Wampiry energetyczne – jak je rozpoznać, i jak się bronić?

Wampiry energetyczne lub inaczej mówiąc, toksyczne osoby, otaczają nas każdego dnia. Możemy natknąć się na nie w pracy, sklepie lub w parku. Dopóki nas sobie nie wypatrzą i nie poczują, że mamy słabe punkty pozwalające im nami rządzić, będziemy bezpieczni. Jednak zazwyczaj ma miejsce całkiem inny scenariusz.

Wtedy za każdym razem po wejściu do biura lub po spotkaniu z toksycznym człowiekiem, czujemy się wyczerpani. Nie mamy siły, może boleć nas głowa lub inne części ciała. Czym to jest spowodowane? Jak działa wampir energetyczny?

Wampir energetyczny – kto to jest?

Wampir energetyczny to osoby, które „żerują” na energii innych. Dzielimy je na persony nieświadome i świadome tego, że są toksyczne. Zazwyczaj, gdy koło nas znajdzie się taki osobnik, możemy poczuć ból lub dyskomfort w okolicy splotu słonecznego. To oznaka, że ktoś chce czerpać z naszej siły. Dlaczego wampiry to robią? Kim zazwyczaj są ludzie, którzy zamieniają się w takie destrukcyjne osoby?

Dlaczego wampir stał się wampirem

Nie ma na to dokładnego wytłumaczenia. Zazwyczaj są to osoby mocno pewne siebie lub wręcz przeciwnie. Wtedy pole działania i pobudki zazwyczaj są takie same – ktoś chce podbudować się i wzmocnić swoją pewność, naszym kosztem. Dlaczego to robi? Z czysto nieczystych pobudek. Jednak nie zawsze taka toksyczna persona jest w pełni świadoma tego, co robi. Zazwyczaj jednak dzieje się to za jej wiedzą.

Jak działa wampir energetyczny?

Udaje osobę pokrzywdzoną, siostrę dobrą radę lub wiecznie niezadowolonego człowieka. To tak zwane maski, które mają na celu zwrócić na niego naszą uwagę. Jeśli jesteśmy zbyt wrażliwi i empatyczni, łatwiej mu nas omotać i przyssać się do naszej energii. Czasami może to trwać latami, a my nic nie zauważymy. Oczywiście nie sposób pominąć faktu, że wampir energetyczny nie tylko posila się naszą energią i pozbawia nas radości lub zapału.

On może też bezpośrednio wpływać na to, czy nasze życie nas satysfakcjonuje i czy się nam wiedzie. To bardzo niebezpieczny – szczególnie gdy jest doświadczony – osobnik. Posunie się nawet do rzucenia na nas klątwy, uroku lub do sprowadzenia wielu nieszczęść. Czasami nie działa sam.

Jak pozbyć się wampira energetycznego?

Sposobów jest wiele. Jeśli taka osoba była w naszym mieszkaniu, nieodzowne jest oczyszczenie domu białą szałwią. Za pomocą tego ziela możemy również oczyścić siebie. Kolejna sprawa to noszenie przy sobie amuletów, czyli ochronnych kamieni lub biżuterii. Najlepszym sposobem na wampira energetycznego i inne negatywne osoby, których wpływu nie chcemy na sobie odczuwać, będzie czarny turmalin. Wiele osób posługuje się również kryształem górskim. Więcej informacji znajdziecie we wpisie z serii kamienie szlachetne.


Czy mieliście lub macie do czynienia z takimi toksycznymi osobami? Jak sobie z nimi radzicie?

Wampiry energetyczne – jak je rozpoznać, i jak się bronić? 3
Marta
Ezoteryka fascynuje mnie od wielu lat. Zgłębiam tajniki kamieni szlachetnych i numerologii. W wolnych chwilach zajmuje się tarotem i drobnymi rytuałami magicznymi. Wierzę w dobrą energię i reinkarnację. Zodiakalny Skorpion, numerologiczna 11 i Słowianka. Miłośniczka średniowiecza i rodzimowierstwa Słowiańskiego. Pomagam innym odnaleźć swoją drogę i rozwijać się duchowo. Pytanie do kart? Problem energetyczny? Zły urok? U mnie znajdziesz pomoc.

Podobne

- Advertisement -

Popularne