć mieczy.

Szóstka mieczy co oznacza

Szóstka Mieczy symbolizuje postęp oraz cel do którego powoli dążymy. Bez pośpiechu podążamy według wcześniej ustalonego planu, zostawiając wszystko za sobą. Z racji tego, że Miecze odpowiadają za stronę duchową człowieka, można więc pomyśleć, że karta ta mówi nam, że w końcu zostawiamy za sobą wszystko co było złe – czarne myśli czy wspomnienia. I ze spokojem podążamy do celu. Szóstka Mieczy to też zmiany w życiu – nowy związek, praca, przeprowadzka czy też odnalezienie nowego siebie. Wszystko oczywiście zależy od tego jakie pytanie zadajemy i jakie karty będą Jej towarzyszyć.

Szóstka mieczy znaczenie pozytywne

W znaczeniu pozytywnym Szóstka Mieczy to zmiany na lepsze, zostawiamy w tyle wszystkie burze i w końcu wpływamy na spokojne wody w naszym życiu. W układzie miłosnym mówi o tym, że zostawiliśmy za sobą wszystkie bolące wspomnienia i jesteśmy gotowi na stworzenie związku, otwarcie się na coś nowego. Dla osób będących w relacji, Szóstka Mieczy to też dobra karta, bo zwiastuje jakieś dobre zmiany, może ślub? W układzie na finanse zwiastuje nową pracę czy też podniesienie kwalifikacji zawodowych.

Szóstka mieczy znaczenie negatywne

Szóstka Mieczy odwrócona również zwiastuje zmiany, ale tym razem na gorsze. Jesteśmy na drodze, która przyniesie nam dużo problemów – czy to w życiu miłosnym czy zawodowym. Nasz wysiłek pójdzie na marne, a cel, który sobie wyznaczyliśmy przyniesie więcej strat niż zysków.

Karty Tarota spis:

Rate this post