Darmowy Kurs Tarota – Poradnik

Każdy, kto choć raz spróbował przepowiadania przyszłości z kart tarota, wie, że na jednym seansie się nie kończy. Jednak zapisywanie się na czytanie z kart, do wróżek, jest nie tylko kosztowne, ale i czasochłonne. Z tego powodu stworzyłyśmy dla was darmowy kurs tarota. Dowiesz się z niego, od czego zacząć swoją przygodę z kartami i odkryjesz ich arkana. Poza tym poradzę Ci, jak przygotować się do wróżenia z tarota, by uzyskać, jak najtrafniejsze odpowiedzi na pytania. 

Co to jest tarot i dlaczego jest popularny?

Tarot to inaczej wyrocznia, z której pomocą możemy sprawdzić, co czeka nas w przyszłości lub uzyskać odpowiedzi na przeróżne pytania. Talia tarota składa się z 78 kart, które dzielą się na Arkana Wielkie (22 karty) i Arkana Małe (56 kart). 

Arkana Wielkie to 22 karty numerowane kolejno od 0 do XXI. Natomiast Arkana Małe to pozostałe 56 kart, które dzielą się na karty dworskie, miecze, buławy, kielichy i monety. Interpretacja kart zależy od rozkładu, pytania, okoliczności lub momentu, w którym je stawiamy. 

Wróżenie z kart tarota interesuje ludzi od wieków, bo w końcu, kto z nas nie chciałby poznać swojej przyszłości i dowiedzieć się, co go czeka? Jeśli więc masz ochotę poznać Arkana Tarota i nauczyć się samodzielnie wróżyć, ten darmowy kurs tarota jest dla Ciebie. 

Gdzie kupić karty tarota?

Na samym początku musisz wyposażyć się w karty, by mieć z czego sobie wróżyć. Potrzebny Ci będzie najprostszy zestaw, który kupisz już za około 20 zł. Z czasem, jeśli przekonasz się, że ten magiczny świat jest dla Ciebie, możesz wybierać spośród pięknych talii, które są nieco kosztowniejsze. 

Pamiętaj, by nigdy nie kupować używanych kart, ponieważ są one już zaprogramowane i energetycznie połączone z osobą, od której chciałbyś je dostać. Wszystkie astrologiczne przedmioty łączą się z pierwszymi właścicielami, dlatego nie poleca się kupowania używanych magicznych narzędzi. 

Jak przygotować się do stawiania kart tarota?

Przede wszystkim musisz wygospodarować odpowiednie miejsce. Następnie należy je oczyścić energetycznie za pomocą kadzidła, białej szałwii, dźwięków gongu lub białej świecy. 

Dodatkowo, przed rozłożeniem kart, te również trzeba oczyścić. Poniżej znajdziesz plan, który pozwoli ci rozpocząć swoją przygodę z tarotem, zgodnie z BHP magii.

  1. Po przygotowaniu miejsca, odpal białą świecę z intencją oczyszczenia pomieszczenia.
  2. Od płomienia białej świecy, odpal białą szałwię lub kadzidło i okadź dokładnie całe pomieszczenie oraz stolik.
  3. Przygotuj wodę oraz sól. Wyjmij karty z opakowania i okadź je białą szałwią z intencją oczyszczenia. Teraz skrop każdą kartę wodą i posyp solą. Po tym działaniu, przeciągnij każdą kartę nad płomieniem świecy. Następnie podziel karty na kilka mniejszych talii i na każdej połóż kryształ górski lub rozłóż je w słonecznym miejscu na kilka godzin.
  4. Z tak przygotowanymi kartami i miejscem, możesz przystąpić do postawienia swojego pierwszego rozkładu kart.

Zanim jednak zapytasz o coś Tarota, warto dokładnie przyjrzeć się każdej karcie oraz spróbować samemu, określić jej znaczenie i finalną interpretację. 

Zanim postawisz pierwszy rozkład

Doradzamy, byś założył swój tarotowy dziennik lub księgę cieni. W takim miejscu możesz zapisywać dzień, w którym stawiasz tarota, rozkład, jakim się posługujesz, pytanie zadane kartom oraz interpretację. Dzięki temu będziesz mieć wgląd w swoje magiczne postępy. 

Układ kart tarota dla początkujących

Nigdy nie miałeś styczności z kartami? Chcesz się dowiedzieć, od jakich układów zacząć? Ta część tekstu będzie poświęcona prostym rozkładom tarota. Zacznij od podstaw. Zaplanuj sobie, że na przykład 1 układ to pierwszy tydzień nauki itd. 

Rozkład tarota dla początkujących – 3 karty

Pierwsza karta od lewej oznacza to, co wydarzyło się w przeszłości. Druga mówi o tym, co jest tu i teraz, a 3 przedstawia Twoją przyszłość. 

Pamiętaj, by zanim rozłożysz karty zadać im pytanie, w tym przypadku poproś o wskazanie, co było, co jest i co będzie. Dzięki temu talia zsynchronizuje się z Tobą.

Dokładny rozkład tarota na 3 karty pozwoli ci dobrze interpretować każdą kartę oraz poznać jej szczegółowe znaczenie. 

Rozkład tarota – wróżba na dziś

Ten sam układ tarota na 3 karty, możemy wykorzystać do codziennej nauki i sprawdzania, co przyniesie dzień. W takim wypadku pierwsza karta od lewej będzie wróżbą na dziś, druga powie o rzeczach priorytetowych, którymi trzeba się zająć, a trzecia przepowie, czego oczekiwać po danym dniu. 

Rozkład tarota – odpowiedź na konkretne pytanie

Potrzebujesz porady kart, ale nie wiesz, jak je rozłożyć? Idealnie sprawdzi się ten sam układ, co powyżej. Jedynie interpretacja będzie wyglądała zgoła inaczej. Pierwsza karta od lewej zobrazuje przyczynę kłopotu. Druga podpowie co zrobić. Trzecia opisze rezultat. 

Miłosny rozkład kart tarota dla początkujących

Ten rozkład idealnie sprawdza się, gdy chcesz poznać drugą połówkę lub sprawdzić, czy jest sens się z kimś wiązać na stałe. Rozkład partnerski w tarocie może mieć różne formy, w zależności od stopnia zaawansowania pytań lub tego, jak konkretne odpowiedzi chcemy otrzymać. Jednak w tym artykule zajmiemy się jedynie podstawowym rozkładem partnerskim dla początkujących tarocistów. 

Czego oczekujesz od tej relacji?

Oto rozkład odpowiadający na wyżej zadane pytanie.

1 — 3 — 5   kobieta

2 — 4 — 6  mężczyzna 

Liczby oznaczają kolejność, w jakiej rozkładamy karty na stole i odczytujemy wynik. 

  • Jedynka – jak kobieta patrzy na mężczyznę (np. czy myśli o nim poważnie).
  • Dwójka – jak mężczyzna patrzy na kobietę.
  • Trójka – jakie oczekiwania ma kobieta wobec tego związku.
  • Czwórka – jakie oczekiwania ma mężczyzna wobec tego związku.
  • Piątka – jakie zdaniem kobiety są perspektywy tej relacji.
  • Szóstka – jakie zdaniem mężczyzny są perspektywy tej relacji.

Podsumowując, karty tarota mogą wiele ułatwić w życiu, choćby podejmowanie decyzji czy zrozumienie, dlaczego dzieje się tak, a nie inaczej. Pamiętaj, że zanim kupisz swoją talię, obejrzyj kilkanaście rodzajów tarota i wybierz tego, który najbardziej Ci się podoba wizualnie i przede wszystkim, przy którym odniesiesz wrażenie, że to ten jedyny. Często karty same wybierają sobie pytających i w ten sposób najlepiej je zakupić. Dzięki temu dobrze się z Tobą zsynchronizują. 

 Jeśli masz pytania do tarota lub inne magiczne wątpliwości, pomożemy ci bezpłatnie. Napisz na adres mailowy: info@ewrozba.pl lub wypełnij formularz kontaktowy na stronie: https://ewrozba.pl 

Najczęściej zadawane pytania

Jak przechowywać karty Tarota? 

– Najlepiej w drewnianym pudełku lub woreczku z naturalnej tkaniny. 

Jak często oczyszczać karty? 

– Przed każdym seansem i po każdym układzie.