Wpływ Księżyca Na Człowieka

[et_pb_section admin_label=”section”] [et_pb_row admin_label=”row”] [et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Text”]

Jaki jest wpływ Księżyca na ludzi? Czy księżyc na nas oddziałowuje? Te pytania są często przedmiotem badań nie tylko astrologów, ale i osób, które chcą zgłębiać tajniki magii. W tym artykule zabiorę cię do świata faz Księżyca i ich wpływu na życie człowieka.

Trochę historii

W starożytności, a nawet jeszcze w średniowieczu, ta satelita Ziemi była wyrocznią, dzięki której ludzie mogli funkcjonować. Kobiety na podstawie jej faz liczyły dni menstruacji, a mężczyźni planowali pracę w polu. Dzięki temu, że obliczenia faz tego ciała niebieskiego było tak popularne i ważne, dziś my współcześni możemy czerpać z dawnej wiedzy.

Stulecia temu odkryto, jak zmienia się nastrój ludzi pod wpływem wejścia Księżyca w daną fazę. Nawet teraz nikt tego za bardzo nie podważa, ponieważ są dowody naukowe na realny wpływ Luny na nasze życie i przyrodę. Teraz zabiorę Cię do krainy opowieści o fazach i działaniu Srebrnego Globu.

Fazy Księżyca

Teraz pora na najciekawszą część tego tekstu, czyli omówienie każdej fazy Luny oraz przepisy na zaklęcia, które warto w tym czasie wykonać. Zanim jednak zaczniesz bawić się w magicznym świecie, koniecznie zgromadź niezbędne do tego przedmioty.

Do życia zgodnie z fazami Księżyca przyda Ci się zapas białych świec oraz kilku kolorowych. Możesz użyć tak zwanych podgrzewaczy lub kolorowych, słupkowych ogarków. Nie przedłużając, zapraszam do dalszej części tekstu.

Księżyc w nowiu lub pierwsza kwadra

Najważniejszy jest Nów, ponieważ to symbol narodzin. Księżyc odradza się i widzimy na niebie jedynie jego niezauważalny cień. Ten etap trwa około 72 godziny, po czym na firmamencie pojawia się piękny, srebrny rogal.

Podczas Nowiu warto rozpoczynać nowe przedsięwzięcia oraz przeprowadzić oczyszczenie organizmu. Wtedy wszystkie wyznaczone cele mają większą szansę realizacji, a nasze ciało porządnie się detoksykuje. To też najodpowiedniejszy czas na medytację, wypisywanie swoich marzeń, dalekosiężnych planów i nawyków, które trują, a których chcemy się pozbyć.

Dla urody zróbmy sobie domowe, pielęgnacyjne SPA. Zapisujmy się na zabiegi, masaże, maseczki i manicure. Chodźmy do fryzjera lub samodzielnie zadbajmy o włosy.

W magii robimy wtedy rytuał przyciągania, czyli zapalamy białą świecę w intencji dobrobytu na danej płaszczyźnie życia. Następnie zapalmy inną, kolorową gromnicę, by przypieczętować plany energią.

Wpływ Księżyca Na Człowieka 1

Druga Kwadra

Kiedy nasza satelita wchodzi w pierwszą kwadrę możemy zacząć dbać o formę i zwiększenie stanu konta. Poza tym to dobry czas na ścięcie włosów i zapisanie nowego rozdziału w życiu.

Jeśli chcesz założyć biznes, zapisać się na siłownię, kurs lub zmienić pracę, nie będzie lepszego okresu na owe przedsięwzięcia.

Dla zdrowia i urody pożyteczne będzie picie witaminowych koktajli i wzmacniające diety. Możemy również wtedy ufarbować włosy. Jeśli chcesz przytyć, od drugiej kwadry zadbaj o wysokokaloryczną dietę.

W magii robimy wtedy rytuał przyciągania fortuny, zdrowia i dobrej energii. Dla polepszenia życia finansowego, odpal złotą świecę. Dla lepszego zdrowia, zapal zieloną. Z kolei dla dobrej formy, możesz zapalić zieloną lub niebieską.

Pełnia Księżyca

Pełnia to czas, który często wykorzystuje się w baśniach, serialach, książkach i religiach. Złowrogi srebrny krąg według wielu ludzi niesie śmierć, melancholię, depresję, wilkołaki i wszystko co przerażające. Czas raz na zawsze skończyć z tym mitem i pokochać tę fazę.

Pełnia księżyca co prawda wiążę się z wieloma niedogodnościami. Ludźmi targa bezsenność i samobójcze myśli. Lekarze nie umawiają na ten dzień operacji, ponieważ krwawienie będzie obfitsze, a zagojenie rany zajmie dłuższy czas. Często podczas pełni da się zauważyć więcej wypadków samochodowych, nerwowość albo wybuchy agresji.

Dla urody nałóż maseczkę, a dla zdrowia zbierz zioła z przydomowego ogrodu lub łąki.

W magii pełnia księżyca to idealny czas na odcinanie zła i wszystkiego co negatywne. W tym celu na białej świecy piszemy swoje imię i datę urodzenia oraz intencję. Zapalamy ogarek, mówiąc na głos intencję i pozwalamy wypalić się gromnicy do końca.


Oczywiście to nie wszystkie ważne informacje na temat Księżyca. W kolejnej części artykułu poznasz działanie Luny na człowieka w zależności od znaku zodiaku w jakiej ta się znajduje. Wyczekuj niecierpliwie!

[/et_pb_text][/et_pb_column] [/et_pb_row] [/et_pb_section]
Wpływ Księżyca Na Człowieka 4
Marta
Ezoteryka fascynuje mnie od wielu lat. Zgłębiam tajniki kamieni szlachetnych i numerologii. W wolnych chwilach zajmuje się tarotem i drobnymi rytuałami magicznymi. Wierzę w dobrą energię i reinkarnację. Zodiakalny Skorpion, numerologiczna 11 i Słowianka. Miłośniczka średniowiecza i rodzimowierstwa Słowiańskiego. Pomagam innym odnaleźć swoją drogę i rozwijać się duchowo. Pytanie do kart? Problem energetyczny? Zły urok? U mnie znajdziesz pomoc.

Podobne

2 KOMENTARZE

Comments are closed.

- Advertisement -

Popularne